Ένταση κεντρικού σε διαλόγους audyssey dynamic volume

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
δεν χρησιμοποιω τιποτα, μονο το dynamic eq on και εχω ασχοληθει μονο με αυτο....

τωρα που θα παρεις το umk-1 αν θες ασχολησου να δεις τι κανει το καθε ενα και που επηρεαζει.

εχω φτιαξει μια καμπυλη ως reference και παιζω μονο με dynamic eq on .....
....ακουστικα ειναι εξαιρετικο το αποτελεσμα για τα δεδομενα μου(χωρο-setup) και δεν εχω σκαμπανεβασματα* στην ακουστικη συμπεριφορα συχνοτητων οταν αλλαζω ενταση π.χ. απο -20 σε -10 περαν της εντασης...

δεν παιζω πανω απο -10 ...ειναι παρα πολυ για μενα...πιθανοτατα να ειναι και χαμηλα γραμμενα τρανσφερ οταν το παω -10 :D

* κραταει λιγο πιο πανω σε ενταση τα περιφερειακα μονο( 1db περιπου) :p
 
Last edited:

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Γενικά Επειδή δεν είναι dedicated χώρος είναι τοποθετημένα όπως βολέβουν. Το κεντρικό πίσω του έχει γύρο στους 40 πόντους. Τα lr 20 πόντους από πίσω και τους πλαϊνούς (γωνίες).

View attachment 103172
http://tripp.com.au/sbir.htm κρατα αυτο να το εχεις καβα, μιας και ψαχνεσε εαν δεν το εχεις ηδη, το βλεπω δε μπορεις να κανεις μετακινησεις καπου χανεις καπου κερδιζεις μαλλον θα χασεις περισσοτερα...ηθελα ποιο πολυ να δω τυχον ακυρωσεις κοντα στα σημεια κρος που τελικως δεν υφιστανται...:)
 

Μηνύματα
1.226
Reaction score
2.039
Κυριοι, εχω ξςκινησει να διαβαζω το νημα γιατι εχω κι εγω τα ιδια θεματα με αυτα που περιγραφονται.
Σε marantz sr7011 εκανα την αναλυση με το audyssey και μετα εβαλα mad max.
Το κεντρικο δεν υπαρχει καθολου και οτι φωνες ακουγονται, ερχονται απο τα πισω ηχεια.
Επισης ουτε τα μπροστινα ακουω.
Για καποιο λογο εχει δυναμωσει παρα πολυ τα πισω ηχεια.
Γενικα ακουγεται περιεργα και παρα μα παρα πολυ λαθος.
Με το mcacc δεν ειχα καθολου τετοια θεματα.
Ακομη ψαχνομαι μα δω το γινεται.
Φροντισμενος χωρος δεν υπαρχει μιας και μολις μετακομισα.
 

Μηνύματα
1.073
Reaction score
830
Κυριοι, εχω ξςκινησει να διαβαζω το νημα γιατι εχω κι εγω τα ιδια θεματα με αυτα που περιγραφονται.
Σε marantz sr7011 εκανα την αναλυση με το audyssey και μετα εβαλα mad max.
Το κεντρικο δεν υπαρχει καθολου και οτι φωνες ακουγονται, ερχονται απο τα πισω ηχεια.
Επισης ουτε τα μπροστινα ακουω.
Για καποιο λογο εχει δυναμωσει παρα πολυ τα πισω ηχεια.
Γενικα ακουγεται περιεργα και παρα μα παρα πολυ λαθος.
Με το mcacc δεν ειχα καθολου τετοια θεματα.
Ακομη ψαχνομαι μα δω το γινεται.
Φροντισμενος χωρος δεν υπαρχει μιας και μολις μετακομισα.
Μηπως εχεις ορίσει τα πισω σαν κυρια; προφανωςκατι εχεις κανει λαθος εχοντας ο μονος τετοιο θεμα
Ξεκινα το σεταπ απο την αρχη βημα βημα
 

Μηνύματα
1.226
Reaction score
2.039
Μηπως εχεις ορίσει τα πισω σαν κυρια; προφανωςκατι εχεις κανει λαθος εχοντας ο μονος τετοιο θεμα
Ξεκινα το σεταπ απο την αρχη βημα βημα
Σε δικαναλο παιζουν κανονικα τα μπροστινα.
Θα το ξανακανω και βλεπουμε.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.558
Μηνύματα
2.864.346
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top