Αναβάθμιση Ηχείων σε Sony STR-DH190

Μηνύματα
6
Reaction score
1
https://www.skroutz.gr/s/15901927/Sony-STR-DH190.html?from=catspan Καλημέρα. εχω τον ανωτέρω Sony str-dh190, ενισχυτή συνδεμένο με ένα παλιό ζεύγος ηχείων HiFi! Θα ήθελα να αναβαθμίσω την ποιότητα του ήχου, καθώς έχω συνδέσει πικαπ πάνω στον ενισχυτή. Μετά από αναζήτηση κατέληξα στα DALI Spector 2. Δεν θα ήθελα Ηχεία δαπέδου λόγο χώρου. Θα προτείνατε τον συνδυασμό; τέλος δεν θέλω να δώσω πάνω απο 200 ευρώ
 

Μηνύματα
27
Reaction score
26
https://www.skroutz.gr/s/15901927/Sony-STR-DH190.html?from=catspan Καλημέρα. εχω τον ανωτέρω Sony str-dh190, ενισχυτή συνδεμένο με ένα παλιό ζεύγος ηχείων HiFi! Θα ήθελα να αναβαθμίσω την ποιότητα του ήχου, καθώς έχω συνδέσει πικαπ πάνω στον ενισχυτή. Μετά από αναζήτηση κατέληξα στα DALI Spector 2. Δεν θα ήθελα Ηχεία δαπέδου λόγο χώρου. Θα προτείνατε τον συνδυασμό; τέλος δεν θέλω να δώσω πάνω απο 200 ευρώ
Μια χαρά τα βλέπω τα spektor 2 και σε καλή τιμή.
 

Μηνύματα
14
Reaction score
8
Καλησπερα. Τυχαίνει εδω και ενα χρονο και κατι να εχω ακριβώς αυτον τον συνδυασμό. Τα spektor 2 με τον Sony και παίζω κυρίως βινύλια. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τον ήχο.Και για χαμηλές μέτριες εντάσεις άλλα και σε υψηλές -στο τσακιρ κέφι- βγάζουν ωραία πράγματα. Νομίζω είναι πολυ κάλος συνδυασμός για τα χρήματα που λες. Θα το πρότεινα.
Επίσης σε χώρο(τ.μ) θα είναι το σύστημα;
 

Μηνύματα
6
Reaction score
1
Καλησπερα. Τυχαίνει εδω και ενα χρονο και κατι να εχω ακριβώς αυτον τον συνδυασμό. Τα spektor 2 με τον Sony και παίζω κυρίως βινύλια. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τον ήχο.Και για χαμηλές μέτριες εντάσεις άλλα και σε υψηλές -στο τσακιρ κέφι- βγάζουν ωραία πράγματα. Νομίζω είναι πολυ κάλος συνδυασμός για τα χρήματα που λες. Θα το πρότεινα.
Επίσης σε χώρο(τ.μ) θα είναι το σύστημα;
Σε ενιαίο χώρο σαλόνι κουζίνα... 55 τετραγωνικά, περίπου
 

Μηνύματα
13.611
Reaction score
6.568
Σε ενιαίο χώρο σαλόνι κουζίνα... 55 τετραγωνικά, περίπου
σε ενα χωρο μεχρι 20 τετραγωνικα θα ηταν μια χαρα ο συνδυασμος,αλλα για τα 55 ειναι ανεπαρκης και σαν ισχυ και σαν μεγεθος ηχειων.Εχει βεβαια σημασια σε τι αποσταση θα εισαι απο τα ηχεια,αν εισαι κοντα ψιλοπαλευεται το πραγμα,αλλα και παλι μην περιμενεις να εισαι σε καποια αποσταση και να ακους το ιδιο,απλα κατι θα παιζει στην αλλη ακρη.
 

Μηνύματα
14
Reaction score
8
Σε ενιαίο χώρο σαλόνι κουζίνα... 55 τετραγωνικά, περίπου
Μεγαλος χώρος ισχύει, αλλα αν τα έχεις στον χώρο που κάθεσαι και ακους, σαλονι ξερω γω(περιοχη 20-30 τ.μ) δεν θα εχεις πρόβλημα.
 

Μηνύματα
6
Reaction score
1
Το ξέρω, συνήθως η ακρόαση γίνεται από απόσταση 2 με 3 μέτρων, αλλά τι καλύτερη επιλογή έχω με αυτό το μπάτζετ, σε ηχεία βιβλιοθήκης;
 

Μηνύματα
14
Reaction score
8
Το ξέρω, συνήθως η ακρόαση γίνεται από απόσταση 2 με 3 μέτρων, αλλά τι καλύτερη επιλογή έχω με αυτό το μπάτζετ, σε ηχεία βιβλιοθήκης;
Τσεκαρε και τα μοντέλα της Magnat σε αυτες τις τιμές που κοιτάς, αλλα νομιζω με τα spektor 2 θα εισαι μια χαρα.
 

gid

Μηνύματα
7.319
Reaction score
8.541
Πάρε αυτά προς το παρόν και όταν καταστεί δυνατόν πάρε κι ένα σαμπγούφερ. Τότε θα δεις σημαντική βελτίωση. Έχε το νού σου και στα μεταχειρισμένα.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top