Ένα απόγευμα στου Κώστα Ear


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.419
Reaction score
125.647
Εντάξ, σύ κάνεις παιχνίδι.

Εγώ πάντως θα βαζα πρώτα τις ντάνες πετροβάμβακα να "εξαφανίσω" τελείως τον πίσω τοίχο και μετά θα παιζα με πίσω σαμπς, dsp και waveforming.
Κάτι θα κάνω και προς αυτή την κατεύθυνση. 😉

Έχω στο πρόγραμμα +17 πάνελ να βάλω, κυρίως στον πίσω τοίχο, όλο και κάτι θα κάνουν. 😎

Ντάνες πετροβάμβακα δε παίζουν στο χωλ έξω, είναι κοινόχρηστος χώρος. Μέσα όμως, κάνω ότι μπορώ.
 
Last edited:


Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Όχι, αυτά παίζουν ακόμα, προς ώρας.
Σεφτομαι να περασω ως την Κυριακη αν ειναι ακομη συνδεμενα να τ ακουσω πριν βαλεις τα καινουρια μπας και καταλαβω καποια διαφορα απ τα καινουρια οταν με το καλο τα συνδεσεις.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.419
Reaction score
125.647
Ανυπομονώ να στηθεί το άνω κεντρικό, έχω κατά νου να κάνω και cross firing με πολύ πονηρό τρόπο, νομίζω αυτή θα είναι η σημαντικότερη αναβάθμιση! Και η πιο φτηνή! 👍

Το άλλο τέρμα πίσω, κεντρικό σαράουντ, δε ξέρω καν αν θα καταλάβω ότι θα υπάρχει. Αυτό είναι "στοίχημα" αν θα καταλάβω την ύπαρξή του! 😁🤪😉
 


susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.122
Τα γομάρια τα έβαλες να σου κάνουν λίγο μασάζ? :oops: Με 10 kw μόνο αυτά τα άσπρα γαϊδούρια αν δεν έχεις 30Α ασφάλεια δεν την γλυτώνεις την γραμμούλα, μπορεί κ δυο.
Κόλλα κ κανενα αυτοκόλλητο έξω απο την είσοδο "Προσοχή κίνδυνος Μεγάλη (εν)τάση :laugh:
 


Μηνύματα
7.238
Reaction score
4.618
Τα γομάρια τα έβαλες να σου κάνουν λίγο μασάζ? :oops: Με 10 kw μόνο αυτά τα άσπρα γαϊδούρια αν δεν έχεις 30Α ασφάλεια δεν την γλυτώνεις την γραμμούλα, μπορεί κ δυο.
Κόλλα κ κανενα αυτοκόλλητο έξω απο την είσοδο "Προσοχή κίνδυνος Μεγάλη (εν)τάση :laugh:
Απλά θα αλλάξει την άσφαλεια στον πίνακα
Από 20Α σε 20Κ
Δοκιμασμένο
Όταν έπεφτε εμένα από 20 Α άλλαξα σε 16Κ
Μηδέν πρόβλημα μετά
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.924
Reaction score
12.588
Μη τα λες έτσι αυτά, βάλε Link.
Δεν έχει κανένα νόημα... Ούτε εκεί το συνέχισα.

αφενός να εκμεταλλευτώ στο 100% τις δυνατότητες του (ακριβού - και γιατί να κάθεται ανεκμετάλλευτος) τρινοβ (θα γεμίσω κι όλες τις 20 εξόδους του, δε θα αφήσω τίποτα να "κάθεται" αχρησιμοποίητο), και αφετέρου διότι πραγματικά σκάω από περιέργεια να δω τι δγιάλο σοφτγουερ φτιάξαν αυτά τα μαστόρια στην τρινοβ, και πως σκατά ακούγεται αυτό το πράγμα.

Πλέον, με 10 ηχεία στο bed layer, 5 σαμπ και 5 ηχεία ψηλά, καλύπτω όλες τις εξόδους του τρινοβ (20), υλοποιώντας ταυτόχρονα και το waveforming. Πλήρης εκμετάλλευση του διαθέσιμου εξοπλισμού, όλων των δυνατοτήτων του.
Υπάρχει κι ο 32άρης με τις 36 εξόδους...

Τον γάμσα τώρα :roflmao:
 





Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.577
Reaction score
30.875
Αλήθεια, τόσο σπουδαγμένα που είναι τα μαστόρια εκεί στην Τρίνοφ, που έχουν υπολογίσει και την επίδραση της γυψοσανίδας αντί χτισμένου τοίχου σε κάποιο όριο του χώρου, έχουν μελετήσει στα presets και την ύπαρξη καραφλού μεταξύ των ακροατών; Ή καταλήγει χαοτικό το μοντέλο, 3 bodies problem κι έτσι και απλώς συνιστούν τη χρήση σκουφιών;
 




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.419
Reaction score
125.647
Δύο τεμάχια D50 III


Με λίαν αξιόλογες μετρήσεις όπως φαίνεται, βρίσκονται καθ' οδόν για να γίνουν αναλογικές οι 4 επιπρόσθετες (λίαν προσφάτως ενεργοποιημένες) ψηφιακές έξοδοι του τρινοβ, ώστε να οδηγηθούν τα 4 από τα 5 νέα σαμπ.

Το 5ο, το εμπρός κεντρικό, θα οδηγείται από την τελευταία (τη 16-η) διαθέσιμη αναλογική έξοδο του τρινοβ.

Και 15 δορυφόροι θα γεμίσουν όλες τις υπόλοιπες αναλογικές εξόδους του τρινοβ. Ζωή να'χουν τα καλά μου τα 310, πως αβγατίζουν έτσι δε ξέρω. 😁🤪😜
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.528
Reaction score
5.717
Δύο τεμάχια D50 III


Με λίαν αξιόλογες μετρήσεις όπως φαίνεται, βρίσκονται καθ' οδόν για να γίνουν αναλογικές οι 4 επιπρόσθετες (λίαν προσφάτως ενεργοποιημένες) ψηφιακές έξοδοι του τρινοβ, ώστε να οδηγηθούν τα 4 από τα 5 νέα σαμπ.

Το 5ο, το εμπρός κεντρικό, θα οδηγείται από την τελευταία (τη 16-η) διαθέσιμη αναλογική έξοδο του τρινοβ.

Και 15 δορυφόροι θα γεμίσουν όλες τις υπόλοιπες αναλογικές εξόδους του τρινοβ. Ζωή να'χουν τα καλά μου τα 310, πως αβγατίζουν έτσι δε ξέρω. 😁🤪😜
"Υπερβολή" το D50 III, κάνεις την δουλειά σου αφού θα οδηγήσεις sub από αυτό και με το DacMagic 200M (Cambridge Audio), αλλά... θα χτυπήσεις το D50 III σίγουρα μόνο και μόνο επειδή γνωρίζεις πως έχει καλύτερες επιδόσεις ακόμα και αν αυτές δεν... αποτυπωθούν στο άκουσμα :D
Συν ότι είναι φθηνότερο :D
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.656
Μηνύματα
2.869.044
Members
37.941
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top