Διάφορα (υπολογιστές)


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.736
Reaction score
94.887
Ήμουν με Brave από τότε που ήταν στο closed beta ~2016. Ο καλύτερος συνολικά brοwser για μένα.

Γιατί τον έχω παροπλίσει;

1. Έχει πολύ επιθετικές ρυθμίσεις ως προς την ιδιωτικότητα και συχνά κάποιες σελίδες δεν συνεργάζονται καθόλου.
2. Δεν έχει δυνατότητα αυτόματου συγχρονισμού σε όλες τις συσκευές.
ειναι οι δγυο λογοι που δεν τον αλλαζω 8-)
 


minas

Πισιά
Μηνύματα
3.936
Reaction score
3.747
Καλά, δεν είναι ότι το έκρυψαν κιόλας... Όταν προστέθηκε η λειτουργικότητα VPN το ανέφερε στο changelog, όπως και όλες τις επόμενες φορές όταν γίνονται σχετικές αλλαγές. Εξάλλου οι υπηρεσίες που σχετίζόνται με το VPN του Brave είναι Manual start και τρέχουν μόνο εφόσον χρειαστεί.
Όλοι οι browsers τρέχουν δικά τους services, απλά όχι πάντα χωριστά για λειτουργικότητα VPN.
 







xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.833
Reaction score
83.889
Εντάξει, υπερβολές που σήμερα γέμισαν τα τεχνολογικά sites. Η μετάβαση στην έκδοση V3 του Manifest θα ολοκληρωθεί το ερχόμενο καλοκαίρι. Πρόκειται για τον "μεσάζοντα" μεταξύ browser και extensions. Έχει πιο αυστηρά κριτήρια και αρκετά από τα δημοφιλή extensions θα έχουν πρόβλημα. Μέχρι τότε θα έχουν βρεθεί τρόποι για να είναι λειτουργικά.


Welcome to the Chrome Extension Manifest V3 - Chrome for Developers
 



Μηνύματα
2.322
Reaction score
363
Δυστυχώς το κουτί είναι για micro atx, οπότε οι επιλογές είναι λίγες. Απλα στην μάρκα κολλούσα περισσοτερο. Asrock, msi ή gigabyte
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.127
Reaction score
20.644
Βλέπω αυτήν την Asus που έχει καλυμμένα όλα τα vrm, αλλά είναι σημαντικά ακριβώτερη. Βέβαια, κάποιες περαιτέρω λεπτομέρειες που αφορούν την ψύξη των vrm έχουν τη σημασία τους, όμως γενικά και εξ όψεως, φαίνεται εντάξει. Παίζει ρόλο βεβαίως και η φύση της χρήσης, αλλ' αν η τιμή δεν είναι πρόβλημα, τα καλυμμένα vrm είναι προτιμητέα.
 

Μηνύματα
2.322
Reaction score
363
Ειχα την εντύπωση ότι για χρήση overclocking (κάτι που δεν πρόκειται να γίνει) τα καλυμμένα vmr ειναι must επειδή εκεί τραβούν περισσότερο ζόρι.
Δυστυχώς τα 100 ευρω είναι ταβανι.
Ευχαριστώ για την βοήθεια
 

Μηνύματα
2.322
Reaction score
363
Και κάτι τελευταίο,
Ήμουν συγκεκριμένα ανάμεσα στην gigabyte και σε αυτήν την Asrock
Προτίμησα την Gigabyte απλά γιατί δεν είχα ποτέ πρόβλημα με αυτήν την εταιρεία.
Τυχαίο βέβαια θα μου πεις.
Έχεις κάποια εμπειρία από asrock γιατί μου φαίνεται ότι είναι καλύτερη στα χαρακτηριστικά
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.127
Reaction score
20.644
Δεν έχω κανένα παράπονο από την AsRock (αν αυτό λέει κάτι - που δεν λέει). Αυτό το συγκεκριμένο motherboard είναι όντως ανώτερο, από μια ματιά που έριξα, έχει DisplayPort με υποστήριξη 5Κ και υποδοχή USB-C. Προσωπικά θα το προτιμούσα.
 

Μηνύματα
2.322
Reaction score
363
Κι εγώ σε αυτά τα 2 i/o κόλλησα.
Είδα μετά ένα review ομως και δεν τα πάει καλά στο vmr σε σχέση με την gigabyte.
Θέλει και 10 εργάσιμες για να έρθει..
Gigabyte μάλλον.
Ευχαριστώ και πάλι.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.649
Μηνύματα
2.870.671
Members
37.928
Νεότερο μέλος
Spirand
Top