Σουγιάδες και πολυεργαλεία! Και μαχαίρια!



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.657
Έκανα ανασκαφές στην κούτα Memorabilia κι ανακάλυψα ανάμεσα σε άπειρες φωτό και διάφορες σαβούρες τον σουγιά που μου έδωσαν στον στρατό. Ήταν μεταχειρισμένος και παλιατσούρι και μας είπαν ν' ανοίξουμε κονσέρβες μ' αυτόν για να ξέρουμε αν έρθει πόλεμος.

Εκτός του οτι θα αυτοσφαζόμουν σίγουρα όπως απο κομμουνιστή, οι ημερομηνίες στις κονσέρβες με απέτρεψαν να τις ανοίξω, ιδίως αφού δεν υπήρχε περίπτωση να τις έτρωγα. :roflmao:


20221212_130950.jpg
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Έκανα ανασκαφές στην κούτα Memorabilia κι ανακάλυψα ανάμεσα σε άπειρες φωτό και διάφορες σαβούρες τον σουγιά που μου έδωσαν στον στρατό. Ήταν μεταχειρισμένος και παλιατσούρι και μας είπαν ν' ανοίξουμε κονσέρβες μ' αυτόν για να ξέρουμε αν έρθει πόλεμος.

Εκτός του οτι θα αυτοσφαζόμουν σίγουρα όπως απο κομμουνιστή, οι ημερομηνίες στις κονσέρβες με απέτρεψαν να τις ανοίξω, ιδίως αφού δεν υπήρχε περίπτωση να τις έτρωγα. :roflmao:


View attachment 273385
ιιιιιιιιιιιιιιιιι έχει μπίχλα :roflmao:
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.052
Reaction score
4.345
Ουάου! :dance2:

Βρήκα αυτόν του σχολείου. Έχει σβήσει το λογότυπο από τη χρήση.
Κατά τ' άλλα είναι λειτουργικά σαν καινούργιος.

View attachment 273373

Έκανα ανασκαφές στην κούτα Memorabilia κι ανακάλυψα ανάμεσα σε άπειρες φωτό και διάφορες σαβούρες τον σουγιά που μου έδωσαν στον στρατό. Ήταν μεταχειρισμένος και παλιατσούρι και μας είπαν ν' ανοίξουμε κονσέρβες μ' αυτόν για να ξέρουμε αν έρθει πόλεμος.

Εκτός του οτι θα αυτοσφαζόμουν σίγουρα όπως απο κομμουνιστή, οι ημερομηνίες στις κονσέρβες με απέτρεψαν να τις ανοίξω, ιδίως αφού δεν υπήρχε περίπτωση να τις έτρωγα. :roflmao:


View attachment 273385
Κόκκινοι λειτουργικοί σουγιάδες... :sneaky:Αναφορές σε...Κομμουνιστάς...σφαγαί...κονσέρβαι...:whistling:
Σιγά-σιγά ...υπομονή...:biggrin:


 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.657
-> τι αλλο βρηκες εκει μεσα ?! 🐒
Άπειρα παπαρέλια και άπειρες φωτογραφίες. Ήρθε το Ντολμαδάκι απο πίσω κι άρχισε ποιά είναι αυτή κι αυτή κι αυτή και θα σου βγάλω τα μάτια και τέτοια.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.552
Reaction score
37.800
το δικο μου κουτι με μεμοραμπιλια, εχει εισιτηρια απο συναυλιες (και flyer απο μαγαζα) .. οποτε σκεψου τον κλεφτη που ειχε μπει πριν κατι χρονια εδω μεσα.. 🐒
~οσων αφορα τις θυληκχιες, καπου πρεπει να εχω ενα ημερολογιο απο αυτα που βαζουν στα βουλκανιζατερ~
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
Βρήκα κι άλλο εργαλείο. Σφραγισμένο. Ο διάσημος 55άρης Buck. Η πιο διάσημη εταιρεία στις ΗΠΑ από την οποία πήραν το παρατσούκλι τους όλα τα πτυσσόμενα μαχαίρια, τα buck knives.

O "Τhe 55" της φωτογραφίας είναι πολύ δημοφιλής στις βορειοδυτικές πολιτείες των ΗΠΑ και θεωρείται απαραίτητο εργαλείο σε ψαράδες και κυνηγούς.

IMG20221212132655 (1).jpg




Για τον @Abessalom που ξαφνιάζεται. :biggrin:

Εδώ κάνω fly fishing στο Rock Creek της Montana. Στις τσέπες έχω 2 buck knives (μικρό και μεσαίο) για κάθε ενδεχόμενο.

IMG_20110426_142501.jpg
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Για τον @Abessalom που ξαφνιάζεται. :biggrin:

Εδώ κάνω fly fishing στο Rock Creek της Montana. Στις τσέπες έχω 2 buck knives (μικρό και μεσαίο) για κάθε ενδεχόμενο.

View attachment 273392
δεν υπάρχει περίπτωση να σαι εσύ αυτός...

πλήρωσες κασκαντέρ...στάνταρ :lol: :lol: :lol:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
δεν υπάρχει περίπτωση να σαι εσύ αυτός...

πλήρωσες κασκαντέρ...στάνταρ :lol: :lol: :lol:

Κι όμως. Έχω κάνει πολλές μαλ@κίες που σήμερα κοροϊδεύω. Φαντάσου ότι για να ψαρέψεις σε αυτά τα ποτάμια βγάζεις άδεια ημερήσια. Κι εγώ, μη χάσω, έβγαλα εβδομαδιαία... :roflmao:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.657
Βρήκα πράγματα να στείλω τα Χριστούγεννα στον Νταχάρη μαζί με τον σουγιά. Εκτός απ' το κλειδί που προέρχεται απο παλιά Alfa Romeo μου, αυτό θα το στείλω στον gonis. :biggrin:
Βρήκα και το δεύτερο κλειδί απο το πρώτο μου Honda Dax.

20221212_135648.jpg


Βρήκα και αρκετά βρακάκια, σίγουρα γιούζντ αλλιώς δεν θα τα κρατούσα. Αυτά δεν τα είδε το Ντολμαδάκι.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Βρήκα πράγματα να στείλω τα Χριστούγεννα στον Νταχάρη μαζί με τον σουγιά. Εκτός απ' το κλειδί που προέρχεται απο παλιά Alfa Romeo μου, αυτό θα το στείλω στον gonis. :biggrin:
Βρήκα και το δεύτερο κλειδί απο το πρώτο μου Honda Dax.

View attachment 273397

Βρήκα και αρκετά βρακάκια, σίγουρα γιούζντ αλλιώς δεν θα τα κρατούσα. Αυτά δεν τα είδε το Ντολμαδάκι.
στην επόμενη άσκηση...θα σκάσω μύτη σαν επιζών της D-Day :lol:
 







Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.605
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top