Αλλαγές συνδρομητικών καρτών Nova με έμμεσο τρόπο

panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.571
Reaction score
668
Απο ότι φαίνεται το μνημόνιο επηρεάζει πολύ κόσμο... Λειτουργώντας με την τακτική αυτη η Nova αποφασίζει να αλλάξει όλες τις παλιές συνδρομητικές κάρτες με καινούργιες "παντρεμένες" με τον ανάλογο δέκτη, απειλώντας ότι αν δεν γίνει αυτο θα υπάρξει διακοπή σήματος...

Αντιγράφω απο το ηλεκτρονικό περιοδικό DigitalTVinfo :




Μόλις με πήραν από την Nova και μου είπαν ότι η εταιρία μου προσφέρει δώρο έναν αποκωδικοποιητή των 185 ευρώ. Τους είπα ότι δεν με ενδιαφέρει γιατί έχω καλύτερο αποκωδικοποιητή των 1200 ευρώ. Όταν τους ρώτησα γιατί γίνεται αυτό μου απάντησαν ότι δεν ξέρουν και θα πρέπει να καλέσω κάποιο νούμερο γιατί λέει ο αποκωδικοποιητής μου δεν είναι συμβατός με την υπηρεσία. Εγώ απάντησα ότι είναι, αφού με αυτόν βλέπω τόσα χρόνια και δεν έχω κανένα παράπονο για να προχωρήσω σε κάποια αλλαγή του και ούτε κάτι άλλο θέλω από την υπηρεσία και για αυτό δεν χρειάζεται να πάρω κάποιον τηλέφωνο. Μου είπε ότι αυτό το κάνει για την ενημέρωση μου. Ρώτησα αν υπάρχει κίνδυνος να χάσω την πρόσβαση στην υπηρεσία για αυτήν την άρνησή μου και μου είπαν όχι. Αυτά προς ενημέρωση για την αντικατάσταση καρτών με τον έμμεσο τρόπο που γίνεται αυτή τη στιγμή.

Edit. νεώτερα για το θέμα

Μετά την δημοσίευση της παρούσας είδησης, το γραφείο τύπου της Nova επικοινωνήσε μαζί μας και μας ενημέρωσε ότι δεν είναι δυνατή η μη αποδοχή του εξοπλισμού και σε αυτή την περίπτωση η εταιρία θα προβεί σε διακοπή του σήματος. Θα προηγηθεί πρώτα σχετική επιστολή που θα ενημερώνει για τα καθέκαστα!

http://www.digitaltvinfo.gr/index.php?option=com_magazine&task=viewArticle&id=8696&Itemid=107
 

Μηνύματα
10.413
Reaction score
4.859
Απάντηση: Αλλαγές συνδρομητικών καρτών Nova με έμμεσο τρόπο

Θα τον παρεις...δεν τον θελω...με το ζόρι παντρειά!
 

Μηνύματα
7.230
Reaction score
4.613
προβλεπω μαζικες διακοπες στο νοβα ...
επισης αυξηση συνδρομητων στον οτε ...
 

Μηνύματα
698
Reaction score
10
Απάντηση: Αλλαγές συνδρομητικών καρτών Nova με έμμεσο τρόπο

Ουτε στον εναν ουτε στον αλλο.δεν βαρεθηκατε να πληρωνετε για σκουπιδια;;ακομη και η νετ εχει καλυτερο προγραμμα.απο την αλλη θπαρχεο και το δωρεαν ιντερνετ.


Mobile klaz speaking...
 

Μηνύματα
930
Reaction score
65
Απάντηση: Αλλαγές συνδρομητικών καρτών Nova με έμμεσο τρόπο

εγω μιλησα πριν καμια 20αρια ημερες για να μπω στο 3play.
μου ειπαν οτι θελω αλλαγη δεκτη γιατι ο ηδη υπαρχον(φαινεται σε αυτους οτι εχω τον 910)
δεν κανει για τις καινουργιες υπηρεσιες.
τους ειπα οτι με αυτον που εχω και τον δουλευα μεχρι και πριν 3 μηνες,επαιζε μια χαρα.
προσεξτε λογικη:

-εχετε τις εξης επιλογες.
με τον ηδη υπαρχον εξοπλισμο σας,περνετε αυτονομα το Startpack και το πληρωνετε 20 και κατι.
για να μπειτε στο 3play,μπορειτε μονο με δικο μας δεκτη.
η διαδικασια για να μην χρεωθειτε τον 831,ειναι να κανετε επανασυνδεση,να πληρωσετε τον υπολοιπο τρεχον μηνα συν την επανασυνδεση.
αφου συνδεθειτε,θα κανετε καπακι αιτηση για 3play,θα δουμε στο συστημα οτι εχετε παλιο δεκτη και θα γινει δωρεαν αντικατασταση.
προπληρωμη startpack και τελη επανασυνδεσης θα σας επιστραφουν στο λογαριασμο σας.
-και γιατι ρε παιδια να παμε απο Λαμια και να μην το κανουμε κατευθειαν αφου στο ιδιο αποτελεσμα καταληγουμε?
-ετσι ειναι το συστημα κυριε...

αντε βρες ακρη..
 

Μηνύματα
930
Reaction score
65
Απάντηση: Αλλαγές συνδρομητικών καρτών Nova με έμμεσο τρόπο

τελικα μετα απο πολλα μπερδεματα,καταφερα και μου εδωσαν δωρεαν τον 831,
χωρις αλλαγη καρτας,αλλα-προφανως-παντρεμα της παλιας μου με τον pace.
επισης να επιβεβαιωσω αυτο που ακουγεται εδω και 3-4 ημερες.
με 10 ευρω(39,90) παραπανω απο το απλο 3play των 29,90,
παιρνεις η ολα τα novacinema,ή ολα τα sports.
 

Μηνύματα
930
Reaction score
65
Απάντηση: Αλλαγές συνδρομητικών καρτών Nova με έμμεσο τρόπο

σημερινο τηλεφωνημα για forthnet full(τηλεφωνια,ιντερνετ,απεριοριστα αστικα,απεριοριστα κινητα)
και επιλογη μεταξυ novacinema ή sports,απο 29,90(που πληρωνω τωρα και εχω αστικα/υπεραστικα,αστικη χρεωση κινητα,ιντερνετ και startpack,που μετα το 6μηνο γινεται 34,90)
39,90 για εναν χρονο χωρις βεβαια τα hd.
 

panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.571
Reaction score
668
Απάντηση: Αλλαγές συνδρομητικών καρτών Nova με έμμεσο τρόπο

εγω επειδή εχω ήδη Forthent το πακέτο τηλεφωνίας και internet 24Mbits (14/1 πιάνω μια χαρα) με απεριόριστα τα πάντα ακόμη και κινητα... μου έκαναν πρόταση να πάρω Nova πακέτο με ταινίες ή αθλητικά (Novacinema ή novasports) μόνο με 2 ευρώ επιπλέον χρέωση το μήνα... Δηλαδή στα 39,90 ευρώ συνολικά.
Επίσης μου δίνουν όλο τον εξοπλισμό μαζί με την εγκατάσταση (δέκτης , σετ πιάτο-lnb) με 49 ευρώ... που ειναι υποχρεωτικό βεβαια για να παρεις την προσφορά.

Γενικά ειμαι ευχαριστημένος απο την Forthnet. Ειναι σημαντική και η επιλογή μέσω διαδικτύου της εφαρμογής όπου βλέπεις αναλυτικά τα πάντα, ποση ώρα κατανάλωσες σε τηλεφωνία, σταθερή και κινητή, πόσο χρεώθηκες, τι τηλέφωνα πήρες, τους λογαριασμούς σου κλπ... Πολύ καλό...
 

Μηνύματα
18
Reaction score
0
Απάντηση: Αλλαγές συνδρομητικών καρτών Nova με έμμεσο τρόπο

όντως η προσφορά είναι πολύ πάρα πολύ καλή, γλιτώνεις ένα 15άρι από τα απεριόριστα τηλ σταθερά και κινητά κ αν βάλεις το sport pack γλιτώνεις άλλα τόσα, το χουν βγάλει μισή τιμή σε σχέση με πριν.
τις παντρεμένες κάρτες τις δίνουν και στον οτε απ' ό,τι έχω διαβάσει, δεν ισχύει;
 

panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.571
Reaction score
668
Απάντηση: Αλλαγές συνδρομητικών καρτών Nova με έμμεσο τρόπο

ισχύει, ετσι ειναι και στα δυο δορυφορικά συνδρομητικά πακέτα. Ο δέκτης πάει πακέτο με την κάρτα...
 

Μηνύματα
930
Reaction score
65
Απάντηση: Αλλαγές συνδρομητικών καρτών Nova με έμμεσο τρόπο

εγω επειδή εχω ήδη Forthent το πακέτο τηλεφωνίας και internet 24Mbits (14/1 πιάνω μια χαρα) με απεριόριστα τα πάντα ακόμη και κινητα... μου έκαναν πρόταση να πάρω Nova πακέτο με ταινίες ή αθλητικά (Novacinema ή novasports) μόνο με 2 ευρώ επιπλέον χρέωση το μήνα... Δηλαδή στα 39,90 ευρώ συνολικά.
Επίσης μου δίνουν όλο τον εξοπλισμό μαζί με την εγκατάσταση (δέκτης , σετ πιάτο-lnb) με 49 ευρώ... που ειναι υποχρεωτικό βεβαια για να παρεις την προσφορά.

Γενικά ειμαι ευχαριστημένος απο την Forthnet. Ειναι σημαντική και η επιλογή μέσω διαδικτύου της εφαρμογής όπου βλέπεις αναλυτικά τα πάντα, ποση ώρα κατανάλωσες σε τηλεφωνία, σταθερή και κινητή, πόσο χρεώθηκες, τι τηλέφωνα πήρες, τους λογαριασμούς σου κλπ... Πολύ καλό...
το ιδιο πραγμα που μου ειπαν και εμενα αλλα εγω εχω ηδη τον 831.
προλαβαν να με παντρεψουν με το 3play του 29,90...

όντως η προσφορά είναι πολύ πάρα πολύ καλή, γλιτώνεις ένα 15άρι από τα απεριόριστα τηλ σταθερά και κινητά κ αν βάλεις το sport pack γλιτώνεις άλλα τόσα, το χουν βγάλει μισή τιμή σε σχέση με πριν.
τις παντρεμένες κάρτες τις δίνουν και στον οτε απ' ό,τι έχω διαβάσει, δεν ισχύει;
o ote ειχε εξ`αρχης παντρεμενη καρτα με δεκτη οποτε και δεν εχει θεμα.
στην nova,δεν μπαινεις στο 3play,εαν δεν εχεις ιδιοκτησιακο δεκτη.
εαν θες να χρησιμ/εις τον δικο σου με την ελευθερη καρτα σου(οσες εχουν μεινει)
σου λεει οκ αλλα θα παρεις κανονικη τιμη(π.χ για το startpack 20,κατι..).
ειναι και αυτος ενας τροπος για να μαζεψει τις ελευθερες καρτες..
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.553
Μηνύματα
2.864.094
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stergiosgk
Top