Tidal

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.446
Reaction score
15.155
είσαι "γκρινιάουλας", ανικανοποίητος και .... αντιπρόσωπος!!!! :p :p
Αγοράζεις ένα ssd σκληρό. Μου τον στέλνεις. Σου εγκαθιστώ Daphile και Windows σε dual boot, ενώ στο Daphile σου ρυθμίζω και το Tidal, άντε επειδή σε συμπαθώ, θα σου ενεργοποιήσω και το youtube να ακούς playlists χωρίς διαφημίσεις. Έρχεσαι, παίρνεις τον σκληρό, τον περνάς στο pc σου και μπουτάρεις. Με ευχαριστείς μετά. :p :p :p
Σημειωτέον ότι μέσω Daphile άκουγα και Qobuz, σε όλα τα διαθέσιμα formats χωρίς να πειράξω το παραμικρό στις ρυθμίσεις και φυσικά, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Όσο για τη χρήση μέσω tablet ( εγώ κάνω χρήση μέσω του κινητού μου ), όπως το δει κανείς. Εμένα με βολεύει.

Πέραν της πλάκας, τονίζω τις δυνατότητες του Daphile γιατί είναι μια αξιοπρεπέστατη εφαρμογή, ενώ ως φαίνεται, λίγοι έχουν ασχοληθεί για να καταλάβουν τις δυνατότητές του, τόσο απο πλευράς ποιότητας αναπαραγωγής, όσο και απο πλευράς διαθέσιμων πρόσθετων.
αμα ρε νικόλα είναι να ακούει από το PC... τότε γιατί να μην παίξει με τη μαμά εφαρμογή του tidal να σερφάρει ταυτόχρονα;;; !!!
 

Μηνύματα
27.420
Reaction score
25.528
είσαι "γκρινιάουλας", ανικανοποίητος και .... αντιπρόσωπος!!!! :p :p
Γιατί είμαι όλα αυτά?
Επειδή όπως ήταν , ήταν μιά χαρά και τα κάνανε πτανα όλα?
Γιατί έπρεπε να τα αλλάξουν?
Μια χαρά δουλεύανε.
Το ΔΙΑ τους μέσα ,γμτ , τα υπουργεία τους και την μ@λ@κία που τους δέρνει τον εγκέφαλο γμτ.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.293
Reaction score
13.207
Asto Στέλιο πήρα shield , εδώ και ένα χρόνο.
Ναι έκανα ωραία ότι έκανα , μέχρι το τελευταίο update που τα έκανε όλα πτάνα.
Δες στο shield σου τα χάλια τους. Για κλωτσές μιλάμε. Είχα να το ανοίξω κανά 15νθήμερο.
Θέλουν κλωτσές λέμε , όλη μέρα.
Είναι επιεικώς απαράδεκτοι.
τι ταθελες εσυ μεγας χαιεντας τα τινταλια αυτα ειναι'΄΄ Πελε μαυρα΄΄ :rofl: :rofl:
 






Μηνύματα
15.115
Reaction score
20.972
τελικά για να καταλάβω, ας υποθέσουμε οτι έχουμε έναν avpro της μόδας , πχ nad m17 , arcam av40 , sdp-55 κλπ ΧΩΡΙΣ roon , πως παίζει μουσική το tidal ;
απο εφαρμογή του ενισχυτή ; από pc και γίνεται cast; από android app tidal ;

εγώ μπερδεύτηκα πλέον
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.988
Reaction score
2.929
Η αλήθεια είναι ότι η εφαρμογή του tidal για android tv ειναι για τον π....... καβάλα. Καμία σχέση με κινητό ή tablet.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.293
Reaction score
13.207
Κωστα ο κ. Ιωαννης δεν ειναι ολοκληρωμενος σινεματζης οπως εισαι εσυ ;) με τα βαθυφωνα σου
Με τα δορυφοργια σου με τους Τρινοβιτε σου σε φροντισμενο εξελεντ δωματιο οπως προβλεπε;)
Ξεχασα τα Ατμος τα Ιμερσιβια τα Ντιπιεσια τα Ντιρακια κλπ κλπ:)
Δεν εχει μωρε ο καψερος ο Ιωαννης τετοια υπερυψηλη τεχνολογια πρεπει να ειμαστε επιεικεις;)
Με τον κ. Ιωαννη:drinks:
 

Μηνύματα
27.420
Reaction score
25.528
ΔΕΝ ξέρω , από κάποιο app υποθέτω , που δεν ξέρουμε τι έχει ο κάθε ενισχυτής.
Κωστα ο κ. Ιωαννης δεν ειναι ολοκληρωμενος σινεματζης οπως εισαι εσυ ;) με τα βαθυφωνα σου
Με τα δορυφοργια σου με τους Τρινοβιτε σου σε φροντισμενο εξελεντ δωματιο οπως προβλεπε;)
Ξεχασα τα Ατμος τα Ιμερσιβια τα Ντιπιεσια τα Ντιρακια κλπ κλπ:)
Δεν εχει μωρε ο καψερος ο Ιωαννης τετοια υπερυψηλη τεχνολογια πρεπει να ειμαστε επιεικεις;)
Με τον κ. Ιωαννη:drinks:
Της θειάς σου το μπουγαδοκόφινο , κουφογούρουνο.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.446
Reaction score
15.155
Ρε ποιος ασχολείται με το app του Tidal πάνω στο shield?
Α, εκτός από σένα λέω. 🤣😂😜
Ρε άει απο δω.

Τόσο καιρό, τόσος κόσμος προσπαθεί να "ενοποιήσει" ή έστω να "τηλεχειριστεί" τις πηγές του (nas, spotify, tidal κλπ) με διάφορους τρόπους και ο πιλότος νόμισε πως μ' ένα shield θα καθάριζε !!! :p

Έχουμε μπλέξει streamers, υπολογιστες, chromecast, UPnP ... και ακόμα δε νοιώθουμε πως είναι όλα οκ....

Ευσεβεις πόθοι του αγαπητού JM....
 


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.988
Reaction score
2.929
USB PLAYER PRO νομίζω είναι η λύση. Το θέμα είναι να γίνει import στο sheild. Δεν το έχω κάνει αλλά θα το προσπαθήσω. Σε κινητό παίζει τέλεια και παίρνει και tidal
 





hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.988
Reaction score
2.929
Λοιπόν το δοκίμασα και παίζει άψογα. Σίγουρα για μένα είναι καλύτερο. Το έχω ήδη αγοράσει στο κινητό οπότε πρέπει πρώτα να το αγοράσεις στο κινητό από το google play. Μετά κατεβάζεις στο παρακάτω link το apk:

https://www.extreamsd.com/index.php/install-on-android-tv

Μόνο μείον δεν ξέρω πως να το φέρω στην επιφάνεια καθότι δεν είναι από επίσημη εγκατάσταση. Το τρέχω από τις εφαρμογές στις ρυθμίσεις. Επίσης θα χρειαστείς ένα file explorer να τρέξεις από usb stick το apk.

Φιλικά Κωνσταντίνος
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.703
Μηνύματα
2.872.823
Members
37.934
Νεότερο μέλος
arhss1964
Top