To σύστημά μου (Μάρκου)






abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.639
Reaction score
94.588
Δεν έχω κάτι με σένα.

Με τον "συντονιστή" έχω.

Τα κεφαλαία απαγορεύονται.

Το θέμα δεν είναι δικό σου, ανήκει στο avsite.gr
 

Μηνύματα
27.246
Reaction score
25.238
ΟΧΙ , το θέμα ΔΕΝ ανήκει στο AVSITE.GR , ανήκει σε μένα με ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ φωτογραφίες που αφορούν στο ΔΙΚΟ ΜΟΥ σύστημα .
Αν δεν σου αρέσει πρόβλημά σου .










Το περιεχόμενο του AVsite.gr, είναι ιδιοκτησία των εκάστοτε δημιουργών. Απαγορεύεται ΑΥΣΤΗΡΑ η αναπαραγωγή των άρθρων, μερική ή ολική, χωρίς την άδεια του εκάστοτε αρθρογράφου. Απαγορεύεται η αναδημοσίευση φωτογραφιών ή άρθρων χωρίς την άδεια του φωτογράφου / συγγραφέα και την αναφορά της πηγής.

Απαγορεύεται η διαφήμιση εμπορικών προϊόντων ή υπηρεσιών στα forums του AVsite.gr, με οποιοαδήποτε τρόπο (θέμα, μήνυμα, username, υπογραφή, κλπ). Εάν κάποιο μέλος επιθυμεί να διαφημίσει ένα εμπορικό προϊόν ή μια υπηρεσία, θα πρέπει να επικοινωνεί με κάποιον από τους moderators ή τον administrator του site. Επίσης απαγορεύονται τα διαφημιστικά links προς άλλους ιστότοπους. Τέλος, απαγορεύεται η παράθεση προσωπικών στοιχείων στα φόρουμ (email, τηλέφωνα, διευθύνσεις, κλπ)
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.639
Reaction score
94.588
Μην το συνεχίσεις, εσύ θα χάσεις.
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.963
Reaction score
20.483
Ώχου ρε Γιάννη, με "λυμένο το ζωνάρι" για καυγά είσαι... Γιατί χαλιέσαι, ρε φίλε; Κρίμα δεν είναι;
 




Μηνύματα
27.246
Reaction score
25.238
Αυτό λοιπόν είναι το τρίδρομο ενεργό μου , όσο και αν με ταλαιπώρησε η πλατφόρμα να το ανεβάσω.
Το βάζω κυρίως για τον Μανώλη να το δεί . Δεν είναι κανένα τέρας σχεδίασης αλλά ένα πάρα πολύ καλό ηχείο τρίδρομο ενεργό με ενεργό κρόςς και στους τρείς δρόμους.
Συχνότητες και κλίσεις
woofer 0-410hz 18db/oct.
Mid 410hz -6khz 12db/oct
Tweeters 6khz- free /18db/oct
Power amplifiers
sansui b2301 bass
sansui b2302 mid
sansui au-x911dg tweeters
Active cross Behringer dcx 2496 pro.
Cabling : mogami.
Να προσθέσω , ό,τι έχει παθητικό ακτινοβολητή συντονισμένο στα 24hz και επίσης reflex πίσω συντονισμένο στα 75hz περίπου .
Για όποιον δεν ξέρει τα δύο woofers είναι 15" δλδ ιντσών. Το δε reflex είναι 76mm , με μήκος σωλήνα τα 200mm δλδ 20 πόντοι .
Η δε καμπίνα είναι περίπου 130 lt.
 
Last edited:





costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.379
Reaction score
125.482
Γιάννη, αν θες κάνε μια δοκιμή να τοποθετήσεις τον δορυφόρο με το μιντ και τα Τουίτερ κατά τον οριζόντιο άξονα, ώστε τα Τουίτερ να είναι σε κάθετη διάταξη, και αναλόγως τριγώνου ακρόασης, προς τα έσω ή προς τα έξω (εάν είναι μικρότερη η απόσταση μεταξύ των ηχείων από την απόσταση ακρόασης, τα Τουίτερ προς τα έξω).

Και πες εντυπώσεις.
Ή και μετρήσεις, ακόμα καλύτερα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.860
Reaction score
77.457
Γιάννη, αν θες κάνε μια δοκιμή να τοποθετήσεις τον δορυφόρο με το μιντ και τα Τουίτερ κατά τον οριζόντιο άξονα, ώστε τα Τουίτερ να είναι σε κάθετη διάταξη, και αναλόγως τριγώνου ακρόασης, προς τα έσω ή προς τα έξω (εάν είναι μικρότερη η απόσταση μεταξύ των ηχείων από την απόσταση ακρόασης, τα Τουίτερ προς τα έξω).

Και πες εντυπώσεις.
Ή και μετρήσεις, ακόμα καλύτερα.
άσε ρε τώρα που θα ανοίγουμε τρύπες σε νέες τάβλες :roflmao:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.597
Μηνύματα
2.867.276
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top