Αντιο Σπυρο!

Μηνύματα
825
Reaction score
0
Απάντηση: Αντιο Σπυρο!

Καλό ταξίδι Σπύρο...

Κουράγιο και δύναμη στην οικογένειά του...
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Τα συλληπητήριά μου στην οικογένειά του.
Κρίμα που δεν τον γνώρισα.
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Για οσους θελουν να πουν το τελευταιο αντιο στον Σπυρο, η κηδεια του θα γινει την Τεταρτη στις 15.30 στο νεκροταφειο του Κοκκινου Μυλου
 


KATERINAKI

Belly Dancer
Μηνύματα
1.307
Reaction score
4
Τι να πω αυτες τις στιγμες? Με ποια δυναμη να πω κουραγιο και υπομονη στους δικους του....Τι να πω? Παλι τα ιδια? οτι καταλαβαινω πως ειναι να χανεις ενα αγαπημενο προσωπο σε νεαρη ηλικια? μα δεν εχει σημασια....ο Αρης για μενα ειναι κ θα ειναι μοναδικος....οπως και η απωλεια του περικλειει ενα μοναδικο νοημα για μενα....οπως διαφορετικο εχει για τη μητερα κ τον πατερα μου...ετσι και ο κος Σπυρος οντας μοναδικος σαν ανθρωπος, η παρουσια του συνεθετε και μια μοναδικη ουσια για τον καθε ανθρωπο που τον γνωριζε και για τους αγαπημενους του ιδιαιτερα....οποτε δεν θα δωσω συμβουλες για το πως ακριβως ειναι τα συναισθηματα που μας περιβαλλουν τετοιες στιγμες....Θα πω οτι καλυτερα να σταματησουμε να δινουμε σημασια σε επουσιωδη πραγματα( οπως λανθασμενα πραττω κι εγω) και να ανακαλυψουμε τη δυναμη που κρυβουμε μεσα μας....Κανοντας απλα καλυτερη και ομορφοτερη τη ζωη μας....Και οσοι εφυγαν γι αυτο το μακρυ ταξιδι με λιγη καλη θεληση και πιστη ειναι παντα διπλα μας και ας μην τους βλεπουμε....ακολουθουν τα βηματα μας και ζουν ως "αορατες υπαρξεις" μεσα στη ζωη μας...


Καλη ανταμωση.....Μακαρι να μην τελειωνουν ολα εδω.....
 

Μηνύματα
3.263
Reaction score
8
Αν και δε το ήξερα το παλικάρι, από χθες που διαβάζω όλα αυτά, έχω στεναχωρεθεί πολύ.
Κρίμα, πολύ κρίμα, γιατί πρέπει να ήταν ΔΙΑΜΑΝΤΙ!!!!

Θερμά συλλυπητήρια, στους δικούς του.
 

Μηνύματα
2.886
Reaction score
50
Δεν τον είχα γνωρίσει παρά μόνο απ' τα κείμενά του. Αυτά και μόνο ήταν αρκετά για να λυπηθώ αφάνταστα με το που διάβασα την είδηση. Δεν έχω λόγια...
 

Μηνύματα
518
Reaction score
2.342
Δεν μπορώ να το πιστέψω.

Είχα διαβάσει για προβλήματα υγείας αλλά πίστευα ότι ήταν κάτι απλούστερο που θα ξεπερνιόταν. …Δυστυχώς τα πράγματα δεν ήταν έτσι.

Καλό ταξίδι άγνωστε (αλλά και γνωστέ) φίλε .
 

Μηνύματα
2.679
Reaction score
5
Τα θερμά μου συλλυπητήρια στην οικογένεια του Σπύρου Κωστόπουλου, αυτή η είδηση για ένα γνωστό άγνωστο φίλο, με συγκλόνισε πραγματικά.
 

TED

Μηνύματα
161
Reaction score
1
Kαλο ταξιδι φιλε Σπυρο και ας μην σε γνωρισα ποτε.Θερμα συλληπητηρια στην οικογενεια του.Δεν βρισκω κατι αλλο να πω!
 

panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.571
Reaction score
668
Τι να πεί κανείς τέτοιες ώρες.

Καλό παιδί, καλός χαρακτήρας και προπάντων άνθρωπος...

Ισως να είναι αυτη η μοίρα των καλών...

Να τον θυμάται η οικογένεια του και προπάντων ο γυιός του να τον έχει σαν πρότυπο, γιατί έτσι του αξίζει.

Καλό ταξίδι...
 

Μηνύματα
14.556
Reaction score
1.467
Βρίσκω τη λέξη "συλληπητήρια" τυπική , χωρίς ουσία.

Γιατί, ο πόνος που νοιώθουν αυτοί που τον αγαπούσαν και τον αγαπούν δεν μπορεί να λιγοστέψει.

Ας έχουν δύναμη οι δικοί του...
 

Μηνύματα
81
Reaction score
0
Πέτρο δεν σε γνώριζα...μιά πετρούλα όμως την βάζω και γώ για να σου χτίσουμε τον παράδεισό σου ...ρε φίλε
 

sk

Μηνύματα
530
Reaction score
474
Και για μένα είναι η δεύτερη απώλεια που βιώνω από το ξεκίνημα, με το AvForum.

Τον Σπύρο τον γνώριζα μόνο απ΄ τα γραπτά του, δυστυχώς.
Κι όμως, ακόμη και έτσι, θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό για την γνωριμία αυτή.
Άνθρωπος συγκροτημένος, με ισχυρή πένα, καλοπροαίρετος, με άφθονη δόση χιούμορ, στάθηκε μια από τις κύριες αφορμές για να αρχίσω να βλέπω το αγαπημένο μου (μας) hobby ρεαλιστικότερα, απογυμνωμένο από φανφάρες και εντυπωσιασμούς.
Και το κατάφερε ήσυχα – ήρεμα, χωρίς οξύνσεις, κόντρες & αφορισμούς - παρά μόνο με κείνο τον μεστό λόγο του, τον ανθρωποκεντρικό – άντε και με κείνη την υποψία της «σκανταλιάρικης» ειρωνείας που διακρίνονταν στο τελείωμα των προτάσεων του, όταν οι περιστάσεις το απαιτούσαν.

Θα μου λείψει, κι αυτό δεν μπορώ να το πω για παραπάνω από 4 – 5 συνforumίτες !

Εύχομαι να ΄ναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει κι ας μας αξιώσει ο Θεός να τον θυμούμαστε.

Γι΄ αυτούς που μένουν πίσω τα Θερμά Συλλυπητήρια μου, κουράγιο και δύναμη.....
 

Μηνύματα
109
Reaction score
34
Δυστυχώς ο φίλος μας ο Σπύρος ξεκίνησε το ταξίδι που όλοι θα κάνουμε μιά μέρα, πριν την ώρα του.
Λες και έβγαλε φλας και μας προσπέρασε.

Κρίμα κρίμα κρίμα.
Όσο και να το ξέραμε δεν είναι δυνατόν να το πιστέψουμε.
Το μόνο παρήγορο είναι ότι ήταν πραγματικά αξιαγάπητος και αυτό φαίνεται από τη συμμετοχή όλων των φίλων του στις σελίδες αυτές.
 


Μηνύματα
4.496
Reaction score
2
Eνα αντίο είναι τόσο ψυχρό,τόσο λίγο για έναν άνθρωπο σαν τον Σπύρο,τον γείτονα,τον φίλο,τον cpt όπου παρά τις όποιες διαφωνίες κόντρες και γενικότερα κάποιες αντίθετες απόψεις που κατα καιρούς είχαμε,δεν παύει να είναι ένας σωστός καταξιωμένος και αληθινός άνθρωπος,όπου δεν του άρεσε να κρύβετε πίσω απο το δάχτυλό του,παρά να τα λέει στα ίσια με ότι κόστος και εαν είχε αυτό.
Αν και έμαθα τα της υγείας του,δεν θέλω ακόμη να πιστέψω ότι δεν θα τον έχουμε κοντά μας.

Το μόνο που μπορώ να πω,είναι, "καλή αντάμωση cpt" και κοίτα να περνάς καλά εκεί που θα πας.:smoking:
 





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.291
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top