Έχω ένα πρόβλημα μετά ηχεία Klipsh R-820 f

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.122
Reaction score
18.884
Και τι αλλαγές έγιναν στο έπιπλο?
Πιο πριν δεν είχες θέμα είπες.
Έχεις τη δυνατότητα να βάλεις μια φώτο με την τοποθέτηση μήπως δούμε κάτι?
 

Μηνύματα
124
Reaction score
61
Όταν το πηγαίνω κοντά στον τοίχο μειωνεται όταν.τα φέρω μπροστά ακούγεται πιο πολύ έκλεισα λίγο πίσω την οπή ακούγεται πιο λίγο η απορια μου παραμένει γιατί τώρα και όχι πριν έχω την εντύπωση ότι το αριστερό ακούγεται λίγο πιο πολύ από το δεξι
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.122
Reaction score
18.884
Εγώ έτσι όπως τα λες πιστεύω πως είναι κάποιος συντονισμός στο έπιπλο ή σε αντικείμενο και συμβαίνει με κάποιες συχνότητες. Αυτό εξηγεί εν μέρη και γιατί δεν ακούγεται πάντα. Βάλε φώτο να δούμε.
 

Μηνύματα
3.703
Reaction score
3.085
Είστε σίγουρος ότι ο θόρυβος προέρχεται από τα ηχεία?
Δηλαδή το κάνουν και όταν αφαιρέσετε τα καλώδια από τις μπόρνες τους?
Ή ακούγεται από τα ηχεία με ανοιχτό ενισχυτή?
Γιατί να ακούγεται κάτι από ασύνδετα παθητικά ηχεία είναι απίθανο.
Ούτε καλώδια,ούτε πηγές.
Άλλάζεις τη θέση των ηχείων,αν μπορείς,ή τα τοποθετείς στην αρχική τους θέση
 

Μηνύματα
124
Reaction score
61
Η αρχική θεση των ηχείων είναι η ίδια που ήταν και πριν το μόνο που άλλαξε καινούργιο έπιπλο κόψιμο των καλαδιων και έχουν μήκος τώρα 2μ και πολυμπριζα απλα
Στο ένα πολυμπριζο είναι το καλώδιο ρεύματος του ενισχυτή και.στο άλλο το καλώδιο του ρεύματος του player και ένα καλώδιο από ένα μικρό πολυφωτο
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.210
Το μικρό πολύφωτο έχει και dimmer μήπως; Για αποσύνδεσε το...
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Δοκιμασε να αντιστρεψεις και τα καλωδια αριστερα/δεξια. Η απλα αλλαγε καλωδια και αφησε μονο αυτο που εχει το προβλημα ενωμενο. Ισως καποιο καλωδιο να εχει προβλημα και με το που μετακινας το επιπλο να αυξανεται
 

Μηνύματα
124
Reaction score
61
Έχει μόνο διακόπτη μήπως έχουν πρόβλημα τα πολυμπριζο που είναι απλά γιατι. Πριν τη αλλαγή ο ενισχυτής ήταν αλλού.και ήταν.συνδεδεμενος με ένα.απλο τ και όλα ενταξει
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Έχει μόνο διακόπτη μήπως έχουν πρόβλημα τα πολυμπριζο που είναι απλά γιατι. Πριν τη αλλαγή ο ενισχυτής ήταν αλλού.και ήταν.συνδεδεμενος με ένα.απλο τ και όλα ενταξει
Πρεπει να τα κοιταξεις ολα ενα-ενα. Κανε μια λιστα για να θυμασαι τι αλλαζεις.
 

Μηνύματα
124
Reaction score
61
Το μεσημέρι θα αλλαχτούν όλα θα αλλάξω καλώδια θα βγαλω τα πολυμπριζα και ότι.αλλο. πρέπει να δούμε τι θα κάνουμε
 

Μηνύματα
124
Reaction score
61
Έγιναν όλες οι αλλαγές άλλαξα καλώδια πολυπριζο τίποτα αλλά παρατήρησα.το. εξής έπαιξα διάφορα τραγούδια με δυνατο μπασο και ήταν φυσιολογικό καμμία ενόχληση βάζοντας τα συγκεκριμένα CD πάλι το εκανε το βουητο και σκεφτηκα μήπως η εγγραφή ήταν χάλια επειδή τα ηχεία αυτά βγάζουν και την παραμικρή ατέλεια αλλά πάντως όπως και να έχει με ενόχλησε λίγο.
Κάθε πληροφορία καλοδεχούμενη
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.563
Μηνύματα
2.865.669
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top