Αγορα τηλεορασης εως 500 ευρω

Μηνύματα
579
Reaction score
63
Καλημερα θα ηθελα τη σοφια σας για αγορα smart τηλεορασης εως 500 ευρω κατα προτιμηση σε καταστημα με δοσεις
Ειναι για ενα δικο μου ανθρωπο που απλα επειδη με εχει για γνωστη στην ποιοτητα εικονας με αγγαρεψε : ) .
Αρα να λαβουμε υποψιν και την ποιοτητα εικονας σε αυτη την κατηγορια παντα .
Δεκτες και προτασεις σε μεταχειρισμενο κατι οικονομικοτερο απο 500 .
 



Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Καλησπέρα φίλε μου,
Αγγαρείες τέτοιου είδους είχα αναλάβει ουκ ολίγου και εγώ.
Αν συμπεριλάβουμε τη τιμή, το μέγεθος και ποιότητας εικόνας και τη ζητάμε από τη συγκεκριμένη τηλεόραση δηλαδή ...
( 4K, HDR Netfix, media player, Dolby Atmos κτλ ) η καλύτερη λύση για μένα από τη στιγμή που θα είναι με δόσεις πηγαίνεις σε ένα από τα μεγάλα καταστήματα ( Κωτσόβολος - Media Markt ) βλέπεις επιτόπου ποια σου αρέσει τη παίρνεις και φεύγεις.
Τώρα μοντέλα σε αυτή τη κατηγορία LG-SAMSUNG αλλά υπάρχουν και νέες εταιρίες στο είδος TLC-HISENSE και φυσικά SONY που είμαι και λάτρεις αλλά στις 55 ίντσες, είναι πάνω από 500 ευρώ.
Εσύ αποφασίζεις.
Φιλικά.
 

Μηνύματα
579
Reaction score
63
σε κανενα youtube θα μπαινει αντε και σε κανενα netflix.
δεν τον νοιαζουν τα hdr κτλπ
τωρα αν ειναι στα 570,00 δεν πειραζει αφου θα ειναι με δοσεις ουτως η αλλως
 




Μηνύματα
13.616
Reaction score
6.574
Αν μπορείς να περάσεις τα 500 (λίγο) πήγαινε στην sony, πολύ βολικό το android tv και οτι εγκαθιστάς kodi και καλύτερες από τις αντίστοιχες LG, Samsung.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.423
Reaction score
94.049
ειναι φθηνη επιλογη αλλα οχι κατι αξιολογο αποτι βλεπω σε χαρακτηριστικα
Τι της λείπει δηλαδή;

Για την τιμή της, 450€, είναι μια χαρά!
 

Μηνύματα
1.705
Reaction score
982
σε κανενα youtube θα μπαινει αντε και σε κανενα netflix.
δεν τον νοιαζουν τα hdr κτλπ
τωρα αν ειναι στα 570,00 δεν πειραζει αφου θα ειναι με δοσεις ουτως η αλλως
Σε νοιαζουν τα hdr ,σχεδον ολα ετσι ειναι
 

Μηνύματα
579
Reaction score
63
Τι της λείπει δηλαδή;

Για την τιμή της, 450€, είναι μια χαρά!
50hz τηλεοραση ειναι . απαραδεκτη στην κινηση και στην αναλυση στην κινηση
μοντελα παρακαλω παιδια
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.423
Reaction score
94.049




Μηνύματα
64
Reaction score
9
50hz τηλεοραση ειναι . απαραδεκτη στην κινηση και στην αναλυση στην κινηση
μοντελα παρακαλω παιδια
μονο και μονο απο αυτη την αναφορα, φαινεται οτι δεν γνωριζεις πολλα. ολες οι οικονομικες σειρες τηλεορασεων, 50/60ΗΖ panel εχουν. η διαφορες ειναι στις τεχνικες πολ/σμου των ΗΖ που χρησιμοποιει η καθε μια. μου εχει τυχει να δω ποδοσφαιρικο αγωνα σε τηλεοραση 60ΗΖ, των 1000€ και να ζαλιζομαι. και μου εχει τυχει επισης, να δω αγωνα μπασκετ σε μια "φθηνιαρικη" LCD επισης 60ΗΖ, και να χαζευω απο την ομαλοτητα της κινησης της. τα ΗΖ απο μονα τους δεν σου εξασφαλιζουν τιποτα. ΠΡΕΠΕΙ να βλεπουμε τις τηλεορασεις με τα ματια μας για να αποφασισουμε αν μας κανει ή οχι.

πλεον οι τηλεορασεις με εγγενη 120ΗΖ πανελ που για μενα ειναι η βαση- ειδικα για οσους ασχολουνται πολυ με αθλητικα-, ξεκινανε απο τα 800και πανω.......!!! και οχι ολα τα μοντελα, πρεπει να τα ψαξεις να δεις αν ειναι πραγματικα 120ΗΖ, γιατι πλεον ολοι διαφημιζουν τα ΕΙΚΟΝΙΚΑ ΗΖ....!!




@amp928 η προταση μου ειναι αυτη https://www.skroutz.gr/s/23671034/LG-55UN74006-Smart-4K-UHD-55.html επειδη λιγο πολυ σε αυτη την τιμη ειναι παρομοια μοντελα με ελαχιστες διαφορες, αυτη εχει DUAL TUNER...! οποτε ισως βολεψει σε καποιες περιπτωσεις.......!
 
Last edited:

Μηνύματα
579
Reaction score
63
καλησπερα
Εχει περασει η περιοδος κατα πολυ που εκανα την ερευνα . ευχαριστω ολους για τη βοηθεια σας
τελικα δεν εκανε αγορα ο γνωστος οποτε παγωνει στην παρουσα φαση το θεμα .
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.587
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top