Αναζήτηση DAC

Μηνύματα
56
Reaction score
36
Το


Με το pc γίνεται software mqa decoding με Audirvana. Μπορείς να δοκιμάσεις το λογισμικό 15 ημέρες δωρεάν.
[DOUBLEPOST=1554143714][/DOUBLEPOST]Στο θέμα dac αν τα λ7 δεν αποτελούν εμπόδιο θα χτυπούσα ένα rockna...
Δε θα ήθελα να ανέβω τόσο ψηλά μιας και ακόμα δεν είμαι σίγουρος για τις ανάγκες μου και για το πόσο το δικό μου αυτί θα ακούσει τις όποιες διαφορές υπάρχουν.
Ευχαριστώ πάντως για την πρλατ
 


D

Dimkal

Guest
Εγω φιλε αφιλε αν θελεις την αποψη σου, δεν κοιταζω μαρκα αλλα εντοσθια.
Ψηφιζω και διαθετω οτι φοραει ESS 9038PRO ή ΑΚΜ 4497 dac chip.
Επίσης usb amanero ή ,xmos 2.
Στη. εξοδο τελεστικους opa 2134 η opa 1622.
Αυτονοητο οτι ακριβα ντακ φορανε διακριτα κυκλωματα.
Δες το φθηνο Ayiazi της ideon.
ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ.
Εγω εχω ενα κινεζικό με αυτά πουνπεριγραφω επανω και ειναι αστερι.
με κοστος 700 ευρω.
Στην εξοδο του μπορεις να βαλεις ενα λαμπατο buffer αν σε ενοχλει η κλινικη ουδετερότητα των ημιαγωγων.
Αλλα τι λεω, μακιντος εχεις..
Streamer δεν χρειαζετσι γιατι απλά το pc σου ειναι Ο streamer, καλύτερο απο κατι κουτακια μουφες που.μπαινουν στο ιντερνετ και τρομαζεις να τα δουλεψεις.Εγω παιζω απο ενα λαπτοπ που.το χειρίζομαι τεμπελικα απο τον καναπε ενω.αυτο ξαπλώνει στο ρακ, με το κινητο μου και team viwer σε android.
και μη ξεχνας οτι πολλα λεφτσσε ντακ ειναι πεταμενα λεφτα.
Η τεχνολογια αλλαζει καθε τρια χρονι μεσηση τιμη
 


D

Dimkal

Guest
με 1200 αγοραζεις και με διπλο 9038 pro
[DOUBLEPOST=1554227823][/DOUBLEPOST]ολα αυτα τα καναλια σου στρημαρουν αυτοματα αναλογα την ταχυτητα ιντερμετ
που εχεις, δεν εχει νοημα νανσου στείλει δειγματοληψια 384 KHZ οταν εσυ κατεβαζεις με 8bps.
ενα cd σου δινει 44 και ενα sacd 96
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Σκέψου καλά πριν αποφασίσεις , εγώ απλά θα σου πρότεινα επειδή έχεις συστηματάρα να μην πας σε κάτι φθηνό. όσο καλύτερο είναι το σύστημα πρέπει να κοιτάμε να το ξεζουμίζουμε και να του παίρνουμε το 200% αυτών που μπορεί να αποδώσει.
Φυσικά φθηνό δεν εννοώ το παραπάνω κινέζικο που λέει ο φίλος των 700 ευρώ. Κινεζιά με τέτοιο κόστος θα είναι τούμπανο και θα χτυπάει πολλές χαϊεντιές του 2χίλιαρου.
όπως και ναχει σκέψου τι σύστημα έχεις και αναλόγως πράξε. Δεν γίνεται να βάλεις στη mustang 165 ελαστικό...
Και βασικό αυτό που αναφέρθηκε πιο πάνω. Προσπάθησε να ακούσεις κάποια και αν γίνεται να τα πάρεις να τα ακούσεις στο σύστημα σου!;)
 

Μηνύματα
56
Reaction score
36
Ευχαριστώ για τις προτάσεις.
Ακόμα το ψάχνω.
Για τώρα προχώρησα στην αγορά ενός smsl Su8 ώστε να κάνω την δουλειά μου, και ταυτόχρονα θα συνεχίσω το ψάξιμο.
 

Μηνύματα
18
Reaction score
3
Καλησπέρα σε όλους στο forum.Δεν το κατέχω καλά με τα ψηφιακά και θελω τη βοήθεια σας.Σκεπτομαι να αγοράσω ενα μεταχειρισμένο oppo 95 και να το παίξω ως τράνσπορτ με ενα dac που διαθέτω μεσω coaxial.Ταυτόχρονα θελω να τοποθετήσω στο oppo σκληρό δισκο αντικαθιστώντας τον υπολογιστή ( laptop )στην περίπτωση μου.Μπορείτε να με βοηθήσετε στη συνδεσμολογία;
 

D

Dimkal

Guest
Mακρυα απο τα oppo αν δεν θελεις να χασεις τα λεφτα σου, ψαξε oppo στην αναζητηση και θα δεις τι παλτα ειναι.
Προτεινω ενα καλο marantz blueray να παιζει ολα τα μεσα αν και προτιμω ενα ποιιτικο home cinema pc me blueray player και ενα καλο dac mr sabre 9038 pro chip
 

Μηνύματα
169
Reaction score
12
Ευχαριστώ για τις προτάσεις.
Ακόμα το ψάχνω.
Για τώρα προχώρησα στην αγορά ενός smsl Su8 ώστε να κάνω την δουλειά μου, και ταυτόχρονα θα συνεχίσω το ψάξιμο.
Απο που και ποσο
 



Μηνύματα
18
Reaction score
3
Παιδια εχω καμια εξακοσαρια cd,s και εχω ενα πολύ καλό dac.Ζητώ ενα μηχάνημα που να είναι οδηγός δίσκου(transport)αλλά ταυτόχρονα να διαθέτει είσοδο usb,να δέχεται εξωτερικό σκληρό δίσκο στον οποιο εχω ολη μου τη δισκογραφία .παρακαλώ τα φώτα σας.
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
αυτο εχει τελωνειο? Eρχεται απο Γερμανια ή απο ΚΙνα μεσω Γερμανιας?
Αν η τιμή είναι όντως 200€ τότε έρχεται από Κίνα σίγουρα. Το αν θα περάσει τελωνείο είναι άλλο ζήτημα, λογικά θα περάσει.

Παιδια εχω καμια εξακοσαρια cd,s και εχω ενα πολύ καλό dac.Ζητώ ενα μηχάνημα που να είναι οδηγός δίσκου(transport)αλλά ταυτόχρονα να διαθέτει είσοδο usb,να δέχεται εξωτερικό σκληρό δίσκο στον οποιο εχω ολη μου τη δισκογραφία .παρακαλώ τα φώτα σας.
Ψηφιοποίησε τα cd σου και μην αγοράσεις transport, θεωρώ πως είναι πεταμένα λεφτά όταν ο κύριος όγκος της δισκοθήκης σου είναι ψηφιακά αρχεία.
 


Μηνύματα
56
Reaction score
36
Έρχεται από Κινα αλλλα μάλλον μέσω Γερμανίας μιας και όταν ρώτησα τον πωλητή μου επιβεβαίωσε πως δεν υπάρχει θέμα τελωνείου και αν... στην περίπτωση που υπάρξει θέμα θα το αναλάβουν στο 100%
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.287
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top