Αναλογικό vs Ψηφιακό

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.550
Reaction score
37.786
...μηπως να παμε και πιο πριν , στην αρχικη (ψυχο)συνθεση ? (επιστημονικα ομιλοντας παντα :D)
:imtheking::offtopic:
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.942
Reaction score
20.445
Παίζουν βρε τ'ακουστικά σου;

Γούσταρες; Τι έγινε; Δεν έχω ενημέρωση!
Ποιος εχει ?
Όταν υπάρξει κάτι ανακοινώσιμο, θα υπάρξει κι ενημέρωση. Προς το παρόν, εξωγενείς παράγοντες επιτάσσουν προσωρινή παύση "εργασιών".:(
 

Sonorus

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
887
Reaction score
807
...αυτος είναι ο λόγος που σε ανάλογες συζητήσεις με φίλους επιμένω cd δαγκωτό! Πιάνω άπειρες φορές τον εαυτό μου με το Spotify να εξερευνεί, να χαζεύει να ψαχουλεύει νέες συλλογές αλλά οχι να ακούει μουσική... τεράστια αξία και αυτό δε λέω, αλλά το σιντάκι έχει αυτό ,που έχει και το βινύλιο... σε καθίζει κάτω να ακούσεις μουσική! χώρια το χειροπιαστό artbook του κάθε δίσκου... αλλά και το καθάρισμα- ρύθμισμα που αποφεύγεις αν δεν μπλεχτείς με βινύλιο οπως αναφέρεται πιο πάνω... στην τελική γούστα είναι αυτά όμως!
Εγώ πάντως ότι ακούσω σε άυλη μορφή (είτε από σπότιφι είτε από download κλπ)
και μου αρέσει ιδιαίτερα μετά το αγοράζω σε CD.
Κόλλημα....
 

Μηνύματα
174
Reaction score
266
Εγώ πάντως ότι ακούσω σε άυλη μορφή (είτε από σπότιφι είτε από download κλπ)
και μου αρέσει ιδιαίτερα μετά το αγοράζω σε CD.
Κόλλημα....
ακριβώς το ίδιο κόλλημα έχω κι εγώ...
 

Μηνύματα
455
Reaction score
572
Έχω το ίδιο ακριβώς pioneer , νομιζω το είχε αγοράσει ο πατέρας μου το 1980-κατι. Έχω αλλαξει μονο κεφαλη και τα καλωδιακια της... παίζει ακόμα υπέροχα...
Σαν να μαζευτήκαμε πολλοί (3)με το ίδιο πικαπάκι,ανείπωτη η χαρά μου διαβάζοντας οτι υπάρχουν και άλλοι:drinks:
Δυστυχώς το βίντεο που παίζει είναι μεγάλο και δεν μπορώ να το ανεβάσω
 

Μηνύματα
121
Reaction score
115
Στο αναλογικό εμπεριέχεται αφή, όσφρηση, ακοή, συναίσθημα, αναμνήσεις. Καλώς ή κακώς για τους περισσότερους εδώ μέσα, είναι άμεσα συννυφασμένο με ένα συγκεκριμένο τρόπο ζωής. Πιθανόν κάτι αντίστοιχο να ισχύει και για τους νεώτερους ψηφιακούς με τα άυλα και τα cd, αλλά νομίζω οτι ο "ρομαντισμός" του βινυλίου δεν αντικαθίσταται με τίποτα.
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.183
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top