Αγορά ηχείων μπροστά έως 1200ε


Μηνύματα
26
Reaction score
24
@alexis ευχαριστώ πολύ για την κατατοπιστική σου απάντηση. Πολύ καλές επιλογές δείχνουν να είναι.
@Κακαλιός Στέργιος έχω ακούσει κ γω καλές κριτικές για τα Linton αλλά κατά πάσα πιθανότητα ο ενισχυτής μου είναι "λιγος" για αυτά όπως επίσης δεν ταιριάζει το vintage στυλ τους με το σαλόνι μου.

Διαβάζοντας πολλά φορουμ και reviews αυτές τις μέρες, άκουσα καλά λόγια για τα monitor audio silver 100 που διαθέτουν και 8"αρι sub. Ποια η γνώμη σας, τα έχει ακούσει κανεις;
Υποθέτω, σε συνδιασμό με καναδυο subs θα κάνουν κάνουν καλουτσικη δουλειά στο μεγάλο χώρο μου και δε θα αποτελειώνουν τον ενισχυτή μου άμα κροσσαριστουν κάπου στα 80..
 
Last edited:

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Πανέμορφος ο χώρος σου, μπράβο!!
Έχω τα aria 906 και το center aria 900cc.
Τα προτείνω χωρίς επιφυλάξεις ως εξαιρετική αγορά.
 

Μηνύματα
26
Reaction score
24
Πανέμορφος ο χώρος σου, μπράβο!!
Έχω τα aria 906 και το center aria 900cc.
Τα προτείνω χωρίς επιφυλάξεις ως εξαιρετική αγορά.
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Μπορείς να μου πεις το σεταπ σου και το χώρο που τα έχεις τοποθετήσει; Έχεις έξτρα subwoofers; Είσαι ικανοποιημένος από το μπασο; Θα προτιμούσα monitors 8ιντσα να σου πω την αλήθεια αν και διαβασα πως τα aria 906 έχουν πιο ωραία mid από τα monitor audio..
 

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Μπορείς να μου πεις το σεταπ σου και το χώρο που τα έχεις τοποθετήσει; Έχεις έξτρα subwoofers; Είσαι ικανοποιημένος από το μπασο; Θα προτιμούσα monitors 8ιντσα να σου πω την αλήθεια αν και διαβασα πως τα aria 906 έχουν πιο ωραία mid από τα monitor audio..
Τα πήρα για σαραουντ, η άτιμη κοινωνία όμως με τρικλοπόδιασε και εδώ και 1 μήνα πήραν τη θέση των φροντ (εκεί παίζουν τα Grimm LS1 ta οποία ταξίδεψαν για αναβάθμιση στην Ολλανδία).
Ο χώρος μου είναι σαν τον δικό σου σε τετραγωνικά και έχω στημένο 7.4.4 με maranz 7013 που θα αντικατασταθεί με yamaha rA6A. (Ο μαρανζ είναι μια χαρά και θα κρατηθεί για άλλο σύστημα, απλά έχω φαγούρα)
Έχω και το σωστό mini dsp για τα 4 σαμπς.
Αυτές τις μέρες εκτίμησα δεόντως σε ακροάσεις μουσικής τις αρετές των 906, γνωρίζοντας βέβαια ότι το χαμηλό τους είναι ελλειπές.
Μέχρι εκεί που φθάνει όμως είναι σούπερ ισορροπημένο και αποτελεί υπέροχο συνδυασμό με το κεντρικό.
Με τα λεφτά που δίνεις αγοράζεις την τριάδα, ή ζεύγος 926 (χωρίς την εκπτωση) αν χωράει στο χώρο σου kai επιβαρύνεις λίγο το μπατζετ με το κεντρικό τους.
Σε πρώτη ευκαιρία παίρνεις ικανότερο av receiver, κλπ. κλπ.
Αν δεν είχα τα Grimm, θα έβαζα ένα ζευγάρι 948 (με εξτρα τελικό)και τέλος!
Βασικό θέμα για κάθε σεταπ είναι το καλιμπράρισμα, αλλά ευτυχώς υπάρχει ο Καστρουνής.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.606
Reaction score
27.946
Τα πήρα για σαραουντ, η άτιμη κοινωνία όμως με τρικλοπόδιασε και εδώ και 1 μήνα πήραν τη θέση των φροντ (εκεί παίζουν τα Grimm LS1 ta οποία ταξίδεψαν για αναβάθμιση στην Ολλανδία).
Ο χώρος μου είναι σαν τον δικό σου σε τετραγωνικά και έχω στημένο 7.4.4 με maranz 7013 που θα αντικατασταθεί με yamaha rA6A. (Ο μαρανζ είναι μια χαρά και θα κρατηθεί για άλλο σύστημα, απλά έχω φαγούρα)
Έχω και το σωστό mini dsp για τα 4 σαμπς.
Αυτές τις μέρες εκτίμησα δεόντως σε ακροάσεις μουσικής τις αρετές των 906, γνωρίζοντας βέβαια ότι το χαμηλό τους είναι ελλειπές.
Μέχρι εκεί που φθάνει όμως είναι σούπερ ισορροπημένο και αποτελεί υπέροχο συνδυασμό με το κεντρικό.
Με τα λεφτά που δίνεις αγοράζεις την τριάδα, ή ζεύγος 926 (χωρίς την εκπτωση) αν χωράει στο χώρο σου kai επιβαρύνεις λίγο το μπατζετ με το κεντρικό τους.
Σε πρώτη ευκαιρία παίρνεις ικανότερο av receiver, κλπ. κλπ.
Αν δεν είχα τα Grimm, θα έβαζα ένα ζευγάρι 948 (με εξτρα τελικό)και τέλος!
Βασικό θέμα για κάθε σεταπ είναι το καλιμπράρισμα, αλλά ευτυχώς υπάρχει ο Καστρουνής.
2 CRIMM, 2 x 906, 1 x 900cc.
Τα υπόλοιπα τι είναι; Τα Αtmos;
 

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
CRIMM, 2 x 906, 1 x 900cc.
Τα υπόλοιπα τι είναι; Τα Αtmos;
Δύο Oberon 3 dali για bs kai dali σαμθιγκ τα ατμίζοντα.
Βοηθούν ένας τελικός parasound 1000a και ένας xtz 2. 300.
Σαμπς γιαμάχα και ρελ 10άρια, νταλι και φοκαλ 12άρια.
Θέαση ταινιών με benq 2700, οθόνη κομτεβιζιον ηλεκτρική δαπέδου 120 ίντσες.
 
Last edited:


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.573
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top