Αγορά ενισχυτή A/V

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Ανέβηκα στο 1000€ και γλυκοκοιτάζω denon avr 3500 και marantz 5013. Στην Ελλάδα ένας στα 1000€ (denon) και ο άλλος στα 900€. Και οι 2 με άτοκες δόσεις. Μουσική ταινίες 50%-50%. Επίσης αγορά από Ελλάδα για θέματα εγγύησης επισκευών κλπ
Τι θα προτείνατε; Αν είναι να ανέβω κατηγορία να πάω σε marantz 6013 με 200€ περισσότερα; αυτός βέβαια είναι φαύλος κύκλος. Επίσης οι ενισχυτές θα παίξουν σε διαμέρισμα πολυκατοικίας σε σαλόνι 45 τμ με πολλά εμπόδια καναπέδες κλπ οπότε θα χρειαστούν ικανότατο σύστημα ισοστάθμισης. Να αναφέρω ότι έχω JBL ES100 χωρίς sub ακόμα ...
Nad t 758 v3
 



Μηνύματα
1.402
Reaction score
2.814
Καλά αυτό το ότι κάποια παίζουν μουσική και κάποια ταινίες είναι αστείο.
Ότι παίζει καλά θα τα πάει καλά και στα 2 .
Ακριβως, οταν ακουσα τους μαραντζ 5013, 6013 και 7013 ολοι επαιζαν καλυτερα απ τον denon μου και στις ταινιες και στη μουσικη, οπως και να το κανουμε ειναι ενα, αν οχι δυο κλικ καλυτεροι απο denon και προσωπικη αποψη καλυτεροι απ οτιδηποτε κυκλοφορει στην κατηγορια τους και στα λεφτα τους.
 

Μηνύματα
59
Reaction score
7
καλησπέρα χρόνια πολλά και Χριστός ανέστη.

Τις ημέρες του Πάσχα πήγα στο χωριό και άκουσα μουσική από παλιο ηχοσύστημα SONY με cd player της Technics και ενθουσιάστηκα με τον ήχο στην μουσική που δεν τον έχω με τον παλιό AV technics. Τόση διαφορά ρε παιδιά; δεν το περίμενα. Εννοείται το παλιό ηχοσύστημα είναι δικάναλο με πικαπ ράδιο και κασσετόφωνο σχεδόν 27 χρονών.

Προβληματίζομαι αρκετά με την αγορά του αιώνα για μένα. Να πάρω AV Marantz ή να μοιράσω το ποσό και να πάρω και ένα δικάναλο μουσικό; Σε αυτήν την περίπτωση θα πρέπει να δώσω 600-700 για AV με όλες τις ευκολίες του και καμιά 300-400€ για δικάναλο. Θα με καλύψει μουσικά ο Marantz 5013 ο οποίος έχει 900€ (με δόσεις);
 



Μηνύματα
59
Reaction score
7
Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας. Αλλά δεν μένω Αθήνα. Αλεξανδρούπολη. Ποιος να ρυθμίσει τον NAD; εδώ οι πωλητές δεν ξέρουν να σου απαντήσουν σε βασικές ερωτήσεις. Εγώ ο άσχετος μπορεί να ξέρω και περισσότερα. Ακριβό σπορ η μουσική και το AV για την επαρχία.
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.369
Reaction score
79.439
Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας. Αλλά δεν μένω Αθήνα. Αλεξανδρούπολη. Ποιος να ρυθμίσει τον NAD; εδώ οι πωλητές δεν ξέρουν να σου απαντήσουν σε βασικές ερωτήσεις. Εγώ ο άσχετος μπορεί να ξέρω και περισσότερα. Ακριβό σπορ η μουσική και το AV για την επαρχία.
Και για την ρύθμιση του marantz τα ίδια θα ισχύουν
 

Μηνύματα
3.664
Reaction score
5.497
Πάρε τον nad και κάνε ότι ρυθμίσεις σου πει ο dimifoot από εδώ. Καλύτερα θα παίζει από ότι άλλο και να πάρεις σε αυτά τα λεφτά.
 

Μηνύματα
59
Reaction score
7


Έχω στην κατοχή μου και αυτόν που χρειάζεται μία επισκευή γιατί μάλλον κάηκε η μία έξοδος (δεν παίζει το ένα ηχείο). Μπορώ να τον χρησιμοποιήσω με τον υπάρχον technics sa ax 540 ή στην καλύτερη περίπτωση αγοράς ενός καινούργιου AV MARANTZ DENON κλπ;
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.445
επ τι έχουμε εδώ λαμόγια?:D
εμπαίζετε το πατριωτάκι μου?

Μπαμπίνο πες μου ότι χρειαστείς να γίνουμε πολλές...:p:party:


Υ.Γ.Η φωτό του densen είναι από μαγαζί? ΕλΕπ συνάδελφος είσαι?
ποιο μαγαζί?
[DOUBLEPOST=1556973805][/DOUBLEPOST]
Αυτος ερωτηση και 50 ευρω ζηταει ο κα****ης
ναι..αλλά προσφέρω σόου:p:lol:
[DOUBLEPOST=1556973923][/DOUBLEPOST]


Έχω στην κατοχή μου και αυτόν που χρειάζεται μία επισκευή γιατί μάλλον κάηκε η μία έξοδος (δεν παίζει το ένα ηχείο). Μπορώ να τον χρησιμοποιήσω με τον υπάρχον technics sa ax 540 ή στην καλύτερη περίπτωση αγοράς ενός καινούργιου AV MARANTZ DENON κλπ;
Μπάμπη...μην τα μπλέκεις...θα σου βγουν άλλα μετά...και σχεδόν δεν θα κερδίσεις και τίποτα;)
 

Μηνύματα
59
Reaction score
7
Όχι δεν είμαι μαγαζί. Τον densen τον έχω 15 χρόνια πριν και έπαιζε κάτι παλιά ηχεία στο χωριό. Ίσως δεν ήξερα την αξία του τότε όταν τον αγόρασα από άλλο φίλο. Πως μπορώ να το επισκευάσω και να τον αξιοποιήσω;

Οι απαιτήσεις μου είναι 60% μουσική και 40% AV
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.445
Όχι δεν είμαι μαγαζί. Τον densen τον έχω 15 χρόνια πριν και έπαιζε κάτι παλιά ηχεία στο χωριό. Ίσως δεν ήξερα την αξία του τότε όταν τον αγόρασα από άλλο φίλο. Πως μπορώ να το επισκευάσω και να τον αξιοποιήσω;

Οι απαιτήσεις μου είναι 60% μουσική και 40% AV
για επισκευή θα βρούμε...μην σε αγχώνει...
ποιο μοντέλο είναι ο densen?
τι ισχύ βγάζει και τι ηχεία έχεις ?
 


gid

Μηνύματα
7.404
Reaction score
8.639
Και τον densen
ΠΟΙΟΝ densen έχεις καλέ μου άνθρωπε... δε φαίνεται το μοντέλο στη φωτό που έβαλες και ξαναέβαλες.... Όπως είπες "έχω τα jbl es 100" και όχι "έχω τα jbl"....
 

Μηνύματα
59
Reaction score
7
Densen DM10 με μια μικρή επιφύλαξη να τον ξαναδώ όταν τον φέρω από το πατρικό μου
 

Μηνύματα
59
Reaction score
7
Καλησπέρα

Να τον κατεβάσω τον densen Αλεξ/πολη; Αξίζει να τον φτιάξω; θα τον χρησιμοποιήσω με τον υπάρχον technics ή να πάρω κανέναν marantz για την μουσική; Η πατρίδα τι λέει;
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.840
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top