Αλλαγή βελόνας σε πικάπ


Μηνύματα
662
Reaction score
534
Τότε αλλάζει το πράγμα.
Ο βραχίονας είναι p-mount δηλαδή έχει μια βίδα που συγκρατεί την κεφαλή. Κοίτα το post #5 , νομίζω η at95e δεν κάνει για αυτού του είδους τους βραχίονες.
Πάντως δεν έχεις και πολλές επιλογές.
[DOUBLEPOST=1501075241][/DOUBLEPOST]Δες εδώ
https://www.google.gr/url?sa=t&sour...ggaMAA&usg=AFQjCNFVAHSk7XLowEiDwV9FYKnh5j0X9g
 


Μηνύματα
1.065
Reaction score
1.116
Μία απο τις καλύτερες, αν όχι η καλύτερη, είναι η Ortofon OMP-10.

https://www.skroutz.gr/c/2252/Kefales-Pikap.html?keyphrase=ortofon+omp+10e

Aυτή δηλαδή που φαίνεται πως φοράει στην τρίτη φωτογραφία σου .

Οποιαδήποτε P-Mount όμως θα σου κάνει. Και είναι πανευκολο να την αλλάξεις μόνος σου,
αυτό είναι και το μεγαλύτερο πλεονέκτημα αυτής της συγκεκριμένης τεχνολογίας της Technics,
είναι όλα ζυγισμένα και έτοιμα, plug and play φάση..

Η Stanton που είδαμε πιο πριν είναι η συνέχεια των θρυλικών Pickering όταν αυτή εξαγοράστηκε..


τες πα, με λίγα λόγια όποια και να πάρεις θα είσαι κομπλέ,
όλες οι προηγούμενες προτάσεις από το φόρουμ είναι αξιόλογες !
 


Μηνύματα
1
Reaction score
0
Καλησπερα θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις πριν λιγες μερες αλλαξα ενισχυτη διοτι ο τελευταιος που ειχα ανοιγοεκλεινε μονος του και υπερθερμαινοταν αρκετα. Το μοντελο ηταν της technics SH-EH780 και πηγα αθηνα στον ζαχαρια και ειχε εναν της Pioneer τον A-X440 με 90 ευρω πολυ προσεγμενος. εκανα καλα και ειναι καλος ενισχυτης ?

αλλη ερωτηση ειναι οτι εχω για πικ απ ενα akai TTA600EP και θα ηθελα να αλλαξω βελονα για καλυτερη ποιοτητα σε κατι οικονομικο σχετικα κα καλο περιπου στα 100ευρω δεχεται ολες τις βελονες ? και αν οχι τι πρεπει α κοιταξω και τι προτεινετε?

αλλη ερωτηση ειναι οτι εχω ενα παλιο πικ απ του θειου μου το aiwa PX-E800 αλλα εχει καποια θεματα μικρα αποτι μου ειπαν αξιζει για την επισκευη του σαν μηχανημα?
 

Μηνύματα
1.065
Reaction score
1.116
Το akai TTA600EP πρέπει να linear και ο βραχίονας επίσης T4P,
οπότε οι προηγούμενες προτάσεις σου κάνουν..
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.723
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top