Εδώ τρέχουμε


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.622
Reaction score
38.049
...θα τον παρω για εξτριμ ταβλι ... :king: :angel:
->επι του νηματως, ακολουθω τη συμβουλη των ventures "walk dont run".
 

Μηνύματα
1.381
Reaction score
1.158
Τώρα είναι νήμα αυτό για να συζητάμε για λουκάνικα???

(είναι ένα τρομερό λουκάνικο που κάνει ο χασάπης μου, μίξη προβατίνα με μοσχάρι...σαν σουτζούκι καραμανλίδικο βγαίνει, να τρώει ο μητσούμπας και στον κροκ να μην δίνει ένα πράμα....)
Και για πες που είναι ο χασάπης σου;

Ρε σεις μπερδέψατε τη βούρτσα εεε τα νήματα
Για γράψτε πόσοι θα τρέξετε το Σ/Κ και πόσα χιλιόμετρα.
Εγώ θα είμαι στα 10km
 


Μηνύματα
15.106
Reaction score
20.955
άμα είναι βοριαδάκι όμως βοηθάει στην διαδρομή αυτή
10δευτερόλεπτα στο pace εύκολα αβίαστα ναουμ

(αυθαίρετος υπολογισμός , αλλά στον ημιμαραθώνιο στον Ωρωπό που πήγα , στο πήγαινε ήταν με αέρα πλάτη στο έλα με κόντρα, κάπου τόσο ήταν η διαφορά )
 

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Και για πες που είναι ο χασάπης σου;

Ρε σεις μπερδέψατε τη βούρτσα εεε τα νήματα
Για γράψτε πόσοι θα τρέξετε το Σ/Κ και πόσα χιλιόμετρα.
Εγώ θα είμαι στα 10km
Μαρκόπουλο.
Σπύρος Καλφόπουλος.
Όσο για τον ΆΜΑ 2022 δε θα τρέξω. Έτρεξα τα 42 το 2016 και το 2017. Το 2018 μετά την καλύτερη προετοιμασία που θα μπορούσα να κάνω (πήγαινα για sub5, αμ πως) ξύπνησα με πρισμένες αμυγδαλές και 40 πυρετό... Ξενέρωσα τόσο όσο δε φαντάζεστε...
Να μαστε καλά, του χρόνου θα το σπάσω το πενταωρο...
άμα είναι βοριαδάκι όμως βοηθάει στην διαδρομή αυτή
10δευτερόλεπτα στο pace εύκολα αβίαστα ναουμ

(αυθαίρετος υπολογισμός , αλλά στον ημιμαραθώνιο στον Ωρωπό που πήγα , στο πήγαινε ήταν με αέρα πλάτη στο έλα με κόντρα, κάπου τόσο ήταν η διαφορά )
Γενικά μιλώντας, ο μαραθώνιος της Αθήνας μπορεί να σου διαλύσει ότι είχες υπολογίσει... Δέκα χιλιόμετρα ψιλοφλατ στην αρχή, 20k ανηφόρα φουλ στη συνέχεια και στο τέλος κατηφόρα... Οποίος νομίζει πως η κατηφόρα είναι εύκολη, ας έρθει να τον κεράσω ενα μοσχαροπροβατο.
 

Μηνύματα
9.778
Reaction score
1.839
Η κατηφόρα όταν έρχεται είναι χειρότερη και από την ανηφόρα. Χίλιες φορές να είχες flat από το 31 και μετά αντί κατηφόρα.
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
677
Reaction score
1.981
Κακός μπελάς μας βρήκε
Έλα που δεν θεςςςςςςς :lolsign:

Εγω αντίστοιχα είμαι ποιο ποδηλατικός τύπος, αλλά το ριχνω το τρεξιματάκι μου. Συνήθως ανοίκω στα 20 χιλιόμετρα το μήνα, ενώ βγάζω και καμιά 60αρια περπάτημα σε βουνά και λαγκάδια.

Οι χρόνοι μου είναι γυρω στα 30 λεπτά για 5 χιλιόμετρα και μια ώρα και 5-10 λεπτά για τα 10 χιλιόμετρα. Αυτά, παραπάνω βαριέμαι, ζωή σε εσας:hi:
 


Μηνύματα
15.106
Reaction score
20.955
Η κατηφόρα όταν έρχεται είναι χειρότερη και από την ανηφόρα. Χίλιες φορές να είχες flat από το 31 και μετά αντί κατηφόρα.
αυτό το βίωσα στον ημιμαραθώνιο της ελευσίνας - η πρώτη φορά σε τέτοια απόσταση- που κατέβηκα την ιερά όδο και μετά την αθηνών μέχρι διυλιστήρια , μαρτύριο ήταν αν δεν μπορείς να ανοίξεις πολύ βήμα.
ίσως αν μπορείς να τρέχεις 4.30 πχ να πήγαινε πιο εύκολα αλλά στην περίπτωση μου έπρεπε να αντιστέκομαι στην κατηφόρα οπότε όταν τελικά τερμάτισα δεν μπορούσα να περπατήσω για 3 μέρες.
ισαδάκι άντε ελαφρά κατηφόρα αν αντέχει το καρδιοαναπνευστικό τα γκάζια.
 

Μηνύματα
9.778
Reaction score
1.839
Εχεις κουραστεί, έχεις χτυπήσει το τοίχο που λένε (γλυκογόνο μηδέν ή σχεδόν μηδέν) και σα να μη φτάνουν όλα αυτά έχει συνηθίσει και ο τετρακέφαλος να πηγαίνει ανηφορικά για 20+ χλμ και την ακούει άσχημα.
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
677
Reaction score
1.981
Εγώ είμαι τώρα χοντρός έτοιμος για plus size model του GNTM... Ποιο νέος και ποιο κορμάρα, είχα 53 το δεκάρι, 1:59 ήμι Ναύπλιο και 5:02 μαραθώνιο Αθήνας.... Κάτι έκανα καλά.... αλλά δεν έτρωγα πρόβατο μοσχαρίσια λουκάνικα κάθε βδομάδα :roflmao:
Διόρθωση :sneaky:
 




Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Καλα αποτελέσματα και καλή αποκατάσταση σε όσα παιδιά στήθηκαν απόψε στην αφετηρία του Μαραθώνα!
Εύχομαι η είσοδος στο Καλλιμαρμαρο να ήταν όπως την περίμεναν!
 






Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.670
Μηνύματα
2.871.634
Members
37.930
Νεότερο μέλος
axil
Top