Πως βάζω sub στο δικαναλο σύστημα;


Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.514
Πρέπει να είναι presa Canario, γατί το κακόμοιρο είναι μονίμως θλιμμένο με τα Ncore που έχει επιβάλλει σε αυτό το άβουλο που δεν μπορεί να εκφράσει τις επιθυμίες του ζωάκι, αυτός ο πυρομάνης. Ενώ αυτό, αφού κατάγεται απο τις Κανάριους νήσους θα ήθελε να ακούει με Canary λυχνιακής υλοποίησης ενισχυτικά. Τα άλλα παρόλο μικρότερα και έπρεπε να είναι και νευρικά, πολύ ήρεμα τα βλέπω που ακούνε με λάμπες. Πουθενά αυτό το ψεύτοενεργητικό και ψευτολεπτομερεικακό των τρανζίστορ. :D
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.514
έχει "διάλειμμα" βλέπω το νήμα!
βάζουμε σκυλιά!

Ορίστε κύριε που οδηγεί η τεχνολογία που ευαγγελίζεστε. :D

Για αυτό ο Bhutia και ο Ear γυμνάζονται, ξέρουν. :D

Διάβασε τώρα έρευνα με τι ασχολούνται οι επιστήμονες χα χα. Λες και σε 1.000 χρόνια θα είναι ίδια η τεχνολογία. :D


Σέξυ η Mindy και η Emma. xa xa
 

Μηνύματα
512
Reaction score
1.111


Μηνύματα
87
Reaction score
161
View attachment 268950


View attachment 268951

Στο μεγάλο Σκυλόσπιτο έχω στήσει ιμερσιβ με 4 σαμπ.

Στα μικρά, κάτι στέρεα με λάμπες.
Για κοκόνια, και πολύ τους είναι.
Κάτι κάρι τους έχω.
Ελπίζω να γνωρίζεις πως πας μέσα για κακοποίηση ζώου… έτσι;
Ελπίζω να γνωρίζεις πως πας μέσα για κακοποίηση ζώου… έτσι;
Και εννοείται πως μιλάω για τα μικρά…
Τι σου φταίνε τα καημένα;
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.113
Reaction score
124.682
Φωτός προ 5-λεπτου..

Φουντωτή γκρι καφέ ωραία πολύ ωραία γάτα τρώει κότα, της δίνω στο στόμα


PXL_20221104_222411799.jpg


Άσπρη γάτα έφαγε κότα, τέλος, η Άρια όχι τέλος.
Άσπρη μονόφθαλμη, την πήραμε πιτσιρίκι, άρρωστο, έτοιμο για ψοφο, πως σώθηκε δε ξέρω. Κανονικά δεν έπρεπε να έχει κανένα μάτι, αλλά σώθηκε το ένα. Το άλλο χειρουργική αφαίρεση.

PXL_20221104_222441205.jpg


Άμα δε τελειώσει η κότα, δε σταματάει.
Γουάιτ σοκς. Άσπρες κάλτσες στην ελληνικήν..

PXL_20221104_222456226.jpg


Ήρθε κι η γάτα η άλλη, θέλει κι άλλη κότα.
Ωμή κότα. Πάρτι όλα, κάθε μέρα.

PXL_20221104_222529178.jpg


Εν τω μεταξύ, η Άρια τις έτρωγε τις γάτες σα καραμέλες. Είδα κι έπαθα για να καλμάρει με τις γάτες, ήταν ένας άθλος.
Τώρα μ'αυτή τη γάτα, έχουν γίνει κολλητές.
Συνέχεια μαζί. Πακέτο.



δεν μου φαίνεται για presa canario...
Θείος μου, πιστοποιημένος εκτροφέας και εκπαιδευτής, αυτός μου την έδωσε...
100% καθαρή η ράτσα, με πεντιγκρι και όλα τα συναφή.. Βεβαίως δεν με απασχολεί καθόλου, είναι πολύ καλός χαρακτήρας. Όχι σαν εμένα που είμαι παλιάνθρωπος. Τεντιμπόης. Ροκαμπίλης και Μόμπι μάνιακ.
 
Last edited:


Μηνύματα
412
Reaction score
504
Φωτός προ 5-λεπτου..

Φουντωτή γκρι καφέ ωραία πολύ ωραία γάτα τρώει κότα, της δίνω στο στόμα


View attachment 268985

Άσπρη γάτα έφαγε κότα, τέλος, η Άρια όχι τέλος.
Άσπρη μονόφθαλμη, την πήραμε πιτσιρίκι, άρρωστο, έτοιμο για ψοφο, πως σώθηκε δε ξέρω. Κανονικά δεν έπρεπε να έχει κανένα μάτι, αλλά σώθηκε το ένα. Το άλλο χειρουργική αφαίρεση.

View attachment 268984

Άμα δε τελειώσει η κότα, δε σταματάει.
Γουάιτ σοκς. Άσπρες κάλτσες στην ελληνικήν..

View attachment 268983

Ήρθε κι η γάτα η άλλη, θέλει κι άλλη κότα.
Ωμή κότα. Πάρτι όλα, κάθε μέρα.

View attachment 268982

Εν τω μεταξύ, η Άρια τις έτρωγε τις γάτες σα καραμέλες. Είδα κι έπαθα για να καλμάρει με τις γάτες, ήταν ένας άθλος.
Τώρα μ'αυτή τη γάτα, έχουν γίνει κολλητές.
Συνέχεια μαζί. Πακέτο.




Θείος μου, πιστοποιημένος εκτροφέας και εκπαιδευτής, αυτός μου την έδωσε...
100% καθαρή η ράτσα, με πεντιγκρι και όλα τα συναφή.. Βεβαίως δεν με απασχολεί καθόλου, είναι πολύ καλός χαρακτήρας. Όχι σαν εμένα που είμαι παλιάνθρωπος. Τεντιμπόης. Ροκαμπίλης και Μόμπι μάνιακ.
Φυσικά το πρώτο πράγμα που μέτρα σε ένα σκύλο είναι ο χαρακτήρας του και όχι αν είναι καθαρόαιμο ούτε αν έχει πιο δυνατό δάγκωμα σημειώνω...
Ο θείος σας μάλλον δεν πρόσεξε καθόλου τις γραμμές τις εκτροφής του γιατί με βάση τις photo πάλι δεν μου φέρνει για presa....Μην ανοίξουμε όμως άλλη συζήτηση γιατί αυτό είναι θέμα για γνωστές των φυλών....
Καλή συνέχεια στη συζήτηση....

Με εκτίμηση....
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Αυτή την στιγμή… ακούω χωρίς sub και σε κάποια κομμάτια καταλαβαίνω ότι λείπουν οι χαμηλες συχνότητες..
Υπάρχει περίπτωση να βάλω 1 η 2 Σάμπ και να ακούω χειρότερα;
Δυστυχώς.. 4 δεν θέλω να βάλω…
Μου κάνει πιο πολύ για κλαμπ η κινηματογράφο…
Το λέω χωρίς να έχω ακούσει κάτι παρόμοιο βέβαια…
Xωρις Sub ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ θα σου λειπουν χαμηλες συχνοτητες φιλε μου....δεν υπαρχουν ηχεια που να κατεβαινουν τοσο χαμηλα οσο μπορει να κατεβει ενα καλο subwoofer!
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Καλησπέρα σας και πάλι…
Διάβασα με προσοχή ότι έχει γραφτεί… είτε υπέρ.. είτε κατά των σαμπ…είτε για τον αριθμό αυτών.. είτε για τις ίντσες τους…
Θα το πάρω λίγο από την αρχή λοιπόν….
Αυτό που ακούω…μου αρέσει πολύ… και δεν το έχω ακούσει εύκολα… από αρκετά ακριβότερα σεταρισματα μηχανημάτων…όσο αφορά την ανάλυση και κάποιες νότες που μου έχουν πει … όσοι τα άκουσαν πως δεν τις είχαν ξανακούσει…( δεν ξέρω αν οφείλεται στην πηγή… στο καλό ματσαρισμα των μηχανημάτων… στα καλώδια .. στο ρεύμα…) και δεν με ενδιαφέρει…
Απλά… επειδή ο άνθρωπος δεν είναι ποτε ευχαριστημένος από την φύση του… η αλήθεια ειναι πως σε ροκ κομμάτια…θα ήθελα να ακούσω παραπάνω χαμηλές…(μπορούμε να τα έχουμε όλα ;)
Γι αυτό κι ανέφερα την παρουσία σαμπ…
Έχω συνδιάζει το σαμπ με … θόρυβο … η αλήθεια είναι…σε πολύκαναλα χόμ θειατερ…όπου η σκηνή τελειώνει…και στο χώρο υπάρχει ακόμη ένας υπόκωφος ήχος χωρίς να συνάδει με αυτό που βλέπω..
Το ίδιο και στην μουσική στα αντίστοιχα συστήματα..όπου ….καπελώνει…τα υπόλοιπα όργανα…
Όταν ανοίξω λίγο την ένταση…έχω πολύ ελεγχόμενες χαμηλές που ξεκινούν και σταματούν δίνοντας πολύ καλό ηχητικό αποτέλεσμα στα αφτια μου…
Συγνώμη αν έγινα κουραστικός…αλλά λέω τι ακούν τα αφτια μου… χωρίς όργανα και μετρήσεις…

Αλλαγή ηχείων….όπως;
Παλλικαρι αυτα που εχεις ακουσει απο τριτους οτι το sub βρωμιζει τον ηχο και μπαμ και μπουμ οι κουμπουριες ειναι απο ανθρωπους που συνηθως δεν ψαχνονται,δεν μελετανε το τι σημαινει ηχητικη αποκριση η εστω πως μπορουμε να εχουμε ενα σωστο και ολοκληρωμενο ηχο στο σπιτι μας που συνηθως ειναι ενας αφροντιστος οικιακος χωρος με τα οσα προβληματα μπορει να εχει τα οποια σαφως δεν διορθωνονται ουτε με ακιδες symposium ,ουτε με πανακριβα επιροδιωμενα βυσματα ,ουτε με ακουμπιστηρια καλωδιων που και καλα μειωνουν το noise floor !

Υπαρχουν παρα πολλες σοβαρες εταιριες -κατασκευαστες subwoofers που χρονια φτιαχνουν τετοιου τυπου ηχεια με σκοπο να δωσουν λυση εκει που τα συμβατικα ηχεια σηκωνουν τα woofer τους (βλεπε χερια )ψηλα... ισως αν εκανες μια βολτα απο καποιον φιλο που εχει σεταρει σωστα το συστημα του και εχει σαφως καποια καλα subs να καταλαβαινες πραγματικα τι μπορουν να σου προσφερουν στον ηχο και γιατι ειναι -υποχρεωτικη-για μενα η χρηση τους σε καθε συστημα.....ψαξτο και θα δεις οτι ευκολα θα αναιρεσεις σκεψεις και μεχρι τωρα αποψεις !
 



Μηνύματα
75
Reaction score
61
Ολοκληρωμένος nad c375bee , σε λίγες μέρες θα είναι σπίτι και sub velodyme cht 10r
Ολοκληρωμένος nad c375bee , σε λίγες μέρες θα είναι σπίτι και sub velodyme cht 10r
Υπόψην δεν θέλω να κροσάρω τα ηχεία στα 80hz που μου δίνει επιλογή και να ξαναπάω στον ενισχυτή (amp in). Θελω απλά να παίζει το σαμπ 20+ με 60 hz περίπου
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Καλησπέρα παιδιά. Για να βάλω subwoofer στο preout θέλει ένα διπλό στο preout που να καταλήγει στο lfe του σαμπ??? Σαν αυτό??? Ή θέλει διπλό που να πάει στο lfe/hfe του σαμπ??? (Δηλαδή σαν 2 rca )
Ολοκληρωμένος nad c375bee , σε λίγες μέρες θα είναι σπίτι και sub velodyme cht 10r

Υπόψην δεν θέλω να κροσάρω τα ηχεία στα 80hz που μου δίνει επιλογή και να ξαναπάω στον ενισχυτή (amp in). Θελω απλά να παίζει το σαμπ 20+ με 60 hz περίπου
Διαθέτεις UMIK μικρόφωνο και υπολογιστή με REW ώστε να κάνεις μετρήσεις ;
Θα ήθελα πολύ να έδινες καταφατική απάντηση για να κοβόταν το σαρδόνιο γέλιο που με πιάνει όποτε διαβάζω για σχέδια διαχείρισης χαμηλών απουσία μετρητικών δεδομένων...
 

Μηνύματα
75
Reaction score
61
Διαθέτεις UMIK μικρόφωνο και υπολογιστή με REW ώστε να κάνεις μετρήσεις ;
Θα ήθελα πολύ να έδινες καταφατική απάντηση για να κοβόταν το σαρδόνιο γέλιο που με πιάνει όποτε διαβάζω για σχέδια διαχείρισης χαμηλών απουσία μετρητικών δεδομένων...
Το σαμπφμγουφερ θέλω να βάλω φίλε να κοπανάει..ποιες μετρήσεις μου λες..βοήθεια κανείς??
 

Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Ναι, βάλτο. Ένα μονό καλώδιο rca θες. Από την έξοδο sub out του προενισχυτή-ενισχυτή, δεν ξέρω τι είναι στην είσοδο lfe mono του sub.
 


Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Ναι, το είδα τώρα στην αναζήτηση που έκανα. Θες 4 μονά καλώδια. Ένα για κάθε κανάλι. 2 θα φεύγουν από το pre out στο in του sub και 2 από το out του sub στο main in του ενισχυτή.
Είναι η μοναδική και καλύτερη λύση.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.401
Members
37.893
Νεότερο μέλος
tassos249
Top