Αγαπημένοι live δίσκοι



Μηνύματα
96
Reaction score
177
Το Live Tapes των Barclay James Harvest, αγορασμένο κάπου εκεί, γύρω στο '80-'81, λατρεία διαχρονικά!

1707776736270.png


θα βάλω και δύο αγαπημένα κομμάτια από τον δίσκο:
Barclay James Harvest - Rock 'n Roll Star

Barclay James Harvest - Poor Man's Moody Blues
 



Μηνύματα
35
Reaction score
66
Το Live Tapes των Barclay James Harvest, αγορασμένο κάπου εκεί, γύρω στο '80-'81, λατρεία διαχρονικά!

View attachment 322027

θα βάλω και δύο αγαπημένα κομμάτια από τον δίσκο:
Barclay James Harvest - Rock 'n Roll Star

Barclay James Harvest - Poor Man's Moody Blues
Και... Child Of The Universe, Mockingbird ... Αν όχι όλο το δίσκο!
 

Μηνύματα
35
Reaction score
66
Queensryche: Operation: Mindcrime

1707825689798.jpeg


Το δίσκο τότε δεν το κατάλαβα. Έπρεπε να περάσουν τρία με τέσσερα χρόνια για να τον λατρέψω. Από τότε τον ακούω σίγουρα κάθε μήνα μια φορά.

 

Μηνύματα
349
Reaction score
891
με κινδυνο να ακουστω σα στρουμπ - μισω τα λαιβ :angel:
View attachment 322063

View attachment 322062
Μήπως άκουσες κάποιο συγκεκριμένο πολύ μικρός και απογοητευτηκες; 😄
Μερικές φορές πάντως ο live δίσκοσ είναι ο μόνος τρόπος για να ακούσουμε πράγματα που δυστυχώς δεν έφτασαν ποτέ στο στούντιο. Όπως αυτή η συνάντηση Ντιτρόιτ Σίδνεϊ
Mc5/radio birdman/ stooges
51fscyakqtL._UF1000,1000_QL80_.jpg



 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.872
...προτιμω στουντιο δουλειες, αν και τα περισσοτερα στα ειδη (που κινουμαι) γραφονται (λιγο-πολυ) live (στο στουντιο).
-> απορω και ο ιδιος γιατι παω σε συναυλιες (συχνα, και ολα τα χρονια)😇.
-
...παραθετω ακομα 2 λαιβ αλμπουμ (μιας και εχουν αναφερθει στο παρον φορουμ) .
Magazine

Pere Ubu
 
Last edited:

Μηνύματα
704
Reaction score
2.304
...προτιμω στουντιο δουλειες, αν και τα περισσοτερα στα ειδη (που κινουμαι) γραφονται (λιγο-πολυ) live (στο στουντιο).
-> απορω και ο ιδιος γιατι παω σε συναυλιες (συχνα, και ολα τα χρονια)😇.
-
...παραθετω ακομα 2 λαιβ αλμπουμ (μιας και εχουν αναφερθει στο παρον φορουμ) .
Magazine

Pere Ubu


Play....καταπληκτικος live δίσκος απο ενα απο το σημαντικοτερα συγκροτηματα της post punk ακηνης.. Τους Magazine. Στα 80's και 90's τον άκουγα πολύ συχνά.


1000006385.jpg



1000006384.jpg
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.872
... Πολλα μπραβο! Τον ακουω στο αυτοκινητο...απο mp3.. και ψοφαω για τη στιγμη που ο Devoto...λεει...στο parade.."η θεση μου ειναι στο μπαρ" :boast:
 

Μηνύματα
704
Reaction score
2.304
1000006386.jpg


Under a blood red sky.
Ο Bono στα καλύτερα του. Τότε που οι U2 ήταν μια νέα post punk μπάντα με πάθος και όρεξη. Τον έχω ακούσει αμέτρητες φορές από το 84-85 που τον πρωτοπήρα (τον είχα γράψει και σε κασέτα για να μη φθαρεί 😁)
Αυτη η εκτέλεση του I will follow, του Sunday bloody sunday και του electrc Co, είναι οι καλύτερες που έχω ακούσει σε live τους....
Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι τελειώνει γρήγορα γιατί είναι μίνι LP.

Όλη η συναυλία από το red rocks είναι παρα, μα παρα πολυ καλή.!!



 


Μηνύματα
349
Reaction score
891
View attachment 322095

Under a blood red sky.
Ο Bono στα καλύτερα του. Τότε που οι U2 ήταν μια νέα post punk μπάντα με πάθος και όρεξη. Τον έχω ακούσει αμέτρητες φορές από το 84-85 που τον πρωτοπήρα (τον είχα γράψει και σε κασέτα για να μη φθαρεί 😁)
Αυτη η εκτέλεση του I will follow, του Sunday bloody sunday και του electrc Co, είναι οι καλύτερες που έχω ακούσει σε live τους....
Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι τελειώνει γρήγορα γιατί είναι μίνι LP.

Όλη η συναυλία από το red rocks είναι παρα, μα παρα πολυ καλή.!!



Ο δίσκος αυτός έχει μια πολύ ωραία εκτέλεση του party girl
 






Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.872
....τους ειδα και τον τελευταιο ιουνη 🐒
-> το λαιβ αυτο δεν το εχω στη κατοχη μου (αν και εχω ολη τη δισκογραφια, εκτος απο τα προσωπικα του Gira σε φυσικη μορφη). Ντροπη μου μα.... να σημειωθει οτι τη τελευταια φορα δεν καταφερα να παρευρεθω στο σολο λαιβ (πριν απο 5-6? χρονια) σε γνωστο μαγαζι στο γκαζι, λογω υπερκοπωσης.
----αν θυμαμαι σωστα σε καποιο απο τα περιεχομενα κομματια δινει ρεστα η Jarboe.. <3
πολύ διεστραμμένο υλικό στο νήμα
... πολλα κομπλιμεντα ακουγονται τελευταια ... Θα χρειαστει να περασω απο το σαλονι μηπως παρει κατι το ματι μου ..αλλα δεν ειμαι πολυ φαν λαιβ αλμπουμ... 😇
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.616
Μηνύματα
2.868.160
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top