Πυρκαγιές, πλημμύρες, φυσικές καταστροφές

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Δεν μπορώ να ξέρω, τι ήξερε και τι δεν ήξερε. Υπάρχει αναφορά κάπου ότι είχε πληροφόρηση για τον αριθμό των νεκρών εκείνη τη βραδιά; Αν τα ήξερε, όντως είναι άθλιος...
Το ήξερε το πυροσβεστικό σώμα ( υπάρχουν συνομιλίες πολύ νωρίτερα απο το θέατρο που είδαμε στη τηλεόραση που αναφέρονταν θύματα, καμμένοι, απανθρακωμένοι ) και δεν το ήξερε ο Τσίπρας; Και άντε και δεν το ήξερε. Κάποιος σίγουρα το γνώριζε γιατί κάποιος έπρεπε να δώσει εντολή για να πάνε οι σακούλες πτωμάτων στη περιοχή. ΓΙΑΤΙ δεν τους ξήλωσε με τη μία και δημοσίως, παρά συνέχισε να εκθειάζει το έργο των υφιστάμενών του;
Δηλαδή λες ότι αυτό που λείπει είναι ένα ολοκληρωμένο σχέδιο, όχι μόνο το προσωπικό. Φυσικά κι έτσι είναι... Ποιος το φτιάχνει; Έχουμε κι ειδικό υπουργείο πλέον με υπουργό που υποτίθεται έχει ιδιαίτερες γνώσεις για τα θέματα αυτά, γι αυτό κι η "μεταγραφή" του από την Κύπρο...
Δεν δείχνει να λείπει το σχέδιο. Πότε στο παρελθόν είδες να κάνουν ρίψεις τα εναέρια μέσα στα "καντηλάκια" προκειμένου να αποφευχθούν οι αναζωπυρώσεις;; Το ότι έριχναν νερό στις περιοχές που ήθελαν να προστατεύσουν προφανώς για να οδηγήσουν τη φωτιά στα καμμένα, δεν το διέκρινες; Πιστεύεις ότι απο κωλοφαρδία έσβησε έτσι γρήγορα η φωτιά δηλαδή; Δεν διέκρινες ότι δεν ασχολιόντουσαν τόσο πολύ με τα καμμένα, όσο με τη προστασία των άκαυτων;
 

Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Δεν μπορώ να ξέρω τι ήξερε. Τέλος... τα υπόλοιπα είναι σενάρια, όπως αυτό που έφτιαξες πιο πάνω για τον covid επί σύριζα. Αν υπάρχει συγκεκριμένη πληροφορία ότι είχε ενημέρωση, κι είπε αυτά, είναι άλλο πράγμα....
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Δεν μπορώ να ξέρω τι ήξερε. Τέλος... τα υπόλοιπα είναι σενάρια, όπως αυτό που έφτιαξες πιο πάνω για τον covid επί σύριζα. Αν υπάρχει συγκεκριμένη πληροφορία ότι είχε ενημέρωση, κι είπε αυτά, είναι άλλο πράγμα....
Ευκολάκι. Βρες τους διαλόγους μεταξύ του ΠΣ, δες τις ώρες και σύγκρινέ τις με την ώρα που βλέπαμε το θεατράκι του Τσίπρα στο κέντρο επιχειρήσεων. ΗΤΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ότι υπήρχαν νεκροί, όχι απο αναθυμιάσεις, απανθρακωμένοι.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.636
Reaction score
77.055
Αν τα ήξερε, όντως είναι άθλιος...
ξανασκέψου το Σώτο....έχεις μια ευκαιρία ακόμα...



 


Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Άλλος αντικειμενικός κι ο Μουμπζής... περιμένουμε και κάποια τοποθέτηση Πορτοσάλτε τώρα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.636
Reaction score
77.055
ο Μουμτζής χάρη σας κάνει
μάθατε στα ούγκανα τύπου Βαξεβάνη.

...λογικό να μην αντιλαμβάνεστε μια υγιή ψύχραιμη τοποθέτηση
 
Last edited:

Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Υγιή, ψύχραιμη τοποθέτηση ο Μουμτζής, πιο βαμμένος μπλε, και από τον Μητσοτάκη... (ανάμεσα σε πολλούς άλλους αντίστοιχους).

Θέση τύπου 108, και βελτιώνεται... προς τα κάτω :rolleyes:

Μια που είπες για Βαξεβάνη, το τόπικ παραμένει με τον ίδιο τίτλο, συμμορία, κλπ; 😜
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.636
Reaction score
77.055
Υγιή, ψύχραιμη τοποθέτηση ο Μουμτζής, πιο βαμμένος μπλε, και από τον Μητσοτάκη... (ανάμεσα σε πολλούς άλλους αντίστοιχους).
είναι...αλλά δεν είναι ούγκανος...
βρε μου μια αντίστοιχη ζαίικη δημοσιογραφική φωνή

Θέση τύπου 108, και βελτιώνεται... προς τα κάτω :rolleyes:

Μια που είπες για Βαξεβάνη, το τόπικ παραμένει με τον ίδιο τίτλο, συμμορία, κλπ; 😜
να πας να γράψεις στα κατεχόμενα στην Κύπρο που είναι πιο πάνω από την Ελλάδα....να σε δω....

κανονικά ναι....
για τα ηχητικά έχεις να πεις τίποτα που σου ανέβασα...?

πάμε πάλι...για τον Σωτο μας....και τις επιμερισμένες ευθύνες της ζαίικης σπείρας

 

Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Όχι, δεν βλέπω κάθε τι που αποφασίζεις να ανεβάσεις...

Αλλά σε συνέχεια κάποιας συζήτησης που είχαμε χθες, όταν έγραψες για πληροφόρηση για τις πυρκαγιές του καλοκαιριού από το κόμμα... αυτός εδώ ο Μουμπτζής, τι πληροφόρηση είχε για το ίδιο θέμα... από το χειμώνα;

Μιας κι είναι ψύχραιμος, σοβαρός, και κάνει υγιείς τοποθετήσεις...

 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.636
Reaction score
77.055
Όχι, δεν βλέπω κάθε τι που αποφασίζεις να ανεβάσεις..κ δεν με συμφέρει ;)
:biggrin:

Αλλά σε συνέχεια κάποιας συζήτησης που είχαμε χθες, όταν έγραψες για πληροφόρηση για τις πυρκαγιές του καλοκαιριού από το κόμμα... αυτός εδώ ο Μουμπτζής, τι πληροφόρηση είχε για το ίδιο θέμα... από το χειμώνα;

Μιας κι είναι ψύχραιμος, σοβαρός, και κάνει υγιείς τοποθετήσεις...

από εκεί που έχουν όλοι οι δημοσιογράφοι κ δεν μαθαίνουμε ποτέ...
εσένα τι σε χάλασε?
 

Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Μία ακόμα φορά, που φαίνεται η μη-σοβαρότητα σου, να προσθέτεις λόγια στον άλλο... :rolleyes:

Εμένα τι με χάλασε; Έχουν οι δημοσιογράφοι δηλαδή τέτοιες πληροφορίες, που το έχεις δει αυτό; Και αν τις έχουν, τι κάνουν με αυτές, και δεν τις δίνουν εκεί που πρέπει (αρχες, δικαιοσύνη) ώστε να προλαμβάνονται αυτές οι καταστάσεις;
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.636
Reaction score
77.055
Μία ακόμα φορά, που φαίνεται η μη-σοβαρότητα σου, να προσθέτεις λόγια στον άλλο... :rolleyes:
ευχαριστώ να λες

Εμένα τι με χάλασε; Έχουν οι δημοσιογράφοι δηλαδή τέτοιες πληροφορίες, που το έχεις δει αυτό;
σοβαρά τώρα? δεν έχουν οι δημοσιογράφοι πρόσβαση σε τέτοιες πληροφορίες? οι δικοί σας οι αγνοί δημοσιογράφοι κάνουν τους εκπροσώπους τύπου σε τρομοκράτες που τους ψάχνουν υπηρεσίες...κ αναρωτιέσαι για μια τέτοια απλή πληροφορία από που προκύπτει?
 

Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Μπράβο, έχουν τέτοια πληροφόρηση οι δημοσιογράφοι... ότι θα καεί η Ελλάδα το επόμενο καλοκαίρι, από το χειμώνα! Ωραία, αν έχουν οι δημοσιογράφοι αυτή την πληροφόρηση, σημαίνει ότι την έχουν από τις αρχές, δεν έχουν κατάσκοπους φαντάζομαι σε κλίκες και "συμμορίες". Οι αρχές τι κάνουν με αυτή την πληροφόρηση; Δεν φαίνεται να κάνουν κι πολλά πάντως, αν κρίνουμε από το πλήθος και τα μεγέθη των πυρκαγιών. Μάλλον τον μπεοπαίζουν όλο το διάστημα αυτό... 😜
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.636
Reaction score
77.055
Μπράβο, έχουν τέτοια πληροφόρηση οι δημοσιογράφοι... ότι θα καεί η Ελλάδα το επόμενο καλοκαίρι, από το χειμώνα! Ωραία, αν έχουν οι δημοσιογράφοι αυτή την πληροφόρηση, σημαίνει ότι την έχουν από τις αρχές, δεν έχουν κατάσκοπους φαντάζομαι σε κλίκες και "συμμορίες". Οι αρχές τι κάνουν με αυτή την πληροφόρηση; Δεν φαίνεται να κάνουν κι πολλά πάντως, αν κρίνουμε από το πλήθος και τα μεγέθη των πυρκαγιών. Μάλλον τον μπεοπαίζουν όλο το διάστημα αυτό... 😜
πληροφορίες τέτοιου είδους πάντα κυκλοφορούν.....και σε στρατιωτικό επίπεδο επίσης που το έχω ζήσει σε ένα βαθμό..
και πάντα επεξεργάζονται-διασταυρώνονται και αναλόγως σοβαρότητας...λαμβάνονται όσα μέτρα χρειάζονται για την περίπτωση που ΑΝ...

απλά σου υπέδειξε η Αυγή ότι αυτό είναι ύποπτο επειδή ακούστηκε από το στόμα του Μουμτζή και μας το παπαγαλίζεις εδώ
 

Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Α καλά, εσύ έγρφες με την μεγαλύτερη ευκολια χθες το αν έχω πληροφόρηση από το κόμμα για τις πυρκαγιές, σε αστεϊσμό μου για τις διακοπές, υπονοώντας φανερά ότι και καλά το κόμμα μπορεί να ξέρει, ή να είναι πίσω από αυτές. Κι έρχεσαι τώρα, και με την ίδια ευκολία, θεωρείς πολύ φυσικό να έχει ο οποιοσδήπότε δημοσιογράφος (και σιγά τον ρεπόρτερ που κάνει έρευνα, δημοσιογραφία γνώμης κανει) πληροφόρηση για τις πυρκαγιές του επόμενου καλοκαιριού. Αλλά είναι η Αυγή που φταίει, όχι αυτός ο σοβαρός που πετάει παπαριές... αλλά φυσιολογικό να μην το δέχεσαι, ότι είναι παπάρας, αφού είναι μπλε. Οι μπλε είναι μόνο άριστοι... :headbang: 😜

Θέλεις να στο πω αλλιώς; Προβλέπω κι εγώ επειδή έχω "πληροφόρηση" ότι το χειμώνα θα βρέχει, και το επόμενο καλοκαίρι θα έχουμε πάλι πολλές φωτιές... :geek: :gamer:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.636
Reaction score
77.055
Α καλά, εσύ έγρφες με την μεγαλύτερη ευκολια χθες το αν έχω πληροφόρηση από το κόμμα για τις πυρκαγιές, σε αστεϊσμό μου για τις διακοπές, υπονοώντας φανερά ότι και καλά το κόμμα μπορεί να ξέρει, ή να είναι πίσω από αυτές. Κι έρχεσαι τώρα, και με την ίδια ευκολία, θεωρείς πολύ φυσικό να έχει ο οποιοσδήπότε δημοσιογράφος (και σιγά τον ρεπόρτερ που κάνει έρευνα, δημοσιογραφία γνώμης κανει) πληροφόρηση για τις πυρκαγιές του επόμενου καλοκαιριού. Αλλά είναι η Αυγή που φταίει, όχι αυτός ο σοβαρός που πετάει παπαριές... αλλά φυσιολογικό να μην το δέχεσαι, ότι είναι παπάρας, αφού είναι μπλε. Οι μπλε είναι μόνο άριστοι... :headbang: 😜

Θέλεις να στο πω αλλιώς; Προβλέπω κι εγώ επειδή έχω "πληροφόρηση" ότι το χειμώνα θα βρέχει, και το επόμενο καλοκαίρι θα έχουμε πάλι πολλές φωτιές... :geek: :gamer:
λάθος πάλι κατάλαβες...υπονοούσα ότι το κόμμα σου και οι μπαχαλάκηδες που ταΐζει κ διαχειρίζεται σίγουρα ξερει...όχι μπορεί :biggrin:

ότι πει η Αυγή Σώτο μου...δεν σου χαλάω εγώ χατίρι :laugh:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106

gid

Μηνύματα
7.316
Reaction score
8.540
Όπως όλοι θυμόμαστε, πριν καιρό ο Πολάκης είχε φωνάξει στους δημοσιογράφους "μόνος μου και όλοι σας, σας έχω!!!"

Προφανώς δεν είχε γνωρίσει την περίπτωση "Σώτος".

Τον Σώτο που ΔΕΝ στηρίζει Τσίπρα. :roflmao: :roflmao: :roflmao:

Σώτο γερά!!!! :neo:
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.450
Reaction score
5.549


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.165
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top