[Αγορά] Ποιο BD/DVD Player?


Μηνύματα
1.330
Reaction score
656
Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να ρθώ σε επαφή με τον Αποστόλη τον Τολιόπουλο για ένα 205 που δεν διαβάζει blu-ray πλέον?
 



TGD

Μηνύματα
6.987
Reaction score
7.079
Έχει σημασία, γιατί το λέιζερ των BlyRay είναι πάντα άλλο, ενώ συνήθως χρησιμοποιείται ένα λέιζερ για cd και dvd με διαφορετικα οπτικά.
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Το πιο πιθανό να θέλει ρύθμιση το lazer . Πρέπει να έχει lazer meter ο τεχνικός που θα το κάνει.
 




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Μόνο ένας παρέχει υποστήριξη για Oppo στην Ευρώπη. Βρίσκεται στην Γερμανία, επικοινώνησε με το support της Oppo.
Μπορεί να στέλνει σκέτο drive.

Αν δεν σε ενδιαφέρουν τα UHD, ίσως να ταιριάζει το drive του χαλασμένου απο πλακέτα (απο κεραυνό που το αχρήστευσε προοδευτικά) 103D μου πριν το πετάξω. Μου είχε αναφέρει σχεδόν 500€ για επισκευή και πήγαινε-έλα, οπότε δεν άξιζε.
 

Μηνύματα
1.330
Reaction score
656
Μέχρι να βρεθεί η λύση για επισκευή, ποιό blu-ray player να αγοράσω?. Με ενδιαφέρει 98% ήχος και 2% εικόνα. Θέλω να παίζει όλα τα φορματ δίσκων (προφανώς εύκολο) ηχου, cd, dvd, blu-ray και να βγάζει στην hdmi όλα τα πολυκάναλα φορματ auro3d, dolby atmos klp. Τους upscalers τους έχει ο ARCAM. Εντελώς τυχαία κοιτούσα το SONY UBP-X800M2, KLP. τΑΒΆΝΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΆ Έως 350€.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.593
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top