Σουγιάδες και πολυεργαλεία! Και μαχαίρια!

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.966
Reaction score
20.486
Του πατέρα μου, από τον καιρό της θητείας του.

2022.jpg


2023.jpg


2024.jpg


Υ.Γ. 1: Θέλουν λίγη λίπανση οι συνδέσμοι, κατά τα άλλα δουλεύει μια χαρά.
Υ.Γ. 2: Καταλαβαίνω τη χρήση του μαχαιριού και του ανοιχτηριού. Το άλλο το μυτερό έμβολο, πού χρησιμεύει; Υποψιάζομαι για να σκίζει σακιά.
 




Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.507
7A8DD3B2-0813-429B-B0F5-90AC7E4C12D6.jpeg

Μερικα από αυτά που βρήκα προχειρα.Ένα είναι πάντα στο αυτοκίνητο,αχρειαστο να είναι γιατί δεν θυμάμαι που το βάζω….

Ενα,το μπλε,το έχω μαζί μου πάντα στον σάκο ορειβασίας :tongue: ,κι ας είναι έξτρα βάρος που κουβαλώ…..

Αυτο που δεν μπορώ να κάνω είναι,ν ανοιξω όλες τις εισοχες…Υπάρχει χωρος για οδοντογλυφίδα,στυλο με μελάνι ….και κάποτε είχα δει ότι υπήρχε κι ένα πιρούνι! Είναι τόσο καλά κρυμμένα,που δεν τα βρίσκω και φοβάμαι πως σκαλίζοντας θα με κόψουν τ αλλά αιχμηρα κομμάτια….


66A198BD-3248-4E0F-8300-6F6F7BCA7435.jpeg
 

Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.507
Μιας και μαζευτήκατε εδώ όλοι οι μαχαιροβγάλτες για πείτε καμιά πρόταση για μπαλτά οικιακής χρήσεως που να σπάει όμως κόκαλα με σχετική άνεση (όχι γκοτζιλοκόκαλα) άρα να έχει αξιοπρεπές βάρος, κοντά στο κιλό εκτιμώ, και να μην κάνει μια περιουσία.
Εχω δυο,κι ευχαριστως να σου έδινα το ένα.

Το ένα ειναι για την κουζίνα και το άλλο για να κόβω ξύλα ( στα μέτρα μου ).Το είχα αγοράσει από έναν κύριο που πουλούσε εναν κορμό δέντρου περίπου 70εκ στο ύψος και 30 σε διάμετρο ( και μόνο γι αυτόν ενδιαφερόμουν - τον κορμό εννοώ ),αλλά παραδίπλα ανακάλυψα τον όμορφο μπαλτά και μου τον χάρισε σχεδόν.

Επειτα ήρθαν οι δεύτερες σκέψεις….: που να το βαλω,ώστε μην το βρει κάποιος και το χρησιμοποιησει μ έναν τρόπο που θα ήταν καταστροφικός: ( μέχρι και ατύχημα με ακρωτηριασμό σκεφτηκα…😱 )

Τα έκρυψα τόσο καλά στο σπίτι,που δεν τα βρισκω αν δεν ψάξω πολύ σχολαστικά ….

Θα μου πεις,αυτό το γιαταγάνι πως το βρήκες αμέσως?- Οικογενειακό κει ήλιο
 

Attachments


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.748
Reaction score
83.544
το είχα δει, έχω βάλει και στα υπόψη αυτό

διαβάζω πιο καλά σχόλια.

Εχουμε μήπως real experience από κάποιον;
Αυτό που έβαλα το έχει φίλος και είναι υπερευχαριστημένος. Πάντα σε οικιακή και λογική χρήση.
 

Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.507
Μιας και μαζευτήκατε εδώ όλοι οι μαχαιροβγάλτες για πείτε καμιά πρόταση για μπαλτά οικιακής χρήσεως που να σπάει όμως κόκαλα με σχετική άνεση (όχι γκοτζιλοκόκαλα) άρα να έχει αξιοπρεπές βάρος, κοντά στο κιλό εκτιμώ, και να μην κάνει μια περιουσία.

:biggrin:


 





Μηνύματα
7.015
Reaction score
6.046
Prime Minister
Έχει διαφορετικό abbreviation (με κεφαλαία και χωρίς τελείες).
Ότι θα σου στείλει μήνυμα το απόγευμα. :D
Ψάχνωντας βρήκα ότι υπάρχει in internet chat the meaning of...private (or personal) message.
Δεν είμαι τόσο εξοικειωμένος με το ιντερνετικό "λεξιλόγιο"...
 
Last edited:

Μηνύματα
12.495
Reaction score
14.648
Έχει διαφορετικό abbreviation (με κεφαλαία και χωρίς τελείες).

Ψάχνωντας βρήκα ότι υπάρχει in internet chat the meaning of...private (or personal) message.
Δεν είμαι τόσο εξοικειωμένος με το ιντερνετικό "λεξιλόγιο"...
Ήξερε τώρα ο Xfader και ο Melina απο abbreviation στο χωριό τους. Δεν βλέπεις ο ένας έσφαζε αθώα ψαράκια σε ποτάμια στο Αμέρικα και ο άλλος ψάχνει για μπαλτάδες που να κόβουν κόκκαλα. Αγριάνθρωποι. Για αυτό σου λέω μια χαρά είμαστε εκεί με τον Absenti μας, καλό παιδί. :D :D
 



Μηνύματα
12.495
Reaction score
14.648
Σας βλέπω όλους να πηγαίνετε μέσα σε κανέναν τυχαίο έλεγχο της τροχαίας. :D
Εδώ βάζουμε και τα μαχαίρια για τα steaks!?
Σε λίγο θα αρχίσουν σιγά σιγά να βγαίνουν και τα όπλα. :D Θα μας μπουζουριάσουν όλους. Η Καιλή είναι αθώα. :D
 
Last edited:





ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.719
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top