Όταν είσαι μερακλής/μερακλού



Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Βγάλε και μερικα δισκάκια λίγο πιο έξω και άλλα λίγο πιο μέσα απο τα ραφακια πανω και κάτω απο το οραλεξ για να βοηθήσει λιγουλάκι στο διαχύσιο, σαν καστράκι ένα πράμα να φαίνονται.

|‾|_|‾|_|‾|_|‾|_|‾|_|‾|_|‾|_|‾|_|‾|_|‾|_|‾|_|‾|_
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Βγάλε και μερικα δισκάκια λίγο πιο έξω και άλλα λίγο πιο μέσα απο τα ραφακια πανω και κάτω απο το οραλεξ για να βοηθήσει λιγουλάκι στο διαχύσιο, σαν καστράκι ένα πράμα να φαίνονται.

|‾|_|‾|_|‾|_|‾|_|‾|_|‾|_|‾|_|‾|_|‾|_|‾|_|‾|_|‾|_

Το σκέφτηκα αλλά απορρίφθηκε γιατί προέχει η ψυχική μου υγεία. :party:
 


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
1. Βάλε τα ηχεία οριζόντια, σε απόσταση ακρόασης μικρότερη από τώρα (όσο βολεύει, δες το με την ησυχία σου)

Ήδη έχεις σημαντική βελτίωση με αυτό το βήμα.
Άκου τη. Έχει πλάκα.
focal-twin6-be-56863.jpg
 







Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Κατάλαβα μια χαρά. Τότε όμως υπάρχουν άλλοι σοβαρότατοι περιορισμοί, όπως moiré ή ορατές τρύπες (που προσωπικά με ενοχλούν ιδιαίτερα), απόσταση εγκατάστασης που επιβάλλει άλλα είδη ηχείων, μεγάλη απόσταση της οθόνης απο τον τοίχο με ακόλουθη ανάγκη κατασκευών που αντιπαθώ (και λερώνουν).
Περιορισμοί που, όπως έχω αρκετές φορές γράψει, απέκλεισα χωρίς δεύτερη σκέψη το 2009 με StudioTek 110" (που ήταν εύκολο) και το 2011 με την τωρινή 137" (που είναι δύσκολο), γιατί οι δικοί μου συμβιβασμοί δεν θα γίνονταν στην εικόνα. :)
 






Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Στάθη ηρέμησε σε παρακαλω
Το home cinema του αγαπητού κεφάλα ειναι βάση specs οπως πάντα και χωρις καμμια αποκλείση και περιορισμό
By the books only ...
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.321
Μηνύματα
2.858.502
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top