Αναβάθμιση σε νέα έκδοση




wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.943
Reaction score
20.445
Στο κινητό (Android) δεν έχω ήχο στα videos. Σε laptop, tablet και PC, όλα ΟΚ.
Είναι κάποια ρύθμιση στο κινητό που πρέπει να κάνω;
 


TGD

Μηνύματα
7.133
Reaction score
7.172
Πρέπει να δείτε τις γραμματοσειρές. Είναι διαφορετικές σε λατινικά και ελληνικά. Το πιο προφανές είναι το "ΝΕΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ" σε σχέση με τα διπλανά "FINE THREADS" "WATCHED" κλπ. Θα πρέπει να ορίστε μια γραμματοσειρά που να υποστηρίζει σωστά και τα δύο.
Όσο για τη χρήση από κινητά, δεν είμαι καλό δείγμα (αφού χρησιμοποιώ Windows Phone), αλλά ακόμα υπάρχουν δυσκολίες στην πλοήγηση στην μικρή οθόνη.
 

Μηνύματα
632
Reaction score
575
Μπράβο παιδιά...και το δεξιά αριστερά που έκανε στα κινητά έφυγε.
Λιγάκι πιο μαύρο αν γινόταν όμως;;;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Πρέπει να δείτε τις γραμματοσειρές. Είναι διαφορετικές σε λατινικά και ελληνικά. Το πιο προφανές είναι το "ΝΕΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ" σε σχέση με τα διπλανά "FINE THREADS" "WATCHED" κλπ. Θα πρέπει να ορίστε μια γραμματοσειρά που να υποστηρίζει σωστά και τα δύο.
Όσο για τη χρήση από κινητά, δεν είμαι καλό δείγμα (αφού χρησιμοποιώ Windows Phone), αλλά ακόμα υπάρχουν δυσκολίες στην πλοήγηση στην μικρή οθόνη.
Σωστό αυτό για τις γραμματοσειρές - θα το κοιτάξω όταν βρω χρόνο, αφού το κομμάτι αυτό δεν είναι το φόρτε μου.

Για το θέμα του κινητού, η συντριπτική πλειοψηφία του feedback μέχρι στιγμής είναι ότι η πλοήγηση είναι σαφώς καλύτερη από πριν. Δυστυχώς στα windows phones δε μπορούμε να δώσουμε βάρος, αφού η επισκεψιμότητα από τέτοιες συσκευές αντιπροσωπεύει το 0.15% της κίνησης του σάιτ, και ασφαλώς πρόκειται για τεχνολογία η εξάπλωση της οποίας μειώνεται. Οπότε δε θα επενδύσουμε χρόνο εκεί, ελπίζω να είναι κατανοητό.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.943
Reaction score
20.445
Στο κινητό (Android) δεν έχω ήχο στα videos. Σε laptop, tablet και PC, όλα ΟΚ.
Είναι κάποια ρύθμιση στο κινητό που πρέπει να κάνω;
Σε όλα τα άλλα sites που επισκέπτομαι (από το κινητό) δεν αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα.
 

TGD

Μηνύματα
7.133
Reaction score
7.172
Μπράβο παιδιά...και το δεξιά αριστερά που έκανε στα κινητά έφυγε.
Λιγάκι πιο μαύρο αν γινόταν όμως;;;
Όχι άλλο μαύρο. Ευτυχώς που υπάρχει ανοιχτόχρωμη έκδοση!
 



Μηνύματα
12.849
Reaction score
10.064
Τώρα, τα γράμματα είναι απλώς υπογραμμισμένα, όταν κάνουμε hyperlink σε κάποιο κείμενο. Γίνεται να γίνουν άλλο χρώμα, όπως στην προηγούμενη έκδοση, για να είναι πιο ευδιάκριτα στο μάτι;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Σε όλα τα άλλα sites που επισκέπτομαι (από το κινητό) δεν αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα.
Τα βίντεο δε τα φιλοξενούμε εμείς, από το youtube παίζουν, οπότε δεν επηρεάζει σε κάτι το φόρουμ το πώς τα βλέπεις. Εγώ που έκανα μια δοκιμή μια χαρά παίζει ο ήχος.
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.943
Reaction score
20.445
Τα βίντεο δε τα φιλοξενούμε εμείς, από το youtube παίζουν, οπότε δεν επηρεάζει σε κάτι το φόρουμ το πώς τα βλέπεις. Εγώ που έκανα μια δοκιμή μια χαρά παίζει ο ήχος.
Ευχαριστώ για την απάντηση. Το θέμα είναι ότι το πρόβλημα παρουσιάζεται μόνο στο AVsIte και μόνο όταν είμαι στο κινητό. Εάν δω το ίδιο video στο YouTube ή/και σε άλλο site (στο κινητό), ο ήχος ακούγεται κανονικά.:idk:

Όπως και να 'χει, θα το ψάξω λίγο περισσότερο κι αν βρω λύση θα επανέλθω.
Post automatically merged:

και με τα gifάκια υπάρχει θέμα
View attachment 136286
Πάντως, το gif που ανέβασε ο Γιάννης στο post #205, "παίζει" κανονικά.
 






Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.250
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top