Χατζιδάκις ή Θεοδωράκης ? ...ή τράπ τελικά?




Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
η απαντηση ειναι απλη, αρκει να ρωτησεις την καταληλη θυληκχια (οχι επειδη μπορει να τα ξερει ολα, αλλα απειδη εχει την καταληλη εμπειρια) ... (αυτο για να αποφυγω συνδεση με την απαντηση).
μπάμιες Αιγαίου δαγκωτό
σημαντικο να απαντησει κανεις με σιγουρια...παρα η απαντηση ;D
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Μα καλά που πήγε η άποψη που είχαν πεί κάποιοι, και διαβάζω κατά καιρούς ότι εαν ζούσε ο Μότσαρτ θα έπαιζε τράπ, ηλεκτρόνικα κλπ ?

Τι τώρα , δεν μας αρέσει η τράπ ?
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Μα καλά που πήγε η άποψη που είχαν πεί κάποιοι, και διαβάζω κατά καιρούς ότι εαν ζούσε ο Μότσαρτ θα έπαιζε τράπ, ηλεκτρόνικα κλπ ?

Τι τώρα , δεν μας αρέσει η τράπ ?
για το Μοτσαρτ δεν ξερω αλλά ο Βάγκνερ θα ήταν μεταλάς!
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.098
Reaction score
30.053
Ναι παιδιά εάν ζούσε σήμερα ο Μότσαρτ θα τον βλέπαμε να πλακώνεται με τον Snik και μετά θα ξυπνούσαμε.
 


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
O Σνίκ δεν είναι αυτός που αποπροτεσταντοποίησε την μουσική του Μπάχ ;

Αυτή τη δουλειά του ακούω τώρα. Πολύ καλή.
 


Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
Χατζιδακι ή Θεοδωρακη?
Beatles ή Rolling Stones?
Κλασικες ερωτησεις, που αν εχεις απαντηση σημαινει οτι εχεις μεγαλωσει αρκετα φιλε μου...
...γιατι οι πιτσιρικαδες του σημερα δεν ξερουν ουτε τον Χατζιδακι ουτε τον Θεοδωρακη, ουτε τους Beatles ουτε τους Stones.
Spotify. Tidal κ.λ.π θα δώσουν τη λύση σήμερα. Αρκεί οι νέοι μας να λάβουν την απαραίτητη ώθηση και να αρχίσουν να ψάχνουν. Έχουν στην διάθεσή τους-σχεδόν δωρεάν- όλη τη μουσική δημιουργία του τελευταίου αιώνα.
Αντίθετα με εμάς, που προσπαθούσαμε να ακούσουμε κάποια καινούργια πράγματα από 1-2 ραδιόφωνα και με τον πενιχρό μας προυπολογισμό να αγοράσουμε 1-2 βινύλια το μήνα (γιατί με παραπάνω δεν είχαμε να φάμε το τελευταίο 10ήμερο του μήνα).
Πόσα groups (ακόμη και δεκαετίας '60) και πόσες μουσικές έχω ανακαλύψει τώρα μέσω Spotify; Τόσα πολλά που άνοιξαν τα μάτια μου και τα αυτιά μου. Και τελικά συνειδητοποίησα ότι η μουσική δεν έχει ηλικία. Ό,τι δεν έχεις ακούσει ποτέ, είναι σαν να γράφτηκε σήμερα για σένα....
 






Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.052
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top