Ήχος εικόνα show Athens 2018

Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
Εγώ θα έρθω με το φίλο Τζώνε Κοτσίδη περισσότερο για το τζερτζελέ.
Αλλά θα ήθελα να ακούσω ένα μεγάλο σε ήχο σύστημα που να πω "ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΡΕ Μ@Λ@Κ@ Γ@Μ@ΕΙ!" (πολλάαααα χρόνια σε έκθεση έχω να το πω αυτό).
Φυσικά μεγάλος λόγος της καθόδου είναι το να δω φίλους από τα παλιά και να πούμε τα χαζά μας.
Αλλά αυτό που θα με ενδιέφερε πραγματικά είναι νέα προϊόντα, μπλουτουθ ηχειάκια, ενεργά ηχεία που να συνδέονται με wifi και να μπορούν να μπούνε σε σαλόνι κλπ κλπ.
 

D

Deleted member 38719

Guest
Σε δραχμές?

Διορθώνω την υπερβολή μου 300€/τμ
[DOUBLEPOST=1538120545][/DOUBLEPOST]
Δεν πάω για τα πρόσωπα. Απλά σχολιάζω τη στρατηγική επικοινωνίας. Μερικά πράγματα δείχνουν πάντα τη συμβαίνει από πίσω.
[DOUBLEPOST=1538035565][/DOUBLEPOST]
Το δωμάτιο;;;
2ος όροφος, σκάλες δεξιά... ~ 10τμ
 

Μηνύματα
299
Reaction score
321
Προσωπικά παίδες, καθότι συναισθηματικό ον, η έκθεση συνδέεται με ένα μείγμα παραστάσεων στο μυαλό μου, του τύπου πρώτες εκθέσεις στο λύκειο και να λέω ποτε θα πάρω έστω τα Αθηνά της audio spectrum όταν μεγαλώσω, άτομα που οφείλουν να σε ακούνε ό´τι κι αν λες public relations γαρ οπότε κάνεις και την ψυχοθεραπεία σου, φθηνά μηχανάκια που όμως παίζουν και ακριβά που είναι εφιαλτικά, όποτε λαβή για αέναες συζητήσεις κλπ κλπ. Αλλά το γαμάτο ο καφές με φίλους και μη, όπως είπαν οι προλαλήσαντες. Τα παρασκήνια δεν με αφορούν. Έκθεση και πάσης Ελλαδος να ουμ.
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.012
Διορθώνω την υπερβολή μου 300€/τμ
[DOUBLEPOST=1538120545][/DOUBLEPOST]
2ος όροφος, σκάλες δεξιά... ~ 10τμ
Κοίτα. Γνωρίζω ότι κάτι 5χιλιαρα το δωμάτιο ήταν εποχές Πεντελικόν.

Η τελευταία έκθεση στο Ledra ήταν στα 1200€.
 

Μηνύματα
1.401
Reaction score
1.096
...τρείς φορές αγόρασα δίσκους....
Εγώ σχετικά νέος, πάω περίπου 20 χρόνια, κοιτάω τους δίσκους κάθε χρόνο και μία φορά αγόρασα. Στο δικό μου το μυαλό οι δίσκοι και τα CD στην έκθεση πρέπει να είναι σε χαμηλότερες τιμές από ότι στα μαγαζιά τους. Θα γυρίσεις τα μηχανήματα πίσω, γιατί να γυρίσεις και τους δίσκους? Για τη δική μου τσέπη οι τιμές είναι high end και στους δίσκους, ειδικά όταν ξέρω ότι θα τους βρω φθηνότερα.

Κάποιος, κάποτε μου είχε εκμυστηρευτεί 3 χιλιαρικάκια το τμ... ψέμα ή κάνω λάθος? δεν θυμάμια και καλά... το κάποτε ήταν πέρσυ!
Κι εγώ για 3000 είχα ακούσει αλλά αρκετά χρόνια πριν. Υποθέτω ότι το μέγεθος του δωματίου καθορίζει και τη διαφορά στη τιμή. Υπάρχουν μέλη του forum που γνωρίζουν τιμές και μπορούν να ενημερώσουν, δεν είναι κρατικό μυστικό.
 



Μηνύματα
1.401
Reaction score
1.096
Και πολύ παραπάνω η αίθουσα.....
Λογικό οι συνεδριακοί χώροι να κοστίζουν παραπάνω. Έχουν διπλάσιο - τριπλάσιο μέγεθος και δίνουν ελευθερία στον εκθέτη σε επιλογή συστήματος και στησίματος στο χώρο.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.012
Βλέποντας πάντως το 1200€ + ΦΠΑ οι τιμές έχουν ανέβει 20% περίπου, σε σχέση με πριν 2-3 χρόνια.
Και αναρωτιέμαι αν άλλαξε κάτι στην αγορά που δικαιολογεί αυτή την κίνηση.
Ίσως είναι και η αιτία του χαμηλού ενδιαφέροντος σε συνδυασμό με την Black Friday που είναι ακριβώς 1 μέρα πριν.

Εγώ πάντως τους αντιπροσώπους τους καταλαβαίνω απόλυτα.

Ps.
Να θυμίσω μια έρευνα της Yamaha πριν μερικά χρόνια, που δεν μπορώ να την βρώ, και έλεγε ότι η αγοραστική δύναμη στην Ελληνική αγορά στο ήχος-εικόνα είναι στα 500€ - 550€.
 
Last edited:

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Βλέποντας πάντως το 1200€ + ΦΠΑ οι τιμές έχουν ανέβει 20% περίπου, σε σχέση με πριν 2-3 χρόνια.
Ήταν άλλο ξενοδοχείο.


Ίσως είναι και η αιτία του χαμηλού ενδιαφέροντος σε συνδυασμό με την Black Friday που είναι ακριβώς 1 μέρα πριν.
Στην Black Friday,πωλούνται κατά 90% παλαιότερα μοντέλα.
 

Μηνύματα
76
Reaction score
11
Από τη σελίδα Highend.show

ΔΩΡΕΑΝ EΙΣΟΔΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΣΤΟ ΤΕΥΧΟΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ (IΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ)

ΟΝ-LINE ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΣΤΟ viva.gr (Mια ημέρα 2 ευρώ και τις δύο ημέρες 3 ευρώ)
 



Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Φυσικά θα υπάρχουν χιλιάδες προσκλήσεις για να κατεβάσει ο καθένας,αλλά θα φοβούνται να δώσουν το mail τους, μην τους κλέψουν τα προσωπικά δεδομένα...:gotcha:
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Από τη σελίδα Highend.show

ΔΩΡΕΑΝ EΙΣΟΔΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΣΤΟ ΤΕΥΧΟΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ (IΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ)

ΟΝ-LINE ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΣΤΟ viva.gr (Mια ημέρα 2 ευρώ και τις δύο ημέρες 3 ευρώ)
Καταρχήν συγχαρητήρια που το τεύχος Νοεμβρίου λόγω της έκθεσης θα βγει όντως Νοέμβριο

:D

Τώρα για τα 2&3 € με τοσο φοβερα περίπτερα κ οργάνωση πςςςς πολύ λίγα
Τουλάχιστον 10αρικο έπρεπε

:D
 



Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Κατ εμε ακόμα και τα 50 λεπτα δεν έχουν νόημα σε μια έκθεση η οποία γίνεται και απευθύνεται σε δυνητικους αγοραστές
Το οποιοδήποτε ποσο να το πληρώσει κάποιος γιατί?
Ατοπο εντελώς αν και είμαι σίγουρος πως ουτε καν χρειάζεται να το πληρώσει κάποιος
Καθε χρόνο ακομα και την ηλεκτρονική πρόσκληση στο τηλέφωνο κάνεις δεν την ζητούσε
 


Μηνύματα
662
Reaction score
534
Όσο περισσότερος κόσμος τόσο καλυτερα. Η εισοδος θα αποτρέψει πολλους. Ετσι κι αλλιως είμαστε λιγοι...
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.778
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top