Tesla (απο 1/1/23)


Μηνύματα
6.692
Reaction score
5.220
Παιδια ειδα για πρωτη φορα ενα tesla, του οποιου ο οδηγος ζοριζοτανε να παρκαρει σε
ευρυχωρη θεση, και τελικα καταφερε να το αφησει 30 ποντους μακρια απο το πεζοδρομιο.
Δεν ξερω πολλα απο tesla, αλλα με τοσα ηλεκτρονικα που ακουω πως γινεται να δυσκολευεται
για ενα ευκολο παρκαρισμα?

Συνηθίζουν να μπαινοβγαίνουν κάθετα στα γκαράζ τους, και το παρκάρισμα πλάι στο πεζοδρόμιο γίνεται πρόκληση.
 

Μηνύματα
455
Reaction score
95
"Η ανάπτυξη της Tesla δείχνει όλο και περισσότερο να είναι μια ιστορία του 2027", έγραψαν οι αναλυτές της Evercore με επικεφαλής τον Chris McNally σε έκθεσή τους τη Δευτέρα 11/3. Η αναμενόμενη έλευση ενός νέου, πιο προσιτού μοντέλου, στο οποίο οι κύκλοι της αγοράς αναφέρονται ως Model 2, είναι αμφίβολο αν θα καταφέρει να φτάσει σε επίπεδα παραγωγής 500.000 μονάδων το 2026. Αυτή είναι μια πρόβλεψη αρκετά κάτω από το 1 εκατομμύριο και άνω που προέβλεπε το αρχικό πλάνο της Tesla.
......
Το κόστος του μοντέλου επόμενης γενιάς αναμένεται να μειωθεί από τα περίπου 28.000 σε 20.000 ευρώ και πιθανότατα θα έχει περίπου 400 χιλιόμετρα αυτονομίας και δεν θα διαθέτει γυάλινη οροφή, έγραψε ο McNally.


Μια "μεγάλη συζήτηση" θα είναι εάν το σύστημα αυτόνομης οδήγησης της Tesla θα είναι στάνταρ, είπε, αναφέροντας την πεποίθηση της ομάδας του ότι αυτό θα μπορούσε να κοστίσει από 2.000 έως 3.000 ευρώ.
 

Μηνύματα
6.692
Reaction score
5.220
Ωραία, να προλάβουμε να πουλήσουμε τα δικά μας ηλεκτρικά πριν χαντακωθεί η τιμή τους στα μεταχειρισμένα με την έλευση του Model 2 :)
 


Μηνύματα
27.377
Reaction score
25.423
Υπάρχουν και εδώ μερικά , Υ νομίζω σαν του Κώστα .
Είτε τα παρκάρουν επάνω στο πεζοδρόμιο το μισό , είτε 30 πόντους από αυτό.
Δεν το έχω καταλάβει γιατί .
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.744
Reaction score
28.122
Εγώ δεν έχω δει κανένα να εξέχει. Αν δεν το έχεις στο παρκάρισμα τα βοηθήματα δεν σου κάνουν τίποτα.
 




Μηνύματα
386
Reaction score
237
Ειδα στο youtube, την εμπειρία κατόχου για την επιδιόρθωση ενός (σχετικά) απλού χτυπήματος στο όχημα. Απίστευτη ταλαιπωρία και κόστος, κάτι που θα πρέπει να μετρήσει κάποιος πριν προβεί σε αγορά
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.744
Reaction score
28.122
Τα 2200€ για μια καινούργια βαμμένη πόρτα του M3 και λίγη φανοποιία στο μασπιέ δεν τα λες και λίγα. Αλλά άντε πες θα τα πληρώσει η ασφάλεια.

Το ότι ένα μοντέλο που πωλείται στην Ελληνική αγορά πάνω από δύο χρόνια (αν δεν κάνω λάθος), με χιλιάδες πωλήσεις της Tesla στη χώρα, το να θέλει 80 μέρες για έρθει μια πόρτα μόνο ως απαράδεκτο μπορεί να χαρακτηριστεί. Πρέπει να υπάρχει stock στα ανταλλακτικά. Όχι να τα προπληρώσεις και να θες και 3 μήνες αναμονή.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.457
Reaction score
125.956
Πρέπει να υπάρχει stock στα ανταλλακτικά. Όχι να τα προπληρώσεις και να θες και 3 μήνες αναμονή.
Σωστό, αλλά να ξέρεις, στη φολγκζβάγκεν για ανταλλακτικά για EV, έχω γνωστά περιστατικά που περίμεναν περισσότερο. 🤪🤣
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.744
Reaction score
28.122
Ίσως και να περιμένεις καλύτερο customer service από την εταιρεία που λέει ότι "the best service is no service". Αλλά μάλλον εννοεί ότι τους έχει αφήσει στην τύχη τους.

Είναι γνωστό ότι και άλλες εταιρείες έχουν τα ίδια προβλήματα με τα ηλεκτρικά. Αυτό δεν αποτελεί δικαιολογία.

Μετά τους κάνει εντύπωση γιατί δεν κυκλοφορούν πολλά επαγγελματικά ηλεκτρικά, κυρίως ταξί. Με τέτοιο support δεν θα κυκλοφορήσουν πολλά.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.457
Reaction score
125.956
Πολυαναμενόμενη ενημέρωση:

1000010904.jpg



Θεωρητικά, από σήμερα θα έχω Μάτριξ φώτα! 🤪
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.667
Μηνύματα
2.871.363
Members
37.930
Νεότερο μέλος
axil
Top