Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου







Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Πρόταση στους καθηγητές μας ακουστικής Κο @christos77 και Κο @Bhutia που βγάζουν τα θέματα των εξετάσεων που σε αρχικό στάδιο καλείται να δώσει ο Κος Μάρκου, αλλά τελικά βλέπω σε βάθος χρόνου να μας βάζουν να τις δίνουμε όλοι, να συμπεριληφθεί η κάτωθι ερώτηση : 😀

Ερώτηση 2η (Κεφάλαιο Ακουστική) :

Πότε θα έχουμε χειρότερο comb filtering στην θέση ακρόασης απο πλάγιες ανακλάσεις ; α) όταν ένα ηχείο έχει την ίδια on και off axis απόκριση ή β) όταν ένα ηχείο έχει διαφορετική on και off axis απόκριση ; γ) και ποιά απο τα δύο (σε περίπτωση που δεν δύναται να πληρωθεί η συνθήκη απορρόφησης) έχουν τελικά μεγαλύτερη ανάγκη απορροφητικής διάταξης το "καλό" (α) ή το "κακό" (β) ηχείο ;

Τι λέει η Φυσική και τι λέει ο Τούλ (και όλοι οι άλλοι που τυφλά ακολουθούν) ; Είναι τελικά πάντα η εξεφρασμένη γνώμη ενός επιστήμονα, επιστήμη ή μόνο όποιες και όσες φορές θέλουμε ;
Βαλτός είσαι..
Σκληρός είναι.
Εγώ απλά τους λέω Ταλιμπάν και γλιτώνω χρόνο (και όλοι οι άλλοι που τυφλά ακολουθούν)
 



Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
'Ωρε καψούρα που έχεις με την κοπελιά. :D
-
Ενδιαφέρον βίντεο μιξ , καμία σχέση με την πλαστική φώτο.

😀 😀 ¨Αδικο έχω ; (Για τον Κορνέλ μη μου λές , εγω τον ανακάλυψα πρώτος όλων χα χα).

Α. και το Troy πάρτο παρμάσχαλα και πήγαινε να το ακούσεις σε κανένα καλό σύστημα. ¨Ακου τον τόνο του σύνθ και την μικρή σταδιακή αύξηση της έντασης , δύναμης που βαράει την μπότα και τα δυναμικά στη φωνή της. Εάν τα ακούς και στο σύστημα σου ίδια και δεν ενθουσιαστείς απο τη διαφορά , είσαι ΟΚ. 😀
 
Last edited:
  • Haha
Reactions: jag








Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
Σε λίγο θα ζητήσετε και σπινθηρογράφημα , εντάξει πυρηνική ιατρική έχετε καταντήσει ορισμένοι το χόμπι!
Κάνα δισκάκι ακούει κανείς ή μόνο πιντιεφ?
Ζητάω kondo ασημένια ηχείων. Μήπως έχεις;
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Ζητάω kondo ασημένια ηχείων. Μήπως έχεις;
Τα δίνω ναι, ασημένια χρυσαφένια δεν πολυασχολούμαι, νομίζω τα έχω και αγγελία.
Αν τα αγοράσεις χωρίς να με πολυζαλίσεις θα σου κάνω δώρο τραπέζι σε μια ωραία ταβέρνα!
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.031
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top