Trinnov Altitude

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Ντιμιφουτ και γω, πρέπει να βάλουμε έναν διπλό φορτιστή (2*11kW) μπροστά στο Εβόρα, να έχουμε και θέσεις παρκαρισματος και φόρτιση όποτε πάμε.
Έτσι, δε θα φορτίζουμε ποτέ σπίτι.
Σκέψου το.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Ντιμιφουτ και γω, πρέπει να βάλουμε έναν διπλό φορτιστή (2*11kW) μπροστά στο Εβόρα, να έχουμε και θέσεις παρκαρισματος και φόρτιση όποτε πάμε.
Έτσι, δε θα φορτίζουμε ποτέ σπίτι.
Σκέψου το.
🤔
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.849
Reaction score
4.594
Χρυσοι χορηγοί είστε, απορώ πώς δεν το έχετε κάνει ήδη !
 

Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
03.30 τα ξημερωματα και κανω unboxing.
Να δω που θα τον βαλω τωρα. Λογικα θα παρει την θεση του μπλε ελεφαντα δεξια αλλιως στο τζακι μαζι με τον ενισχυτη...
Παντως το μηχανακι φαινεται ποιοτικο οπτικα.
 

Attachments


Μηνύματα
362
Reaction score
387
03.30 τα ξημερωματα και κανω unboxing.
Να δω που θα τον βαλω τωρα. Λογικα θα παρει την θεση του μπλε ελεφαντα δεξια αλλιως στο τζακι μαζι με τον ενισχυτη...
Παντως το μηχανακι φαινεται ποιοτικο οπτικα.
Μπα δεν είναι ποιοτικό δεν κάνει πούλησετο στην μισή τιμή σε μένα σε κοροϊδέψανε
χαχαχαχαχαχ
Καλορίζικο Καλά ακούσματα

Παρεπιπτόντως το τηλεχειριστήριο είναι άθλιο μόνο αυτό
 

Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
Ερώτηση. Το arc πως δουλεύει; Πρέπει να κάνω κάτι για να πάρω ήχο; Σήμερα άναψα τον προ για πρώτη φορά και μέσα στη μία ώρα που είχα στη διάθεσή μου δεν κατάφερα και πολλά. H τηλεόραση βλέπει τον προ αλλά δεν παίρνω ήχο και δεν ξέρω γιατί.
Την επόμενη θα κάνω και το calibration.
Επίσης με τι tablet μπήκατε στα μενού; Με ipad μπήκα αλλά πρέπει να κάνω scrolling τη σελίδα για να δω τα πάντα και θα ήθελα να μου τα βγάζει σε Fullscreen.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Ερώτηση. Το arc πως δουλεύει;
Δεν έχει arc το δικό μας μοντέλο.
Επίσης με τι tablet μπήκατε στα μενού; Με ipad μπήκα αλλά πρέπει να κάνω scrolling τη σελίδα για να δω τα πάντα και θα ήθελα να μου τα βγάζει σε Fullscreen.
Χρησιμοποιω iPad για τα βασικά και MacBook για calibration, και πράγματι χρειάζεται scrolling
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
03.30 τα ξημερωματα και κανω unboxing.
Να δω που θα τον βαλω τωρα. Λογικα θα παρει την θεση του μπλε ελεφαντα δεξια αλλιως στο τζακι μαζι με τον ενισχυτη...
Παντως το μηχανακι φαινεται ποιοτικο οπτικα.
Ωωωωω,ένα κουκλί!! Με γειά!!!
 

Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
Δεν έχει arc το δικό μας μοντέλο.
Σε διαφορα περσινα review που διαβαζω, εχει. Δεν ξερω ποια η διαφορα των μοντελων, αλλα στα specs στο site της trinnov, γραφει για arc/earc εκτος και ραν δεν εχω διαβασει κατι καλα.

Αν δεν εχει, πως να παρω ηχο απο την tv;
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Αν δεν εχει, πως να παρω ηχο απο την tv;
Connections

HDMI 2.0:
8 In, 2 out
HDMI output 1 supports ARC (audio return channel), eARC (enhanced audio return channel), and 4K downscaling

Με τη νέα πλακέτα των hdmi 2.1 δεν ξέρω τι γίνεται. Στέλνεις email να σε πουν.

 


Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Θα πρέπει ο ενισχυτης να είναι συνδεδεμένος στην αντιστοιχη ARC eARC έξοδο της τηλεόρασης για να «μιλήσουν»
 

Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
Χαζή ερώτηση ίσως.... αλλά τους τελικούς τους αναψες;
Για pre pro δε μιλάμε;
Τους εχω αναψει κανονικα. Απο το media player ερχεται ηχος κανονικα.

Θα πρέπει ο ενισχυτης να είναι συνδεδεμένος στην αντιστοιχη ARC eARC έξοδο της τηλεόρασης για να «μιλήσουν»
Ειναι. Μολις ελεγχθηκε για τριτη φορα.
 


Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Ποια είναι η τηλεόραση??
Έχεις ενεργοποιήσει από εκεί το hdmi enhanced η όπως το λέει ο κατασκευαστής?
Ο ενισχυτής έχει τέτοια ρύθμιση?
Είναι ενεργοποιημενη??

Ο δικός μου ταπεινός 7013 με την Sony δούλεψε με την μια κάνοντας όσα είπα από πάνω.

Σημειώνω ότι το arc το χρησιμοποιούμε για να πάρουμε ήχο από την tv λόγω πχ ότι βλέπουμε disney+ από το app της..
Το λέω διότι αναφέρεις το media player..

Πάρτε ρε παιδιά κι εσείς μηχάνηματα δοκιμασμένα, να λειτουργούν απρόσκοπτα και με τη μία..
🤣
 
Last edited:


Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
Ποια είναι η τηλεόραση??
Έχεις ενεργοποιήσει από εκεί το hdmi enhanced η όπως το λέει ο κατασκευαστής?
Ο ενισχυτής έχει τέτοια ρύθμιση?
Είναι ενεργοποιημενη??

Ο δικός μου ταπεινός 7013 με την Sony δούλεψε με την μια κάνοντας όσα είπα από πάνω.

Σημειώνω ότι το arc το χρησιμοποιούμε για να πάρουμε ήχο από την tv λόγω πχ ότι βλέπουμε disney+ από το app της..
Το λέω διότι αναφέρεις το media player..
Η τηλεοραση βλεπει τον προ κανονικα σαν receiver. Δειχνει οτι εχω τον ελεγχο της εντασης στον προ αλλα ο ηχος συνεχιζει να ερχεται απο την tv.
Θελω να εχω spotify και youtube απευθειας απο την τηλεοραση και να συνδεσω το ps5 πανω της ωστε να εχω την επιλογη να ακουω απο τα ηχεια της tv ή απο τα ηχεια του συστηματος.


To manual το διάβασες;
Το διαβασα μεχρι ενα σημειο. Ισως πρεπει πρωτα να τρεξω το wizard και μετα να ψαχτω για παραπανω.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Το διαβασα μεχρι ενα σημειο.
Δε γίνεται δουλειά έτσι.

RTFM.

Προφανώς θα πρέπει να σεταρεις μια είσοδο (όποια θες δεν έχει σημασία) να παίρνει σήμα από το earc της 1ης hdmi εξόδου.

Αν τυχόν νομίζεις πως δε τα καταφέρνεις, άσε ανοιχτό τον trinnov (συνδεδεμένο στο ίντερνετ), στείλε ένα email με αυτό που θες στον Αντουάν, μαζί με το s/n και ip του trinnov, και θα μπει από το πισί του να στο φτιάξει.
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Να ρωτήσω κάτι.
Το media player που βγάζει ήχο που λές , γιατί δεν το συνδέεις κατ ευθείαν στον trinnov και από κει μετά δίνεις εικόνα-ήχο στην tv , και ο ήχος να βγαίνει κλασσικά από τον prepro στον τελικό κλπ?
Γιατί θες να μπλέξεις ΄σωνει και καλά με το earc ?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.128
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top