[Αγορά] Ποιο BD/DVD Player?

Reaction score
16
Ta οppo ειναι πιο ακριβα απ'το panasonic και δεν το ψηνω και πολυ την εποχη του 4Κ να δωσω ενα σκαρμο λεφτα για κατι που σε 3-4 χρονια θα εινια εντελως ξεπερασμενο . δεν μιλαω για uhd player εννοείται ,γιατι αυτο θα ηταν σιγουρα future proof , αλλα ακομα πιο ακριβο ...

Reaction score
16
το πηρα το panasonic bdt700 στα 140 ευρω και διαπιστωσα 2 πραγματα , 1ον οτι στην λεπτομερεια το συγκεκριμενο πλευερ δεν παίζετε , 2ον οτι η ατιμη η pioneer εχει φοβερα κινηματογραφικη εικονα στα καλα της player και αισθητικα θα προτιμουσα την εικονα του Pioneer απο της panasonic ! καταραμενο 3δ τι μου εκανες ?!

Reaction score
1.374
καλησπερα
Θελω να αγορασω 3d blu ray player . εχω τωρα το pioneer 320 και ο λογος που θελω να παω σε αντικατασταση ειναι οτι εχω πλεον 3d τηλεοραση .
Με ενδιαφερει να ειναι αψογο σαν blu ray & dvd ( το pioneer δεν με ξετρελανε σε dvd οπως ενα toshiba dvd & hd dvd player που ειχα ) ειναι καλο σαν blu ray player ομως
Δεν με ενδιαφερουν 4Κ upscaling και εννοειται το μεταχειρισμενο ειναι πιο γλυκο ...
ακουω προτασεις και για παλια μοντελα εννοειτα , γιατι πολλες φορες καποια παλια κομματια ειναι πολυ καλυτερα ...
ευχαριστω
Θέλω να σε επιβεβαιώσω σχετικά με τη θέαση dvd από το pioneer και τυχόν άλλους φίλους που τους
ενδιαφέρουν τα απλά dvd. Έχω το bdp-180 το οποίο είναι 3d και 4Κupscale. Στα blueray και 3d βλέπεις απίστευτη εικόνα αλλά στα απλά dvd υπάρχει θέμα.
Στα παραπάνω όμως που ανέφερα η εικόνα του είναι εξωπραγματική!! :) :)
Έχει επίσης φοβερό ήχο στην αναπαραγωγή cd για δικάναλες ακροάσεις!!

Reaction score
16
την καλυτερη εικονα σε dvd την εχω δει απο τα συγχωρεμενα hd dvd της toshiba , εκαναν πολυ καλη δουλεια , πολυ καλυτερη και απο το panasonic bt700 που αγορασα τελικα .... αν και για να ειμαι αντικειμενικος μονο στη panasonic V10 το ειχα δοκιμασει και οχι στην πολυ απαιτητικη σε για υψηλης ποιοτητας σημα vt60 ....παντως στη v10 και στον projector η εικονα τοy TOSHIBA ηταν απειρως καλυτερη σε dvd απο το 320 ...

Reaction score
190
την καλυτερη εικονα σε dvd την εχω δει απο τα συγχωρεμενα hd dvd της toshiba , εκαναν πολυ καλη δουλεια , πολυ καλυτερη και απο το panasonic bt700 που αγορασα τελικα .... αν και για να ειμαι αντικειμενικος μονο στη panasonic V10 το ειχα δοκιμασει και οχι στην πολυ απαιτητικη σε για υψηλης ποιοτητας σημα vt60 ....παντως στη v10 και στον projector η εικονα τοy TOSHIBA ηταν απειρως καλυτερη σε dvd απο το 320 ...
Για εμένα την καλύτερη εικόνα, σε dvd την είχα με oppo, καλό και το Panasonic ,Pioneer αλλά έβαζα το blu r πήγαινα έκανα καφέ και ακόμα να διαβάσει.Δεν ξέρω αν τα νέα βελτιώθηκαν.Τωρα έχω ένα Sony 800 απίστευτη ταχύτητα ,και εικόνα για τα λεφτά του, τσάμπα, το πιο τίμιο από όλα που είχα.

Reaction score
90
Για εμένα την καλύτερη εικόνα, σε dvd την είχα με oppo, καλό και το Panasonic ,Pioneer αλλά έβαζα το blu r πήγαινα έκανα καφέ και ακόμα να διαβάσει.Δεν ξέρω αν τα νέα βελτιώθηκαν.Τωρα έχω ένα Sony 800 απίστευτη ταχύτητα ,και εικόνα για τα λεφτά του, τσάμπα, το πιο τίμιο από όλα που είχα.
τα νεα oppo σκιζουν

Reaction score
16
το panasonic που πηρα , παει σφαιρα se blu ray , αλλα σκεψου οτι το 2014 ηταν η ναυαρχιδα στα blu ray player της panasonic ... και η εικονα τουλαχιστον σε blu ray δεν μπορω να φανταστω οτι μπορει να γινει καλυτερη .... μονο σε αισθητικη αποψη χρωματων μπορει κανεις να επιλεξει κατι διαφορετικο για να παει σε αλλη εταιρια ...
οσον αφορα την oppo παρολο που δεν περασε τετοιο μηχανημα απο τα χερια μου , ειμαι σιγουρος οτι για να το λετε και να γινεται τοσος ντορος κατι θα ξερετε παραπανω :)

Reaction score
1.374
Να το αφήσω εδώ στο νήμα του φίλου μου του Γιώργου.
Μεγάλη αναβάθμιση (φοβερή) στον ήχο του netflix με xbox one x.
Αναγκαστικά τώρα για τα πιτσιρίκια θα πρεπει να πάρω και ένα ps γιατί το άλλο θα μείνει στο σαλόνι για player :D
Θα επανέλθω όταν αποκτήσω εντυπώσεις και από αναπαραγωγή bluray.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
151.432
Members
34.436
Νεότερο μέλος
NickGR