προβλημα στο μηχανισμο αναγνωσης california audio labs cd player

Μηνύματα
579
Reaction score
63
Καλησπερα
σημερα παρελαβα απο το ebay μεαταχειρισμενο το cd player california audio labs icon mk2 powerboss hdcd
αλλα με το που το εβαλα να παιξει το 1ο cd αργουσε , δοκιμασα 2ο μηπως ειναι προβληματικο το δισκακι και απο τοτε σταματησε να διαβαζει με το 3ο που εβαλα δεν εκλεινε σωστα η πορτα και ξαναανοιγε μονο του ....
υπαρχει καποιος που να ξερει για τους μηχανησμους των συγκεκριμενων cd σε περιπτωση που δεν μπορεσω να το επιστρεψω στον πωλητη ?
ή βρω καμια λυση να μου το δωσει με ελαχιστα χρηματα σαν ανταλακτικα και χρησημοποιησω τον μηχανισμο απο το δικο μου icon mk2
που ειναι η απλη εκδοση ?
 


Μηνύματα
579
Reaction score
63
το mk2 ειναι και τα 2 players ... οποτε εχουν τον ιδιο μηχανισμο ....
που μπορω να τον βρω ?
η αληθεια ειναι οτι το πακεταρισμα δεν ηταν και το καλυτερο αν λεει αληθεια οτι επεζε σωστα απο πριν το player ...
συμφωνησαμε να δοκιμασω επισκευη με κοστος δικο του αν αυτο ειναι δυνατον ... υπαρχει καποιος που να ξερει απο τυς συγκεκριμενους μηχανισμους ?
εννοειτε οτι θα μιλησω με τον παλιο αντιπροσωπο ...
 
Last edited:





Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
Άρα θεωρείς ότι είναι θέμα κεφαλής και όχι μηχανισμού ?
Όχι, απλα ανάφερα τα transports. Ο τεχνικός θα σου πει τι χρειάζεται. Στα παλιά cd μερικές φορές δεν υπάρχει πλέον διαθέσιμο το transport ή αν υπαρχει είναι ακριβό οπότε είναι το πρώτο που ψάχνουμε για να δούμε αν μπορούμε να προχωρήσουμε στην επισκευή.
 

Μηνύματα
579
Reaction score
63
μιλησα με το βιντεορυθμο και μου ειπε οταν του ειπα το μοντελο οτι εχει ανταλακτικα και να το παω απο εκει ...
οποτε θα δουμε τι θα δουμε .
 

Μηνύματα
579
Reaction score
63
επειδη σημερα που μιλησα με αλλον στο βιντεορυθμο που πηγα και το player μου λενε οτι μπορει και να μην υπαρχει ανταλακτικο τελικα , αφου προηγουμενως και αμεσως με το που του ειπα προβλημα μου ειπε οτι χρειαζετε αλλαγη ολοκληρος ο μηχανισμος ....
υπαρχει καποιος αλλος που να ειναι καλος τεχνιτης και να κανει αυτη τη δουλεια στην Αθηνα ?
 
Last edited:

Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
επειδη σημερα που μιλησα με αλλον στο βιντεορυθμο που πηγα και το player μου λενε οτι μπορει και να μην υπαρχει ανταλακτικο τελικα , αφου προηγουμενως και αμεσως με το που του ειπα προβλημα μου ειπε οτι χρειαζετε αλλαγη ολοκληρος ο μηχανισμος ....
υπαρχει καποιος αλλος που να ειναι καλος τεχνιτης και να κανει αυτη τη δουλεια στην Αθηνα ?
Revamp, East Electronics και πολλοί άλλοι...
 

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.079
Reaction score
1.600
Πηγαινε μια βολτα απο τον Σακη eastelectronics και η revamp ειναι καλοι κριμαομως να παιρνεις καιν μηχανημα και να αντιμετωπιζεις προβλημα τα ρισκα της αγορας απο εξωτερικο πιστευω θα βγαλεις ακρη μην αγχωνεσαι.
 

Μηνύματα
579
Reaction score
63
Σίγουρα θα βγάλω άκρη απλά έχω στανοχωρηθει γιατί έκανε 20 μέρες να έρθει από Γαλλία και τελικά ήταν προβληματικό. επιπλέον ( επιλογή μου βέβαια) θα χάσω χρόνο για να το επισκευάσω εγώ , πράγμα που δεν είναι βέβαιο ότι θα έχει αποτέλεσμα οπότε τότε θα χάσω χρόνο για να το στείλω πίσω....
 

Μηνύματα
579
Reaction score
63
τα νεα μου ....
δυστυχως το player μου ειπαν οτι δεν υπαρχουν ανταλακτικα να φτιαχτει
οποτε το πηρα πισω .
Το service κατα συμπτωση το εκανε ο Σακης που γραφετε πιο πανω , με καθηστερησε λιγακι χρονικα ειναι η αληθεια , αλλα με εσωσε οριστικα με την αναφορα του!
οποτε κρατησα το player και πηρα και πληρες refund ...
οποτε τωρα θα δω τι επιλογες εχω μηπως μπορεσω να το κανω να παιξει το συγκεκριμενο μηχανημα ...
 

Μηνύματα
579
Reaction score
63
Συγκλονιστικες εξελιξεις !


....
τις επομενες μερες απο τη μερα που πηρα πισω απο το service το player
ειπα να το ανοιξω εγω και να δοκιμασω καποια πραγματα που ειχε διαβασει στο ινερνετ ....
το ανοιξα και ειδα οτι η κεφαλη λειζερ δεν ηταν στην αρχικη θεση ετσι τη βοηθησα
με το χερι μου και απο τοτε το πλευερ παιζει κανονικα !!!!
Χθες το πηγα σε ενα servive στην περιοχη μου γιατι μου "κολαγε" σε καποια κοματια καποιες φορες καθως και το πορτακι που ειχα ψευτοβαλει εγω ειχε μπει λιγο στραβα και εκανε ενα θορυβο .....
Το service λεγετε σεϊτανίδης tv, λεωφόρος 28ης οκτωβρίου, νίκαια
Το παρελαβα σημερα και μου ειπε τα εξεις
1ον η κεφαλη λειζερ ειναι η μαμισια
2ον ο μηχανισμος ειναι της panasonic /matsusita Panasonic RAE0113Z οπως μου ειχε πει και ο marlboro
3ον το προβλημα που πηδαγε ηταν γιατι ειχε καιρο να πεξει το μηχανημα και ετσι το μοτερ
ειχε εελφρως "κολλησει"
4ον το πλευερ δεν εχει κανενα προβλημα μετα το γενικο ελεγχο που του εκανε
Το κοστος που το ελυσε το λαδωσε και εφτιαξε και το πορτακι δεν θα σας το πω ειναι ξεφτιλα
σε σχεση με αυτο που μου ζητουσε και ενας αλλος που μου συστησε ενα μελος απο εδω μεσα ....
ολα τα παραπανω τα γραφω γιατι η αναφορα του service που το πηγα αρχικα ηταν εντελως διαφορετικη !
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.614
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top