Προβληματισμός για 2 sub

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
...

Δεν ακούει τέτοια ο Τούλ. Μόνο κλασική. Οπότε και εγω ακολουθώ τις συμβουλές του. ¨Ασε που τώρα ακούω κάτι ελικόπτερα και κάτι σίδερα που βαράνε, που είχε ποστάρει ο Bhutia για μουσική. :D Να δικαιολογήσω και την ύπαρξη των χαμηλών μου.
1674246112994.png

 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Ο Αμίρ κόβεται, ο Τούλ τουλάχιστον έχει πολυκαναλο, αλλά ούτε όλα ίδια, ούτε όλα σε ίσες αποστάσεις χωρίς crossfiring χωρίς τρινοφ χωρίς παθητική φροντίδα, πριονοκορδελα θα τον περνούσαν εδώ στον καφενε :D :D
εχει τρινοφ ρε συ, απλα δεν χρησμοποιει αυτα που κανει ο τρινοφ :lolsign:
.....ασε που ειναι και auro3dακιας, οποτε ηταν καταδικασμενος 100%

ο αμιρ κοβεται γενικα σε ολα ....:lolsign:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
εχει τρινοφ ρε συ, απλα δεν χρησμοποιει αυτα που κανει ο τρινοφ :lolsign:
.....ασε που ειναι και auro3dακιας, οποτε ηταν καταδικασμενος 100%

ο αμιρ κοβεται γενικα σε ολα ....:lolsign:
Είμαι βέβαιος πως στη συνείδηση κάποιων θα κόβεται ακόμα και... στο ξύρισμα.:sneaky:
 





Μηνύματα
4.462
Reaction score
7.734
Και ασχολείται με την παντόφλα του Ντοκ Τουλ.
απο την στιγμη ομως που ο Ντοκ Τουλ εστησε το πολυκαναλο του ετσι οπως το εστησε με τους οποιους περιορισμους λογω χωρου,αισθητικης, παντοφλας κτλπ αλλα παραυτα καθεται στον καναπε και ακουει την μουσικη του ευχαριστα, γιατι εμεις να πρεπει να ωθησουμε τον μεσο ακροατη στα ακρα μεσω αυστηρων κανονων τηρωντας στην ουσια στουντιακα στανταρτς για ακροαση μουσικης στο καθιστικο? :D
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.114
Reaction score
18.836
απο την στιγμη ομως που ο Ντοκ Τουλ εστησε το πολυκαναλο του ετσι οπως το εστησε με τους οποιους περιορισμους λογω χωρου,αισθητικης, παντοφλας κτλπ αλλα παραυτα καθεται στον καναπε και ακουει την μουσικη του ευχαριστα, γιατι εμεις να πρεπει να ωθησουμε τον μεσο ακροατη στα ακρα μεσω αυστηρων κανονων τηρωντας στην ουσια στουντιακα στανταρτς για ακροαση μουσικης στο καθιστικο? :D
Γιατί ο Ντοκ συχνάζει σε χώρους που παίζνε καλά και είναι ''γεμάτος'' ενώ εμείς ακούμε σχεδόν αποκλειστικά στη ''γούβα''.. :tongue:
 

Μηνύματα
12.374
Reaction score
14.583
γιατι εμεις να πρεπει να ωθησουμε τον μεσο ακροατη στα ακρα μεσω αυστηρων κανονων
Σιγά μην σας ακούει ο κόσμος. Ξέρει που σας έχει γραμμένους ο κόσμος ; Τον μόνο που ωθείτε είναι τον εαυτό σας οι ίδιοι καταναγκαστικά ή ο ένας nerd τον άλλο. :D
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Σιγά μην σας ακούει ο κόσμος. Ξέρει που σας έχει γραμμένους ο κόσμος ; Τον μόνο που ωθείτε είναι τον εαυτό σας οι ίδιοι καταναγκαστικά ή ο ένας nerd τον άλλο. :D
Δηλαδή καλέ μου thva που ΄΄λατρεύεις΄΄ την avantgarde μουσική σκηνή, άμα καθόσουν σε κάποιο από τα setup των τριών πρώτων βίντεο εισπράττοντας το άκρως ενοχλητικό κομφούζιο χαμηλών θα σκεπτόσουν ότι δεν τρέχει και τίποτα αρκεί να σου άρεσαν οι ανώτερες οκτάβες.

Στο δε τέταρτο, δική μου υπόθεση είναι ότι επειδή η λήψη προερχόταν όχι από οικιακό χώρο αλλά εκθεσιακή παρουσία σε δωμάτιο ξενοδοχείου, εκεί τουλάχιστον οι ιθύνοντες είχαν τη στοιχειώδη σύνεση να στήσουν τα Harbeth κατά τρόπον ώστε να έβγαιναν ΄΄άμπασα΄΄ , αφού σε αντίθετη περίπτωση θα μπουμπούνιζε κι εκεί. Αν μη τι άλλο η επαγγελματική τους εμπειρία πρέπει να τους έχει διδάξει πόσο περισσότερο θα ενοχλούσε η περιττή ενέργεια έναντι της μειωμένης.
 

Μηνύματα
12.374
Reaction score
14.583
Δηλαδή καλέ μου thva που ΄΄λατρεύεις΄΄ την avantgarde μουσική σκηνή, άμα καθόσουν σε κάποιο από τα setup των τριών πρώτων βίντεο εισπράττοντας το άκρως ενοχλητικό κομφούζιο χαμηλών θα σκεπτόσουν ότι δεν τρέχει και τίποτα αρκεί να σου άρεσαν οι ανώτερες οκτάβες.

Στο δε τέταρτο, δική μου υπόθεση είναι ότι επειδή η λήψη προερχόταν όχι από οικιακό χώρο αλλά εκθεσιακή παρουσία σε δωμάτιο ξενοδοχείου, εκεί τουλάχιστον οι ιθύνοντες είχαν τη στοιχειώδη σύνεση να στήσουν τα Harbeth κατά τρόπον ώστε να έβγαιναν ΄΄άμπασα΄΄ , αφού σε αντίθετη περίπτωση θα μπουμπούνιζε κι εκεί. Αν μη τι άλλο η επαγγελματική τους εμπειρία πρέπει να τους έχει διδάξει πόσο περισσότερο θα ενοχλούσε η περιττή ενέργεια έναντι της μειωμένης.
Εγώ Bhutia άκουσα κάτι δευτερόλεπτα μόνο, το συγκεκριμένο άσμα μόνο που ήταν εκεί ο κέρσορας αναπαραγωγής.
Σιγά μην καθόμουνα να ακούσω τα βιντεάκια και να κάνω συζήτηση.
Εάν είναι όπως τα λές , όχι βέβαια δεν θα καθόμουνα.
Εξάλλου τα αβατντ(α)γκάρντ δεν είχαν (έχουν) καν καλά μεσαία και υψηλά.
Εγώ για την γενίκευση ότι η λάμπα οδηγεί σε τέτοια αποτελέσματα αναφέρθηκα. Η λάμπα και μάλιστα οι σύγχρονες και λίγο καλά συνδυασμένες δεν έχουν αυτό τον ήχο που διαβάζει ο κάθε ένας, ούτε τα πραοβλήαματα που αναφέρεις εσυ αλλά και κάποιοι άλλοι. Και εάν τον έχουν , είναι γιατί τον θυσιάζουν για άλλα καλά στο χαμηλό.
Σου άρεσε το ρόσσι ε ; χα χα Για αυτό σου το έιχα αναφέρει σε κάποιο πόστ παλιότερα, το ήξερα ότι αυτό τον ήχο θεωρείς "καλό". Πάντως ούτε αυτό είναι λάμπα, είναι μόσφετ 75 βάτ (μπορεί να έφταιγε και αυτό σε αυτό που λές 1002 μπορεί). Τα ρόσσι παλιά ήταν αλλιώς. Κάνανε όνομα. Ούτε η προενίσχυση πάντως με 300 B , δεν λέει (λογικά) εάν και είναι μόδα για να αποδείξει ο κάθε σχεδιαστης την "μαγκιά" του και ικανότητα του. Μια μόνο λάμπα τελικής ενίσχυσης είναι ικανή να αποδώσει ακόμα και σαν προενισχύτρια και είναι τόσο καλή.
 


Μηνύματα
12.374
Reaction score
14.583
Εσύ Ιάρ που δεν έχεις θα βγάλεις μαλλιά με τα κουφά που νομίζεις ότι σου λένε και οι άλλοι που έχουν θα τα χάσουν με τα κουφά που νομίζουν ότι τους λές. :D :D
 
Last edited:

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.899
Reaction score
12.520
Ο καταγεγραμμένος ήχος περισσότερο ή λιγότερο απαράδεκτος δεν είναι το πρωτεύον θέμα
Μπα που να σου αλλάξει θέση τα μαξιλάρια (απορρόφησης) ο γάτος, έβαλα να ακούσω τούτα τα δράματα ενώ ευχαριστιόμουν το Σταύρο Λάντσιά μου...

Κι ο @thva ακόμα φεύγει...
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Εγώ Bhutia άκουσα κάτι δευτερόλεπτα μόνο, το συγκεκριμένο άσμα μόνο που ήταν εκεί ο κέρσορας αναπαραγωγής.
Σιγά μην καθόμουνα να ακούσω τα βιντεάκια και να κάνω συζήτηση.
Εάν είναι όπως τα λές , όχι βέβαια δεν θα καθόμουνα.
Εξάλλου τα αβατντ(α)γκάρντ δεν είχαν (έχουν) καν καλά μεσαία και υψηλά.
Εγώ για την γενίκευση ότι η λάμπα οδηγεί σε τέτοια αποτελέσματα αναφέρθηκα. Η λάμπα και μάλιστα οι σύγχρονες και λίγο καλά συνδυασμένες δεν έχουν αυτό τον ήχο που διαβάζει ο κάθε ένας, ούτε τα πραοβλήαματα που αναφέρεις εσυ αλλά και κάποιοι άλλοι. Και εάν τον έχουν , είναι γιατί τον θυσιάζουν για άλλα καλά στο χαμηλό.
Σου άρεσε το ρόσσι ε ; χα χα Για αυτό σου το έιχα αναφέρει σε κάποιο πόστ παλιότερα, το ήξερα ότι αυτό τον ήχο θεωρείς "καλό". Πάντως ούτε αυτό είναι λάμπα, είναι μόσφετ 75 βάτ (μπορεί να έφταιγε και αυτό σε αυτό που λές 1002 μπορεί). Τα ρόσσι παλιά ήταν αλλιώς. Κάνανε όνομα. Ούτε η προενίσχυση πάντως με 300 B , δεν λέει (λογικά) εάν και είναι μόδα για να αποδείξει ο κάθε σχεδιαστης την "μαγκιά" του και ικανότητα του. Μια μόνο λάμπα τελικής ενίσχυσης είναι ικανή να αποδώσει ακόμα και σαν προενισχύτρια και είναι τόσο καλή.
Άμα ήθελα να θίξω λυχνιακές τοπολογίες, θα δημοσίευα τα βίντεο στο γνωστό νήμα με τη λάμπα. Μην ανησυχείς, υπόνοιες για θέματα σχετικά με λυχνίες ακόμα και σε σύγχρονες τοπολογίες μπορώ ν'αφήσω εκεί όποτε θέλω. :sneaky:
...
Κι ο @thva ακόμα φεύγει...
Δεν κάνει να γινόμαστε δηκτικοί σε προσωπικό επίπεδο. Είμαστε όλοι μαζί στο διάλογο.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.114
Reaction score
18.836
Τελικά καλέ η απορία του νηματοθέτη λύθηκε?
Ποιά ήταν η πιο ''σωστή'' απάντηση? :idk:
Όσο αφορά καθιστικά, πολυκάναλα, δικάναλα, χαμηλό και καμπανάκια.. :rolleyes:
Στο καθιστικό θέλω να κάθεται άνετ' ο κ@λοσμ' και χύμα (όπουνάναι..), κι ας ακούω τον ήχο σαν σε μεζεδοπωλείο (που λέει ο λόγος :whistling:).
Καλά κάμει ο μάστερ Tool και δίνει σημασία στην άνεση..
Αν και νομίζω έχει τον τρόπο-γνώση να ακούει πολύ καλά όσο ''περίεργα'' κι αν φαίνεται να έχει στήσει. ;)
 

Μηνύματα
12.374
Reaction score
14.583
Κι ο @thva ακόμα φεύγει...
Α, όχι ,για χαβαλέ και πλάκα είμαι μέσα. Απο τα "σοβαρά" είπα ότι θα φύγω. :D
Τελικά καλέ η απορία του νηματοθέτη λύθηκε?
Λύθηκε απο N.K και απο εμένα.

Οι άλλοι το κουλτουριάσανε. :D

Εκτός απο Bhutia που απάντησε πιο σωστά απο όλους , αλλά του άνθρωπου του απάντησε για 10 ζωές και 1000 περιπτώσεις. χα χα
 
Last edited:


Μηνύματα
12.374
Reaction score
14.583
στο διάλογο.
Στον ποιό ;

Στούς πολλούς μονολόγους εννοείς. :D

Οι Έλληνες δεν κάνουμε διάλογο, δεν το έχεις καταλάβει αυτό, για κανένα θέμα. Κάνουμε μονολόγους που στο τέλος νομίζουμε ότι ήταν διάλογος. :D (εκτός wnet που όλως περιέργως προσπαθεί χα χα)
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.197
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top