Featured Τελικά, υπάρχει hi-fi σήμερα;


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.194
στα """"έντεχνα"""" (σε 4 εισαγωγικά...) δεν θα πήγαινα ακόμα και αν το ζήταγε!
στην όπερα παίζει.... αν και θα προτιμούσα κανένα κουαρτέτο εγχόρδων...
κουαρτετο εγχορδων:oops::errwhat::boast::idk::acute::stinker::punish::prankster::pickingnose:εισαι καλα μρε Αρχιτρανσμεταλοφρικουλα μηπως επαθες τιποτις εδω ειμαστε να βοηθησουμε εχουμε υψηλο αισθημα αλληλεγγυης και αλτρουσμου βαλε μεσα και τον ΜΑΡΚΗΣΙΟ SANSUI DE CORAL Ειναι καλο πιδι:lol:
 






Μηνύματα
12.473
Reaction score
14.634
Ο Μπάουι μαρέσει. Όχι τοπ αλλά μαρέσ.
Δεν γουστάρω αυτές τις "αέρινες" "αισθαντικές" φωνούλες (πλην Λάκη Παπά και Πόπης Αστεριάδου, ίσως κάτι λίγα ακόμα μα δεν θυμάμαι τώρα άλλα). Τον Αλκίνοο τον είχα ακούσει από τότε που πρωτοεμφανίστηκε και μάλιστα λάιβ μερικές φορές. Τότε μού είχε φανεί καλός. Μετά όμως άρχισε να εξαϋλώνει και να εξαερώνει τη φωνή του (ολίγον κάλπικα μού φαίνεται) και σύντομα το έκανε μανιέρα. Τη σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι την έχω ήδη γράψει.
..................................................................................................................................

Σωστά κατάλαβες.
.............................................................................................................

Αυτή μαρέσ, ο κ@λ@ς της δέμαρεσ.
Είχα πάει να τον δώ πρώτη φορά στο '92, ΄93 δεν θυμάμαι ακριβώς, στον Μύλο Θεσ/κη. Είχα κανονίσει με μια κοπελίτσα που γούσταρα. Να δένει και με αυτά που λέω στον wnet χα χα. Δεν ακούει, τι να τον κάνω ? χα χα.

Είχα φτάσει νωρίς κανά 50 λεπτό γιατί είχα και μια δουλειά εκεί κοντά. Κάθομαι απέναντι που είχε ενα καφέ μπαρ τότε ο Μύλος, άδειο το μαγαζί και πίνω ενα ποτό στο μπάρ, περιμένοντας την κοπέλα. Μετά απο κανά 20 λεπτο, μισή ώρα πριν την έναρξη, έρχεται ο Αλκίνοος κάθεται δίπλα μου ακριβώς και παραγγέλνει ποτό. Τον κοιτάω του κάνω ενα νεύμα έτσι με το κεφάλι σαν γειά. Κάνει το ίδιο. Ήταν πολυ αγχωμένος. Εντωμεταξύ μικροδείχνει και εαν και μόνο 2 χρόνια μικρότερος μου, φαινόταν σαν παιδάκι. Είχε και την αλογουρά τότε. Του λέω χαμογελαστά τι κάνεις εδω, σε λίγο αρχίζεις.
Μου λέει είμαι πολυ αγχωμένος, τραγουδάω πρώτη φορά σε τόσο κοινό , ξέρω εγω κάτι τέτοιο μου είπε, δεν ξέρω εαν και τι εννούσε καθώς νόμιζα φανταζόμουν σχεδόν σίγουρα ότι δεν ήταν η πρώτη φορά του, που έλεγε. Μπορεί και να μου είπε ή εννοούσε κάτι άλλο , που να θυμαμαι και καλά. Του λέω μην είσαι αγχωμένος είσαι καταπληκτικός καλλιτέχνης, έχεις πολύ μέλλον και εξάλλου όλοι που θα έρθουν τους αρέσεις ήδη, θα το δεις. Και εγω εσένα ήρθα να δω, του ξαναχαμογελάω. Μειδίασε λίγο αλλά μετά ξαναβυθίστηκε στις σκέψεις του, προβληματισμένος. Μετά ήρθε η κοπέλα μου και βγήκα εξω. Τον είδα κάθισε αρκετή ώρα και έφυγε λίγο πρίν ανοίξουν οι πόρτες.

Υ.Γ. : Το κόλπο με την κοπέλα έπιασε, για όποιον αναρωτηθεί. Αυτό θυμαμαι εγω, πιο πολύ απο όλα. :D
 



Μηνύματα
5.615
Reaction score
3.431
Πειτε καμμία χαζομαρα για καλώδια... Αλλιως θα βαλω gntm...για συμπαρασταση διπλα... 🐒
Άλλαξα καλώδιο ρεύματος στο ψυγείο και χάλασαν όλα τα αλμυρά που είχα μέσα. Έγιναν γλυκά. Θα δοκιμάσω άλλο μπας και τα φέρω στην προηγούμενη κατάσταση.
Θα κρατάει μούτρα ο ηλεκτροδότης :roflmao:
 


Μηνύματα
12.473
Reaction score
14.634
Άντε σιγά σιγά να ετοιμάζω τα χειμερινά καλώδια. Τι; δεν το ξέρατε; σαν τα λάστιχα. Υπάρχουν εποχικά.
Διαβλέπω μια ειρωνεία στα γραφόμενα σου ή είναι ιδεά μου ? :D
Δεν πιστεύω να cross over to the other side ? :D
Όχι ότι ήξερα και σε ποιά ήσουνα πρίν. :D
 



Μηνύματα
1.726
Reaction score
2.462
Διαβλέπω μια ειρωνεία στα γραφόμενα σου ή είναι ιδεά μου ? :D
Δεν πιστεύω να cross over to the other side ? :D
Όχι ότι ήξερα και σε ποιά ήσουνα πρίν. :D
Ξέρω εγώ νομίζεις;
 



head-stef

Headphones
Μηνύματα
632
Reaction score
2.194
...έρχεται ο Αλκίνοος κάθεται δίπλα μου ακριβώς και παραγγέλνει ποτό. Τον κοιτάω του κάνω ενα νεύμα έτσι με το κεφάλι σαν γειά. Κάνει το ίδιο. Ήταν πολυ αγχωμένος. Εντωμεταξύ μικροδείχνει και εαν και μόνο 2 χρόνια μικρότερος μου...
Καλά βρε thva, είσαι μόνο 55 ετών και μας έχεις να νομίζουμε ότι είσαι παππούς και με το μισό πόδι στον τάφο; Ξέρεις πόσα έχεις γλιτώσει μόνο απ' αυτό; Τώρα την έβαψες! :roflmao:
 

Μηνύματα
12.473
Reaction score
14.634
Καλά βρε thva, είσαι μόνο 55 ετών και μας έχεις να νομίζουμε ότι είσαι παππούς και με το μισό πόδι στον τάφο; Ξέρεις πόσα έχεις γλιτώσει μόνο απ' αυτό; Τώρα την έβαψες! :roflmao:
Είμαι ταλαιπωρημένος, ψυχή τε και σώματι. Υπολογίζω ότι είμαι γύρω στα 400 ετών. Πάντως είμαι έτοιμος για την εξόδιο ακολουθία μου.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.866.953
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top