Έκθεση Hxos eikona show 2017

Μηνύματα
676
Reaction score
395
Συμφωνώ απολύτως. Το έγραψα και εγώ πιο πριν. Ο συνδυασμός GoldenEar Triton seven + rega brio "σκότωνε". Και χωρίς να βάλουμε και τον παράγοντα σχέση απόδοση-τιμή. Μιλάμε γέμιζε το χώρο και έβλεπες 2 μακρόστενα "σκ...κια" να σε χτυπούν μετωπικά με δύναμη και όγκο. Και μιλάμε για έναν Rega 2X50 watt. Πραγματικά απίστευτο!
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Μουνταδα,γραφικοτητα ,ιδρωτιλα σκορδιλα τσιγαριλα πολυ μπασο μπουμ σε ανεπιτρεπτες για να στησεις ηχο σταθμες χωρο .Οι ιδιοι κ οι ιδιοι χρονια τωρα ,πιο γκριζαρισμενοι με κοιλιες ελαφρα μεγαλυτερες εμφανη φθορα σε μαρκατα μπουφαν και ενδυση απο τις μερες των παχιων αγελάδων με μια σχετικη αυτιστικομαρα στην εκφραση ,παρατηρησεις του τυπου οι μεσσαιες ολα τα λεφτα κλπ γραφικοτητες ...
Ευτυχώς κανείς απ αυτούς δεν ήρθε στο 317.
Τους ξύνιζε που δεν είχαμε χαιεντιές, για να θάψουν μετά μεταξύ τους.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Καποιες φωτο κι απο μενα.

Να τονισω οτι δεν ασχοληθηκα φυσικα με το να καλυψω την εκθεση, εβγαλα οτι ηθελα οπως ηθελα χωρις να ασχοληθω πολυ, οποτε μη τις κρινετε και πολυ πολυ...

Ευχαριστω.


DSC02709.jpg
DSC02711.jpg
DSC02714.jpg
DSC02716.jpg
DSC02717.jpg
 









Μηνύματα
1.703
Reaction score
982
Εγώ προτίμησα να ασχοληθώ με γήινες κατασκευές. (πάντα όμως σε ηχεία δαπέδου, κυρίως για ψυχολογικούς λόγους).


Έτσι μου άρεσαν τα περίπτερα της kef και του Λάιου. Της kef για το ήχο και του Λάιου για την απλότητα προς απόδοση.

Εφ όσον μου άρεσε η σειρά Q, φαντάζομαι πως θα παίζει η R. Έτσι με ενδιαφέρουν τα R500. Σκέπτομαι δηλαδή να τα αγοράσω, και να κάνω αλλαγές με τα rf 62mkII όποτε τα βαριέμαι. (Ότι και να συμβεί, ακόμη και πολλαπλάσιας αξίας ηχεία να πέσουν στα χέρια μου, τα rf δεν φεύγουν). Εκείνο το 46 +- 3 db με χαλάει λίγο. (Ύστερα από το 35 +- 3db των rf 62II δηλαδή). http://uk.kef.com/r500

Τα δε forte III απαγορευτικά σε μέγεθος κυρίως για εμένα. Όμως πιστεύω ότι για τα χρήματά τους είναι κελεπούρι. Και προς Θεού δεν μιλώ σαν κλιψάκιας, εν προκειμένω.
Με ενδιεφερε ο NAD 388 και το ακουσα λιγο .... περιμενα να το απογειωσει το ηχειο με τα 150W αλλα δε με συγκινησε.
Επαιξα λιγο με το ποντεσιομετρο να ανεβασω αλλα η ιδια εντυπωση . Αν εχει καποιος να μας πει εντυπωσεις
Η δευτερη απογοητευση ηταν το ταιριασμα Marantz kef LS50. Ποια η γνωμη σας?
Η αποψη μου παντως για την εκθεση ειναι οτι οι χωροι ειναι πολυ μικροι η πολυ μεγαλοι σε σχεση με τους χωρους που εχουμε τα συστηματα μας. Πρεπει να γινει καπου αλλου .
 








Μηνύματα
13.613
Reaction score
6.571
Η ανακοίνωση για τη Cyrus:

http://www.hxoseikona.gr/nea/6012-cyrus-audio.html
σε βιντεο στο youtube απο την εκθεση και το περιπτερο της νεας αντιπροσωπειας,ειδα συσκευες της εταιρειας και συγκεκριμενα το μοντελο one ( o πιο προσιτος ολοκληρωμενος της εταιρειας και class d).Πανω στη συσκευη ηταν ενα καρτελακι με την τιμη του,1050 ευρω.Η τιμη στην Αγγλια ειναι 700 λιρες,αρα εχουμε μια τιμολογιακη σχεση 50% οταν η ισοτιμια (σημερα) ειναι +16%. Φυσικα ειναι και αλλες επιβαρυνσεις και το κερδος του εδω αντιπροσωπου,αλλα μου φαινεται καπως η διαφορα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.456
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top