Αγορά παθητικών PA 15'

Μηνύματα
1.341
Reaction score
662
Απάντηση: Αγορά παθητικών PA 15'

Οι εποχές είναι δύσκολες και σχεδόν όλα τα μαγαζιά κάνουν τρελές τιμές για να ξεστοκάρουν. Που μένεις; οι συμβουλές που σου δόθηκαν είναι πολύ καλές, κάνε επισκέψεις σε τοπικά μαγαζιά δεν θα χάσεις.
 

Μηνύματα
15
Reaction score
0
Απάντηση: Αγορά παθητικών PA 15'

Τόσο χάλια ρε παιδιά είναι αυτά τα Behringer?
 

Μηνύματα
280
Reaction score
1
Απάντηση: Αγορά παθητικών PA 15'

Το συγκεκριμενο ηχειο της behringer Που δειχνεις δεν θα σε βγαλει σε παρτυ για σαματα
που θες...κατι που ηθελα κι εγω οταν πηρα τα ηχεια που εχω τωρα....
Παντως αν θελεις με 300ε ως οριο που εχεις παιρνεις 2 τετοια απο το djshop σαν τα δικα μου

http://www.pi-hs.com/Originals/Behringer_EuroLive_B215XL.jpg

Tα οποια και καλυτερα ειναι απο εκεινα που δειχνεις εσυ γτ ειναι ποιο ευαισθητα
και θα ευχαρηστηθεις το μπασσακι τους..εγω στα προτεινω με κλειστα ματια γτ τα εχω
σε αυτα τα λεφτα δεν θα βρεις τιποτα καλυτερο...
Εγω αυτα τα ειχα περσυ 450 και τωρα εχουν 300;;;; ΧΤΥΠΑΤΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΕ

Αληθεια με τι ενισχυτη θα τα δουλεψεις;;
 

Μηνύματα
15
Reaction score
0
Απάντηση: Αγορά παθητικών PA 15'

Και αυτά μου αρέσουν απλά επειδή ακούω πως η ξύλινη καμπίνα έχει περισσότερο μπάσο και γενικά πιό ζεστό ήχο γιαυτό έλεγα να πάρω τα VP1520 γιατί απο τεχνικά χαρακτηριστικά σχεδόν τα ίδια είναι..
Τώρα όμως που τα ξαναβλέπω μπορώ να πώ δεν είναι άσχημα καθόλου..
Απο μπάσο εσύ που τα έχεις τί λένε?
Ρωτάω γιατί θα δουλέψουν μόνα τους χωρίς σάμπ και δεν θέλω να ακούγονται μέτρια προς το κακό καταλαβαίνεις τι εννοώ..
Ενισχυτής δεν έχει αγοραστεί ακόμα! Αλλά θα είναι δυνατός με την προυπόθεση να παίζει περισσότερα στο μέλλον..
 

Μηνύματα
280
Reaction score
1
Απάντηση: Αγορά παθητικών PA 15'

Για πλαστικη καμπινα ABS που εχουν το μπασσο τους ειναι πολυ καλο το νιωθεις σε υψηλες εντασεις να σε χτυπαει σρτα σωθικα....τι αλλο θες να σου πω;;
Ολα αυτα ομως αν τα δουλεψεις με εναν τελικο ενισχυτη γτ με ολοκληρωμενο δεν θα νιωθεις πολλα
γτ κι εγω τα ειχα σε ολοκληρωμενο στην αρχη και υστερα πηρα τελικο και ειδα την διαφορα...

Τα 1520 που λες εσυ ειναι 150watt ενω αυτα που σου δειχνω εγω ειναι 250
Επισης δεν βρισκω πουθενα την ευαισθησια τους κατι που πρεπει να φοβασαι γτ δεν μπορεις να διαβασεις το ηχειο ετσι...αν ειναι 150watt και με 94db ευαισθησια παρτα να ακους ραδιο
για παρτυ δεν κανουν....

Αν θελεις εχω κανει κι ενα βιντεακι στο youtube απο αυτα που σου δειχνω δες τα και πες μου:

http://www.youtube.com/watch?v=ELJzT4gkqKI
 

Μηνύματα
376
Reaction score
221
Απάντηση: Αγορά παθητικών PA 15'

λαβε υπ'οψιν σου και την αγορα μεταχειρισμενων.Λογω κρισης πουλιουνται πολυ καλα ηχητικα μηχανηματα και σε τιμες πολυ καλες προκειμενου να παρει ενα μαγαζι κατι πισω.Ειδικα απο καφετεριες που τα μηχανηματα ΔΕΝ ζοριζονται ιδιαιτερα.Ψαξτο.Θα εκπλαγεις ευχαριστα.
 

Μηνύματα
1.341
Reaction score
662
Απάντηση: Αγορά παθητικών PA 15'

Πήγαινε στα ΡΑ μαγαζιά και νοίκιασε κάποια ηχεία με ενισχυτή και άκου μόνος σου για να βγάλεις σωστά συμπεράσματα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.805
Μηνύματα
2.876.730
Members
37.951
Νεότερο μέλος
Bobiras123
Top