Έκθεση hi fi-hi end 2020.

Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
Περί ορεξεως... Πάω πάσο. Πάντως ο Μεταξάς μια χαρά μηχανήματα βγάζει και παγκοσμίου φήμης είναι...
Ούτε τον ήξερα ,ούτε ψαγμένος είμαι.
Τώρα διάβασα το νήμα που είναι αφιερωμένο για αυτόν .
Απο ήχο ήταν οκ.
Απο αισθητική μου γύρισαν λαμπάκια. Χαλιεντάδικη εξεζητημένη . Να σε κάνει να το πάρεις για την μοναδικότητα του και όχι για την πραγματική του αξία.
Μου θυμίζει την λογική συναδέλφου που αμοίβεται με 15k τον χρόνο και πήγε και πήρε καρακιτσαριό ρολόι με 30k.
Τέσπα.. τα καλύτερα κομμάτια στην έκθεση για τα αυτιά μου ήταν τα 2 παρακάτω. Το ένα ούτε ξέρω τι είναι και είναι και με λάμπες που τις κοροϊδεύω .
7ED96069-9C3D-417D-8026-44F947BEB683.jpeg
98D3792A-F3AB-496C-9641-8DDD47AC024F.jpeg
 

C

chrispo

Guest
j


O Νάκας δεν έχει ακόμη την αντιπροσωπεία; Ρωτάω για μια ακρόαση στα dentons που κάποτε είχα ρωτήσει γελάγανε απο το τηλέφωνο ...

Αυτά που μας δειχνεις ειναι τα evo 4.4 που με την ίδια ταχήτητα του αντιπροσωπου θα τα δουμε στην ελλάδα το 2300 μχ

ΥΓ Φιλικά πάντα, στη χώρα της φραπελιας και του νερου του καματερού καλά κανει ο οποιοσδηποτε και ειναι καχύπτοπος , το θέμα ειναι όμως οτι συγκρίνοντας ηχεία των 15k με ηχεία των 2k είναι μάλλον οξυμωρο !
Οι παλιοι θα θυμουνται το " το μπουζουκι ειναι όργανο, ο αστυνόμος ειναι οργανο, άρα ο αστυνόμος είναι μπουζουκι"...
Όντως στο θέμα της προώθησης & ακρόασης ηχείων και άλλων ηχητικών , ο Νάκας έχει μείνει στο '80.

Θα τα δούμε , τον άλλο μήνα.

Στην κοινωνία του χαϊλιεντ, οξύμωρο είναι η ευρεία αποδοχή και συντήρηση της απάτης, σε σχέση με την πεισματική άρνηση της τιμιότητας και προβολή της ως ορθότητα (σε επίπεδο αποχαύνωσης) , τείνοντας σε καταστάσεις εξοικείωσης-εθισμού σ´αυτή.

( τελευταίο σχόλιο, δεν αφορά στον Ndis)
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Όντως.
Κι "επενδύουν" σε αυτό, με ηχεία που το ζευγάρι πάνε πάνω από 30 χήνες, αντί να επενδύσουν σε πολυκαναλα σεταπ που έχουν τα 9 στα 10 σπίτια... :tongue:

Άσε με παιδάκι μου με τα πικάπ σου... :gotcha:

Πολυκάναλο ήχο για home cinema έχουν τα περισσότερα σπίτια που πάω.
Μη βλέπεις το μέλος Γιάνννηηηης, ακόμα κι ο Λέανδρος έχει ένα Τίβολι για κεντρικό, έλεος κάπου δηλαδή.:biggrin:

Αυτό πάλι που το είδαν και το κάνουν τα εν λόγω μέλη; Είδαν σε καμία έκθεση ένα Τίβολι για κεντρικό;
Δεκαταλαβαίνω.:lol:


ΥΓ. Τα άκου πολύ μου αρέσουν τελικά

Εύγε στα παλικάρια.
Ρε ντοκτορ, το .... Tivoli που λες, είναι για ξεκαρφωμα!!
Έρχονται όλοι, ακούνε το τεράστιο phantom ηχείο του δικαναλου και εκστασιαζονται!..
Μετά, πλησιάζουν να ακούσουν πως στην ευχή παίζει έτσι το κεντρικό της b& w!:laugh::laugh:
Έχετε πολύ πλάκα οι....πολυκαναλικοι!:gotcha::gotcha:
Αυτά είναι αλλά κόλπα Ντοκ!:wink::wink:
Πούλα τα όλα και στήσε ένα δικαναλο να βρεις την ακουστική σου νιρβάνα Ντοκ..
 

Μηνύματα
676
Reaction score
395
1. Σε γενικες γραμμες η εκθεση ηταν ικανοποιητικη. Ισως γιατι την ειχαν θαψει εκ των προτερων. 2. Τα burmester (θηρια υποτιθεται )ηταν για γελια. 3. Ωραιοι οι lamn τελικοι αλλα οικονομικα... Το ιδιο και ο diagostino... 4. Ωραια και τα cabasse murano; , τα διδρομα αλλα 3.600. Επαιξαν ενα stratus bill cobham ονειρο. 5. Καλη παρουσιαση η ακουστικη κρητης. 6. Ideon audio. Ωραιος ηχος αλλα πανακριβου. Και αμαν αυτα τα blues μονοχορδα... 7. Οι Σκωτσεζοι καλοι αλλα τι γινεται στην 7η σειρα την ακριβη... Νεοι στο χωρο και μας εμφανιζουν την πιο μικρη σειρα; 8. Που ηταν τα μονιτορ; 9. Οι Ακο πως τους λεγανε σχεδιαστικα ωραιοι, ακουστικα; Δεν το λεω για να το δυσφημισω. Αλλα στο σπιτι τους τα εχουν δοκιμασει; Αν ακουσεις και την τιμη θα σε πιασει κλαυσιγελος. Ντρινγι ντρονγκ. Τα cabasse των 1000 ευρω τους ειχαν για την πλακα τους. Προσωπικη αποψη. Παντως σεβαστη καθε προσπαθεια. Υπηρχσν ανθρωποι που τους αρεσε πολυ. 10. Ωραια τα proac, ξερεις τι ακους, τι παιρνεις. H chameleon ειχε δουλεψει πολυ το χωρο της. Ωραιος ηχος σωστος, αν και σε οδηγουσαν να συμπερανεις οτι σε αυτα τα μεγαλα θα ακους παλια τζαζ και κλασικη μονο. 11. Γιατι δεν ειχαν στηθει τα graham audio ls τα διδρομα; Γιατι;;;
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Όντως.
Κι "επενδύουν" σε αυτό, με ηχεία που το ζευγάρι πάνε πάνω από 30 χήνες, αντί να επενδύσουν σε πολυκαναλα σεταπ που έχουν τα 9 στα 10 σπίτια... :tongue:

Άσε με παιδάκι μου με τα πικάπ σου... :gotcha:

Πολυκάναλο ήχο για home cinema έχουν τα περισσότερα σπίτια που πάω.
Μη βλέπεις το μέλος Γιάνννηηηης, ακόμα κι ο Λέανδρος έχει ένα Τίβολι για κεντρικό, έλεος κάπου δηλαδή.:biggrin:

Αυτό πάλι που το είδαν και το κάνουν τα εν λόγω μέλη; Είδαν σε καμία έκθεση ένα Τίβολι για κεντρικό;
Δεκαταλαβαίνω.:lol:

Δε χρειάζεται να ξαναπώ αυτό που είχε γράψει πριν 11 χρόνια ο jargonGR. Όχι, δε θα πω τίποτα. Βρείτε τα.


ΥΓ. Τα άκου πολύ μου αρέσουν τελικά

Εύγε στα παλικάρια.


Κώστα, γιατί τα παράτησε ο jargonGR;;
Δεν έχει πια χρόνο;
Βρήκε άλλη ενασχόληση;
Την βαρέθηκε τη φάση;
Αν επιτρέπεται βέβαια...
 


Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
μετά από ένα φουλ ΣΚ ας γράψω κι εγώ...
...βασικά τι να γράψω...15 χρόνια τα ίδια πράγματα.
Δεν έχει αλλάξει τίποτα.
Ίσως μόνο ο αριθμός των δωματίων-εκθετών.
Ακατάλληλα δωμάτια, ακατάλληλα "στησίματα", ακατάλληλες συνθήκες ακρόασης αλλά....
....απο την πλευρά μας θα θάψουμε ή θα εξυμνήσουμε κάτι που είδαμε-ακούσαμε ανάλογα με τα κέφια μας, ανάλογα με το τι έπαιζε εκείνη την ώρα που έτυχε να περάσουμε, ανάλογα αν μας αρέσει η φάτσα του εκθέτη κλπ κλπ.
Τραγικά πράγματα δηλαδή, εζ όλγουεης...
Το έλεγα από παλιά και θα το ξαναπώ: Ο ρόλος αυτών των εκθέσεων δεν είναι να πάμε να ακούσουμε για να κρίνουμε και να αγοράσουμε. Βλέπουμε την εταιρία, τα προϊόντα του, κάνουμε μια προκαταρκτική κουβέντα για κάτι που μας ενδιαφέρει και κανονίζουμε ραντεβού για ακρόαση. Ποιος θα πάει να δώσει μερικές χιλιάδες ευρώ για κάτι που είδε-άκουσε σε ένα τυχαίο δωμάτιο ξενοδοχείου μαζί με καμιά 20ριά άτομα παρέα?
Για μένα η χαϊεντ έκθεση είναι μια αφορμή για συνάντηση με φίλους από τα παλιά, καφές και κουβεντούλα στους διαδρόμους, να πούμε τα δικά μας, η έκθεση είναι γιορτή!
anyway...
Λυπηρό για μένα ότι η έκθεση χωρίστηκε στα δυο.
Είχε πολλές απουσίες αυτή η έκθεση.
Νταξ δεν είμαστε και λας βέγκας, όλοι γνωριζόμαστε μεταξύ μας...|

Τι μου έμεινε από την έκθεση?
Αυτά τα akku τα οποία είναι εξτράβαγκαντ να πούμε, ξέφυγε από τα τετριμμένα, πιστεύω ότι θα πουλήσει αρκετά (απλά όχι σε εκθεση χαϊεντ αλλά σε κάποια έκθεση lifestyle του εξωτερικού)
Τα magico έπαιζαν ωραία, είχαν μεγάλο ήχο.
Τα wilson κλασική αξία ρε παιδιά τι να λέμε.
Γενικά ο Ορφέας έχει κάνει domination στο χώρο, η μισή έκθεση ήταν δικιά του, διαχρονική αξία...
Τα μικρά proac στην ideon ήταν πολύ του γούστου μου, μια κλανιά ηχείο σε μεγάλο δωμάτιο και έπαιζε σούπερ.
Το περίπτερο με τα cabasse έπαιζε μουσικάρες, από αυτές τις κανονικές μουσικές, αυτές που έχουν και λίγο χάλια εγγραφή αλλά μας αρέσουνε, όχι τα καμπανάκια και τα τραγούδια με τον μαύρο τραγουδιστή με λάρυγγα Φ500 σε διασκευή κομματιού ντάηαρ στρέητς. (ακούτε οι υπόλοιποι εκθέται?)
Τα chameleon audio μου αρέσανε αν και νομίζω ότι πέρσι έπαιζε λίγο πιο προς τα γούστα μου με τον λαμπάτο ολοκληρωμένο των 60 βατίων (και άλλο ηχείο βέβαια)

Σε γενικές γραμμές περάσαμε ωραία εις τας Αθήνας, κάναμε και τις βόλτες μας, είδαμε και 2-3 φίλους από τα παλιά, να είμαστε γεροί όλοι και του χρόνου να το ξανακάνουμε.

ΥΓ: ρε κουφάλες αθηναίζοι τι γαμάτο κλίμα έχετε ρε???
 




Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
καλησπέρα .
Ό μόνος που κατάλαβε το νόημα της έκθεσης , επιτρέψτε μου να πώ , πώς είναι ένας , και μόνο ένας από τους 35.000 που είμαστε εδώ .
Καί δεν είναι άλλος από τον Kotsidis John .
Μπράβο Γιάννη μας και του χρόνου με υγεία .

- Είσαι ......
View attachment 151802 ...ος


-

σ ευχαριστω φιλε μου για τα ομορφα σου λογια, αλλα νομιζω ειναι λιγο υπερβολικο αυτο που λες, δε νιωθω πως εκανα κατι παραπανω απ οτι ολοι οι υπολοιποι, απλα με λιγα λογια προσπαθω κι εγω να περασω ομορφα, μια ευκαιρια για πολλα πραγματα ταυτοχρονα.
Νομιζω ολοι το ιδιο κανουν απλα ισως να μη βαζουν φωτογραφιες.

Συντομα θα γραψω κι εγω τις εντυπωσεις μου.
 


Μηνύματα
348
Reaction score
685
Αν εξαιρέσεις το στυλ χωριού /στρατού με την έκθεση να χωρίζεται μεταξύ υπογείου /ημιορόφου και 4ου/5ου , ορόφου, νομίζω πως το κλίμα ήταν καλύτερο απο πέρισυ.

Σκόρπιες απόψεις / παρατηρήσεις απο την εκθεση :

  • Τα aku "υπολειτουργουσαν" καθοτι τα μεσαιουψηλα οδηγούσε ενας AV onkyo ενω τα χαμηλα ενας παλιος bryston. Ακομα και ετσι ομως η περιγραφη στα χαμηλα ειχε σωστή και ωραια κατεύθυνση δεδομενου του χωρου. Με αλλης κλασης ενισχυτικα ειδικα στα μεσαιουψηλα θα ηταν αλλο ηχειο. Τιμολογιακά , εχουν target group όπως τόσοι άλλοι στο χώρο.
  • Το μεγαλο σύστημα του ορφέα με τα Wilson , είχε θέμα κέρδους ή υποοδήγησης καθότι μπούκωνε ευκολα στα γκάζια.
  • Πολύ καλές εντυπώσεις απο primare / triangle.
  • lamm/horning και vitus/focal , τα ultra native συστήματα αν και αλλης προσέγγισης το καθένα.
  • Ρεαλιστικοτερα δυναμικά /μεταβατικά , το μεγαλο δωμάτιο της chameleon με τα virtuosso. Για "μυημένους".
  • Ενδιαφέρον επίσης στο μικρό δωμάτιο της ίδια εταιρίας , πως ακόμα και τα προχειροστημένα ακουστικα πανελ / μπασοπαγιδες ενίσχυαν το focus στα ηχεία.
  • Ο χώρος αλλα και ο προενισχυτής jadis με το κρεμώδες "στίγμα" του , μάλλον "υπερίσχυσαν" των d'agostino / magico..
  • Κάτι μικρά ενεργά πεταμένα σε ένα μπαλκόνι στον ημιόροφο έπαιζαν πολύ καλά για τα περίπου 250€ που κοστίζουν. Μου διαφεύγει η μάρκα. edit : thonet & vander
Συγχαρητήρια σε όλους τους εκθέτες που παρευρέθησαν. Δεν είναι καθόλου εύκολο τηρουμένων των αναλογιών.
 
Last edited:

Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
Αν εξαιρέσεις το στυλ χωριού /στρατού με την έκθεση να χωρίζεται μεταξύ υπογείου /ημιορόφου και 4ου/5ου , ορόφου, νομίζω πως το κλίμα ήταν καλύτερο απο πέρισυ.

Σκόρπιες απόψεις / παρατηρήσεις απο την εκθεση :

  • Τα aku "υπολειτουργουσαν" καθοτι τα μεσαιουψηλα οδηγούσε ενας AV onkyo ενω τα χαμηλα ενας παλιος bryston. Ακομα και ετσι ομως η περιγραφη στα χαμηλα ειχε σωστή και ωραια κατεύθυνση δεδομενου του χωρου. Με αλλης κλασης ενισχυτικα ειδικα στα μεσαιουψηλα θα ηταν αλλο ηχειο. Τιμολογιακά , εχουν target group όπως τόσοι άλλοι στο χώρο.
  • Το μεγαλο σύστημα του ορφέα με τα Wilson , είχε θέμα κέρδους ή υποοδήγησης καθότι μπούκωνε ευκολα στα γκάζια.
  • Πολύ καλές εντυπώσεις απο primare / triangle.
  • lamm/horning και vitus/focal , τα ultra native συστήματα αν και αλλης προσέγγισης το καθένα.
  • Ρεαλιστικοτερα δυναμικά /μεταβατικά , το μεγαλο δωμάτιο της chameleon με τα virtuosso. Για "μυημένους".
  • Ενδιαφέρον επίσης στο μικρό δωμάτιο της ίδια εταιρίας , πως ακόμα και τα προχειροστημένα ακουστικα πανελ / μπασοπαγιδες ενίσχυαν το focus στα ηχεία.
  • Ο χώρος αλλα και ο προενισχυτής jadis με το κρεμώδες "στίγμα" του
  • Κάτι μικρά ενεργά πεταμένα σε ένα μπαλκόνι στον ημιόρωφο έπαιζαν πολύ καλά για τα 250€ που κοστίζουν. Μου διαφεύγει η μάρκα.
Αν εξαιρέσεις το στυλ χωριού /στρατού με την έκθεση να χωρίζεται μεταξύ υπογείου /ημιορόφου και 4ου/5ου , ορόφου, νομίζω πως το κλίμα ήταν καλύτερο απο πέρισυ.

Σκόρπιες απόψεις / παρατηρήσεις απο την εκθεση :

  • Τα aku "υπολειτουργουσαν" καθοτι τα μεσαιουψηλα οδηγούσε ενας AV onkyo ενω τα χαμηλα ενας παλιος bryston. Ακομα και ετσι ομως η περιγραφη στα χαμηλα ειχε σωστή και ωραια κατεύθυνση δεδομενου του χωρου. Με αλλης κλασης ενισχυτικα ειδικα στα μεσαιουψηλα θα ηταν αλλο ηχειο. Τιμολογιακά , εχουν target group όπως τόσοι άλλοι στο χώρο.
  • Το μεγαλο σύστημα του ορφέα με τα Wilson , είχε θέμα κέρδους ή υποοδήγησης καθότι μπούκωνε ευκολα στα γκάζια.
  • Πολύ καλές εντυπώσεις απο primare / triangle.
  • lamm/horning και vitus/focal , τα ultra native συστήματα αν και αλλης προσέγγισης το καθένα.
  • Ρεαλιστικοτερα δυναμικά /μεταβατικά , το μεγαλο δωμάτιο της chameleon με τα virtuosso. Για "μυημένους".
  • Ενδιαφέρον επίσης στο μικρό δωμάτιο της ίδια εταιρίας , πως ακόμα και τα προχειροστημένα ακουστικα πανελ / μπασοπαγιδες ενίσχυαν το focus στα ηχεία.
  • Ο χώρος αλλα και ο προενισχυτής jadis με το κρεμώδες "στίγμα" του , μάλλον "υπερίσχυσαν" των d'agostino / magico..
  • Κάτι μικρά ενεργά πεταμένα σε ένα μπαλκόνι στον ημιόρωφο έπαιζαν πολύ καλά για τα 250€ που κοστίζουν. Μου διαφεύγει η μάρκα.
Συγχαρητήρια σε όλους τους εκθέτες που παρευρέθησαν. Δεν είναι καθόλου εύκολο δεδομένων των αναλογιών.
Ναι αυτά τα μικρά ενεργά παίζανε πολύ καλα E446C460-EAF3-4490-9B41-D7DF68CA9B20.jpeg
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Περασαμε λοιπον ενα πολυ ομορφο σαββατοκυριακο εξπρες, παραδοσιακα κλασσικα οπως εδω και πολλα χρονια , παρεα με το φιλο Στεργιο Κακαλιο.
Απολαυσαμε την εκθεση, ειδαμε φιλους και μελη στην εκθεση και οχι μονο, καναμε παρεα, καναμε βολτες, ηπιαμε τα ποτακια μας και γευματισαμε ομορφα και γυρισαμε με ομορφες εντυπωσεις.

Με απολυτα κριτηρια, η εκθεση νομιζω πως ηταν η μικροτερη των τελευταιων ετων, παρα την προσπαθεια του διοργανωτη για τα καλυτερα αποτελεσματα.

Λιγα και σχετικα μικρα τα δωματια, στριμωγμενος κοσμος με πολυ μεγαλη θα ελεγα προσελευση και τις 2 ημερες Σαββατο και Κυριακη, λιγο αποσμητικο παραπανω αγαπητοι δε θα ταν κακο.

Λιγοι εκθετες , με αναμικτες εντυπωσεις αλλα και ομορφα ακουσματα.
Ελειπε το home cinema και οι προβολεις οπως και ο πολυκαναλος αλλα και ο ενεργος ηχος.

Ελαχιστες, 2-3 αν θυμαμαι καλα τηλεορασεις, αρκετο entry level hiend, αρκετο mid level Και λιγοτερα ακριβα κοστολογικα συστηματα απο το παρελθον.

Σε γενικες γραμμες εκτος εξαιρεσεων δε με ικανοποιησε πολυ το επιπεδο της απολαυσης και του ηχου.

Οπως επισης και φοβερη ελλειψη μπασου. Μηδεν σαμπ, πλην του Aku , πως το λενε, που κατι εκανε.
Η ειναι η συνηθεια μου η μου φανηκαν αμπασα ολα τα υπολοιπα, καλοεμαθα ο καψερος μαλλον....

Και μπασο με ουρα, οχι στακατο, σε γενικες γραμμες.

Χαμηλες εντασεις πλην εξαιρεσεων, (Μagico, Cabasse - Νικος Παχης κλπ )

Μονιτορ ηχεια η ενεργα μηδεν, οπως και πολυκαναλα.

Τα καλυτερα κατα την ταπεινη μου γνωμη παντα,

Magico με Dan D Agostino Και Jadis.

Chemeleon Audio με Audio SOlutions και Canary, αν κ θα θελα μεγαλυτερες εντασεις, αλλα πολυ ομορφο ακουσμα.

Τα Utopia με Vitus, οκ, μ αρεσαν αν κ δεν τρελλαθηκα, περιμενα κατι παραπανω.

Τα Wilson τα μεγαλα του Ορφεα μ αρεσαν πολυ, αν κ εκει περιμενα καται παραπανω παλι, λογο του κοστολογιου τους.

Τα Horning με Lamn του ΜΦ Audio, κλασσικη ομορφη αξια αν κ σε χαμηλες παλι σταθμες.

Απο οικονομικοτερα κοστολογια τα Cabasse με Cambridge, παιζοντας απλο Spotify μ αρεσαν πολυ, και μαλιστα σε πολυ μεγαλες σταθμες, συχνα ανω των 100-105 db σε μεγαλο χωρο , μπραβο τους.

Του Μεταξα, απλα υπηρχαν, κριμα.

Αναμικτες κριτικες, οχι απαραιτητα ασχημες για τα υπολοιπα, απλα μαλλον θα ελεγα αναξια αναφορας, οκ, επαιζαν, αλλα δε θα προχωρουσα μαλλον ποτε σε αγορα τους.

κανενας στην εκθεση σχεδον δεν εβαζε επιλογες του ακροατη εκτος εξαιρεσεων, ΜΟΝΟ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ακουμε, στην Ακουστικη Κρητης πχ

Χαρηκα που ειδα τους φιλους απο την Αθηνα , μου συστηθηκαν και πολλοι , που σπανια γραφουν η βαζουν φωτο τους οποτε δε μπορει κανεις να ξερει ποιοι ειναι.
Χαρηκα που ειδα τον Αρβανικ, τον Σταματη, τον Αλεξανδρο1986, τον Μανο του ΑCA, τον Μιχαηλο το Γιαννη, τον Βαγγελη τον Ησυχοπουλο,

ευχαριστω πολυ τον Αλεξανδρο Ζαπαντη για την παρεα για τη φιλοξενια και για ολη του τη βοηθεια , οπως και τον φιλο μου τον Μιχαλη τον Κανακακη που περασαμε πολυ ομορφα.

Επισης ευχαριστω τον Στεργιο για την ομορφη παρεα που καναμε τη μοναχικη νυχτα οι δυο μας, το ζεστο ντους, το ζεστο και ωραιο δωματιο, ευχαριστω τη Ρεσεψιονιστ που ηταν πολυ δυνατη αν κ δεν ηρθε τελικα, στο Διπλανο δωματιο τον Δημητρη με τον Νικο που δεν βογγουσαν πολυ και καταφεραμε να κοιμηθουμε ωραια το βραδυ, το κλιμα των Αθηνων, με τα ωραια μπαρακια του και τις ωραιες βολτες με ωραιο καιρο, το Κεραμειο με τον τρελλο ιδιοκτητη που περασαμε και γαμω, τον Πετρο τον Αυγερη - Exotic Audio με τις πανακριβες τρελλες δημιουργιες του για την παρεα του, τις 2 κυριες στην εισοδο εκθεσης και ειδικα τη μαυρομαλλα, τις μπυρες στα ωραια μπαρακια του Ψυρρη, τα μπεργκερακια που ταν κλασσικα τελεια, το φοβερο ταιλανδεζικο, μια τρελλα εκει στην Ερμου και στην Αγιας Ειρηνης, ωραια καλαμακια στον Κεραμικο στο χερι, ΔΕΝ ΤΥΛΙΓΟΥΜΕ στον Ελβις.

επισης αγορια, σε εκθεση με φορμα και σκαρπινι δεν παμε ετσι? βασικο ενα πραμα....

Αυτα τα ολιγα, και του χρονου με υγεια και χαρα μεχρι να γερασουμε, εχω κι αλλα αν θελετε, Θετε??
 

Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
  • Κάτι μικρά ενεργά πεταμένα σε ένα μπαλκόνι στον ημιόροφο έπαιζαν πολύ καλά για τα περίπου 250€ που κοστίζουν. Μου διαφεύγει η μάρκα. edit : thonet & vander
Ο ενισχυτής ήταν στο δεξί ηχείο μόνο. Το αριστερό ήταν παθητικό. Δεν τα λες και ενεργά...
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Ναι, και φωτογραφίες αν έχεις...
Φωτο δεν εχω, δεν εβγαλα, μονο οπου θελησα κατιτις για μενα.
Ο τζαμπας πεθανε, οχι πως ζουσε βεβαια ποτε, αλλα λεμε τωρα, οσο κι αν ζητησαν πολλοι στο ...ετσι..

Πλερω και βγαζω, δεν πλερω, δεν .

Αφου βγαζουν με τα κινητα ολοι, γιατι να βγαλω? δεν εχει ουσια πιστευω.
 

Μηνύματα
634
Reaction score
767
Ωραία η έκθεση.
Τολμώ να πω ότι το μικρότερο μέγεθός της από άλλες χρονιές βοήθησε στην πιο ξεκούραστη ακρόαση των συστημάτων και στην πιο σωστή αξιολόγηση τους.
Έχουμε και λέμε:
Σαν cost no object: Τα magico με d'agostino τελικό και jadis προενισχυτή ήταν εξαιρετικά, τα μεγάλα wilson με τα burmester monos επίσης.
Σαν λίγο πιο γήινο (price wise) σύστημα, το canary, audio solutions, sotm, holo ήταν πολύ καλό.
Σαν vfm με το d30 proac, έναν υβριδικό ολοκληρωμένο 200w και το ideon reference dac ήταν αρκετά καλό.
Σαν absolute bargain τα cabasse murano με cabridge έπαιζαν γαμώ!

Ωραίος ο vitus με τα focal, αν και λίγα περισσότερα βατ θα μας έδιναν και καλύτερα δυναμικά...
Αυτά
επισημαίνω ότι εκφράζω γνώμη μόνο για δωμάτια που έπαιζαν σε εντάσεις που ακούω κ σπίτι μου (δυνατά) κ κομμάτια που είχαν πάνω από 2 όργανα
 
Last edited:


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top