Ήρθε και η δική μου η ώρα...ΤV στις 65".

Μηνύματα
814
Reaction score
963
Μετά από μία 6ετία με μία LG 60UJ634 με πολλά προβλήματα, τελικά με απάλλαξε από την παρουσία της πανηγυρικά με μία ωραία μαύρη οθόνη και μόνο ήχο. Βλέπω αχνά αλλά μάλλον μας χαιρέτησαν τα LED. Γενικά προβλήματα πολλά με τη συγκεκριμένη. Στην 4ετία περίπου άρχισαν να γίνονται μωβ κάποια σημεία στην οθόνη και είπα θα την αλλάξω όταν...Τελικά ήρθε η ώρα.

Θα ήθελα αν είναι εφικτό κάποιες προτάσεις σε τηλεοράσεις 65" περί του 1000.
Είμαι fan Sony αλλά ακούω προτάσεις και για Samsung. Για LG παραμένω εξαιρετικά διστακτικός.
Απόσταση θέασης 2.5-3 μέτρα.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 





Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Καλησπέρα,
Και εγώ λάτρεις της Sony είμαι, αν είναι να επιλέξεις Sony 65άρα να κοιτάξεις το Panel να είναι Full Array LED.
 




Μηνύματα
814
Reaction score
963
Το λοιπόν είδα:
Samsung 65Q95T
Samsung 65QN95A
Sony 65X90J (την είδα δίπλα σε Sony OLED και η διαφορά ήταν μεγάλη υπέρ OLED με διαφορά τιμής μεγάλη βέβαια)
LG A16
LG C14
και
8Κ LG QNED966
όλες σε 65"

Συμπέρασμα που έβγαλα είναι ότι σαν την OLED δεν υπάρχει αλλά πρέπει να δώσεις πολλά. Επίσης είδα και Sony OLED αλλά οι τιμές ξεφεύγουν και δεν μπαίνω καν στον πειρασμό.
Για πείτε...
 

Μηνύματα
760
Reaction score
949
Η τηλεόραση είναι δυστυχώς ευχή κ κατάρα της εποχής μας.Ειτε θα δεις ταινίες ,είτε θα δεις σειρές θα την ανοίξεις.Προσωπικα κάθε φορά που βλέπω κάποια σειρά η' ταινία ,πιάνω τον εαυτό μου να σκέφτεται "ρε τι εικοναρα είναι αυτή??Τι καλά που δεν τσιγκουνευτικα, €500-€600 για να πάρω μια άλλη...".
Η τηλεόραση είναι ένα καθημερινό "μέσω διασκέδασης".Θεωρώ ότι τα €500-600 παραπάνω για κάτι που κάποιος το χρησιμοποιεί κάθε μέρα κ για πολλά χρόνια,είναι κρίμα να μην το απολαμβάνει έτσι όπως πρέπει.
To eshop από διαστήματα βγάζει αξοοπρεπεστατες 65αρες OLED με €1300...Άντε κάνε κ μια επέκταση εγγύησης στα 5 χρόνια να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο κ απόλαυσε τις σειρές κ τις ταινίες σου.
 

Μηνύματα
814
Reaction score
963
Η τηλεόραση είναι δυστυχώς ευχή κ κατάρα της εποχής μας.Ειτε θα δεις ταινίες ,είτε θα δεις σειρές θα την ανοίξεις.Προσωπικα κάθε φορά που βλέπω κάποια σειρά η' ταινία ,πιάνω τον εαυτό μου να σκέφτεται "ρε τι εικοναρα είναι αυτή??Τι καλά που δεν τσιγκουνευτικα, €500-€600 για να πάρω μια άλλη...".
Η τηλεόραση είναι ένα καθημερινό "μέσω διασκέδασης".Θεωρώ ότι τα €500-600 παραπάνω για κάτι που κάποιος το χρησιμοποιεί κάθε μέρα κ για πολλά χρόνια,είναι κρίμα να μην το απολαμβάνει έτσι όπως πρέπει.
To eshop από διαστήματα βγάζει αξοοπρεπεστατες 65αρες OLED με €1300...Άντε κάνε κ μια επέκταση εγγύησης στα 5 χρόνια να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο κ απόλαυσε τις σειρές κ τις ταινίες σου.
H LG νομίζω για τις OLED δεν έχει επέκταση εγγύησης.
 

Μηνύματα
760
Reaction score
949
Έχει, εγώ την μια την πηρα από Mediamark σε προσφορά με δώρο τα 5 χρόνια εγγύησης, κ την δεύτερη για το εξοχικό την πήρα με 2 χρόνια από eshop ,κάλεσα την LG κ με €120 έκανα επέκταση στα 5 χρόνια.
 

Μηνύματα
814
Reaction score
963
Αγοράστηκε τελικά μία Sony 65X90J. Η OLED ήταν εξαιρετική αλλά η τιμή πάνω από αυτό που είχα θέσει ως ταβάνι. Επίσης υπάρχει παράθυρο εμπρός από την τηλεόραση καθώς και πίσω από τις θέσεις που καθόμαστε.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.309
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top