Αγαπημένοι live δίσκοι

Μηνύματα
12.537
Reaction score
14.681
Άς βαλω τον τρίτο δίσκο που πήρα στη ζωή μου 13-14 χρονών. :)

Ακόμη γράφει ημερομηνία πάνω (τότε γράφαμε πότε τους αγοράζαμε). Ήταν μετά το Tusk tour που είχαν κάνει, εάν θυμάμαι καλά. Βασικά αυτά τα τραγούδια ήταν, αυτού του tour.

 

Μηνύματα
14.620
Reaction score
1.525
Άς βαλω τον τρίτο δίσκο που πήρα στη ζωή μου 13-14 χρονών. :)

Ακόμη γράφει ημερομηνία πάνω (τότε γράφαμε πότε τους αγοράζαμε). Ήταν μετά το Tusk tour που είχαν κάνει, εάν θυμάμαι καλά. Βασικά αυτά τα τραγούδια ήταν, αυτού του tour.

IMG_3844.jpeg
 

Μηνύματα
349
Reaction score
891
Να βάλω κι εγώ αυτό που άκουσα κάποτε από ένα συμφοιτητή μου κι εντυπωσιάστηκα. Ιδίως από το εικοσιτετραλεπτο dark star και την διασκευή στο death don't have no mercy.
Grateful_Dead_-_Live-Dead.jpg

Grateful dead το πρώτο τους επίσημο διπλό live
και ένα πολύ ωραίο εξώφυλλο
 









Μηνύματα
96
Reaction score
177
Και... ο δαίμων του πληκτρολογίου εκανε το θαύμα του πάλι και μπήκε άλλο βίντεο... από το ''Another 4 Way Street'' και μάλιστα όλο το LP ... άργησα και να το δω για να το διορθώσω 8-)
Πάμε τώρα στο σωστό :)
Crosby, Stills, Nash & Young - Chicago (Live / 4 Way Street)
 




Μηνύματα
35
Reaction score
66
Pink-Floyd-–-Live-At-Pompeii (2).jpg


Pink Floyd – Live At Pompeii

Απλά συγκλονιστικό...
Από κάθε άποψη....

Pink-Floyd-–-Live-At-Pompeii (1).jpg


Live με φόντο το αμφιθέατρο της Πομπηίας...

Δεν ξέρω τον αρχιτέκτονα της Πομπηίας, ξέρω πως ήταν οι Pink Floyd εκείνοι που έφτιαξαν αυτό το ανυπέρβλητο ηχητικό μνημείο, κόσμημα στον ανθρώπινο πολιτισμό... Κι αυτό μου αρκεί!

 
Last edited:


Μηνύματα
704
Reaction score
2.304
Tokyo Tapes..
Από τους πρώτους δίσκους που αγόρασα. Έχει παίξει αμέτρητες φορές γιαυτό αργοτερα αγόρασα και δεύτερη κόπια. (Τη γερμανική) και πολλλυυυ αργοτερα και το cd (για backup 😁 ).

Παρεπιπτόντως πριν μερικές μέρες έδωσε συναυλίες σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη και ο Uli Roth.

1000006526.jpg


 




Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.617
Μηνύματα
2.868.210
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top