Αλλαγή ηχείων

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Πραγματικά μπορείς να μας πεις από που βγάζεις αυτά τα συμπεράσματα, πως μπορείς να ξέρεις για κάτι που δεν έχεις δοκιμάσει ότι υπερέχει σε σχέση με κάτι άλλο, υιοθετείς απόψεις που υποστηρίζει ο κάθε τυχάρπαστος για να ευλογήσει τα γένια του.
Από τη λογική. Εσύ αγόρασες μονομπλοκ ενισχυτές, ξεχωριστό για κάθε κανάλι. Τα ενεργά έχουν ξεχωριστό ενισχυτη για κάθε μεγάφωνο και μάλιστα κροσαρισμενο. Ο κάθε ενισχυτής αναπαράγει συγκεκριμένο συχνοτικο εύρος. Ο Λεανδρος μεταξύ άλλων ατόμων, άλλαξε υλικά στο Κρος των ηχείων του. Τα ενεργά δεν έχουν παθητικά υλικά στο Κρος τους. Δεν είναι ότι απλά υιοθετώ απόψεις, είναι ότι δεν έχω παρωπίδες.
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.659
Δεν υπάρχει ειρμός σε αυτά που λες, δεν μπορώ να απαντήσω. ;)

Δεν είναι καν λογικοφανή συμπεράσματα, παρά αυθαίρετες ασύνδετες δικές σου πεποιθήσεις, τις οποίες απλώς αραδιαζεις..

Αν ερευνούσες τα καταγεγραμμένα σε πολλαπλά site αντικειμενικά και αδιαμφισβήτητα πλεονεκτήματα της ενεργής πολυενίσχυσης, θα μάθαινες το γιατί υπερταιρούν.

Δηλαδή, πρόκειται για απλή γνώση, τίποτα μυστήριο ή περί θρησκείας, ώστε να απαιτεί "πίστη"..
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Όχι δεν το χωράει, δεν είμαι του πίστευε και μη ερεύνα
Πιο απλά:τα ενεργά ηχεία έχουν διαθέσιμα όλα αυτά που εσείς/εμείς τμηματικά κυνηγάμε. Διακριτους ενισχυτές και μη μου πεις ότι το καλύτερο κρος δεν είναι αυτό που απουσιάζει από την αλυσίδα. Βάλε τώρα και το σκεπτικό που έχουμε ως οντιοφιλ οτι less is more, ότι το σήμα πρέπει να περνάει από όσο το δυνατόν μικρότερη διαδρομή και ίσως οδηγηθείς κι εσύ στο συμπέρασμα ότι υπερτερούν τα ενεργά έναντι ισαξιων συστηματων ενισχυτικών και παθητικων ηχείων.
 


symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.957
Reaction score
6.679
Όχι δεν το χωράει, δεν είμαι του πίστευε και μη ερεύνα
Δηλαδή ότι το υδρογόνο έχει μόνο ένα πρωτόνιο το έχεις δει με τα μάτια σου; Ή απλώς δεν το πιστεύεις;

Τι από τα δύο ισχύει;

Και πριν μου πεις "δηλαδή είναι το ίδιο" κλπ κλπ, όχι, δεν είπα ότι είναι το ίδιο. Απαντάω όμως σχετικά με το πως μπορείς να πιστεύεις κάτι (ακράδαντα) χωρίς να το έχεις δει/ακούσει ποτέ με τα δικά σου μάτια ή αυτιά. Τόσο περίεργο είναι;

Και πόσο μακριά πάει η βαλίτσα; Φωτογραφίες αρκούν ή πρέπει να το δεις με τα ίδια σου τα μάτια; Ε flat earthers...
 


Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
εισαι του πιστευε και μη, ερευνα

συμφωνω, το εχουν δει το ποιημα καποιοι....
Δεν μπορώ να μπω στην διαδικασία του ενεργά σαμπ μόνο και όλα τα άλλα δεν παίζουν.
Α, πολύ έξυπνο, μπράβο.

Μα πως τα λες έτσι ρε παιδάκι μου, τόσο πετυχημένες ατάκες..
Κλέβω ιδέες από εσένα
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.659
Άντε καλά, ακολούθα την λογική σου, της "δοκιμής".

Δεν έχουμε κοινό πεδίο συζήτησης.
 




Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Εμ βεβαια αφου 1+1 μπορει να κανει 2 μπορει για καποιους να κανει και 11 η για αλλους να κανει 10.

τι θα πει δηλαδη επιστημονικη απαντηση;
εγω ετσι το βλεπω,ασε που το δοκιμασα, εβα δυο ξυλακια διπλα κι ηταν 11, το δα με τα ματια μου.

;)8-)
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Έχουμε πει, να μην τρώτε όταν διαβάζετε το forum! Θα πνιγεί κανείς και θα το έχουμε κρίμα στο λαιμό μας.

Αυτό είναι σίγουρο είσαι δογματικός.
Όταν δεν γνωρίζεις κάποια πράγματα πρέπει να διαβάσεις για αυτά. Όταν αρνείσαι να διαβάσεις για αυτά και να μάθεις και συνεχίζεις να λες ΜΠΟΥΡΔΕΣ πώς πρέπει να λέγεσαι; Μάλλον με παρωπίδες.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Εμ βεβαια αφου 1+1 μπορει να κανει 2 μπορει για καποιους να κανει και 11 η για αλλους να κανει 10.

τι θα πει δηλαδη επιστημονικη απαντηση;
εγω ετσι το βλεπω,ασε που το δοκιμασα, εβα δυο ξυλακια διπλα κι ηταν 11, το δα με τα ματια μου.

;)8-)
κάνε το ίδιο με μπατονέτες.....για να παίξουν και τα αυτιά μπάλα :cry: :lol:
Έχουμε πει, να μην τρώτε όταν διαβάζετε το forum! Θα πνιγεί κανείς και θα το έχουμε κρίμα στο λαιμό μας.
άσε....
είχε κολλήσει και σως.... με τέντωσε....
λίγο ακόμα και θα μουν για νοσοκομείο...:roflmao:
ξίνισε η μύτη μου...για τα κwλοστέρεα σας.....μπλιαχ:p:lol:
 




Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Έχουμε πει, να μην τρώτε όταν διαβάζετε το forum! Θα πνιγεί κανείς και θα το έχουμε κρίμα στο λαιμό μας.



Όταν δεν γνωρίζεις κάποια πράγματα πρέπει να διαβάσεις για αυτά. Όταν αρνείσαι να διαβάσεις για αυτά και να μάθεις και συνεχίζεις να λες ΜΠΟΥΡΔΕΣ πώς πρέπει να λέγεσαι; Μάλλον με παρωπίδες.
Ρε μεγάλε εσυ τι πετάγεσαι και ειρωνεύεσαι παίξε στα 78cm τρίγωνο ακρόασης και άσε τις εξυπνάδες.

9FA986BA-CBD7-48AE-8269-CF22E65FC93B.jpeg
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.154
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top