Αντιο Σπυρο!


Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Πολλές φορέςτα λόγια φαίνονται λίγα για να περιγράψουν μια κατάσταση ή κάποιες σκέψεις. Και εδώ έχουμε σαφέστατα μια τέτοια περίπτωση!!

Σπύρο καλό ταξίδι.
Δεν σε είχα γνωρίσει από κοντά!
Και από όσα διάβασα παραπάνω, θα έπρεπε.......
Άλλο ένα καλό παιδί λιγότερο στην πιάτσα. Κρίμα.....


Τα θερμά μου συλλυπητήρια στην οικογένειά του!!
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: Αντιο Σπυρο!

Ασφαλως και δεν ηξερα τον Σπυρο - μα ο χαμος του εγινε αιτια να διαβασω τα μηνυματα του εδω μεσα κι ας πουμε πως καπως τον γνωρισα. Η λυπη ειναι απεραντη μα ο ΘΥΜΟΣ μεγαλυτερος. Θυμος για αυτο που λεγεται "Θανατος' και μαλιστα των νεων ανθρωπων.
Ναναι καλα η ψυχουλα σου εκει που ειναι Σπυρο μου...
 

Μηνύματα
392
Reaction score
4
Μπήκα να δω λιγο το profile του Σπυρου και συγκλονιστικα...έγραφε "τελευταια δραστηριοτητα χρηστη 20/4/07 " .....

Κουράγιο σε αυτούς που μένουν πισω...αυτοί τραβάνε τα πιο δύσκολα...
 



ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Μπήκα να δω λιγο το profile του Σπυρου και συγκλονιστικα...έγραφε "τελευταια δραστηριοτητα χρηστη 20/4/07 " .....

Κουράγιο σε αυτούς που μένουν πισω...αυτοί τραβάνε τα πιο δύσκολα...
Η παραπανω παρατηρηση του φιλου karalrs με αναγκαζει να σας αποκαλυψω κατι που ισως σας συγκινησει.
Ο Σπυρος παρακολουθουσε το AVSite ως την τελευταια στιγμη.Αναμεσα σε νοσοκομεια και θεραπειες.
Εδω και δυο μηνες περιπου μου ειχε παραπονεθει πως δεν καταλαβαινει τι γραφουν στην hi end(την αγαπημενη του κατηγορια) και δεν μπορει να λαβει μερος.Ο λογος που δεν καταλαβαινε φυσικα ηταν το επιπεδο των οπιουχων φαρμακων που του εδιναν για να ηρεμησει λιγο απο τους πονους.
Τις τελευταιες ημερες διαβαζε μονο την "διχως ορια" καθως προσπαθουσε να καταλαβει αλλα και να γελασει λιγο, κατι που του ελειπε τοσο πολυ...:-(
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Τί να πει κανείς!

Να δηλώσω κατ' αρχάς ότι είμαι συγκλονισμένος. Την είδηση την είδα μόλις σήμερα το πρωϊ.
Ότι και να πω θα είναι πολύ-πολύ λίγο.

Τον Σπύρο τον γνώρισα όταν είχα την γενική δαιχείριση του avforum. Ήταν τότε, σ' εκείνη την περίφημη συνάντηση στα "περίχωρα" του ΣΕΦ, όταν είχαμε μαζευτεί όλοι οι διαχειριστές για να συζητήσουμε τρόπους για την καλύτερη διαχείριση της ιστοσελίδας.

Στο τέλος της συνάντησης και αφού είχαν φύγει σχεδόν όλοι, έμεινε πίσω και πιάσαμε μια δεύτερη συζήτηση, εκεί, στα "όρθια", που κράτησε πιο πολύ από την ίδια την "επίσημη" συνάντηση.

Τον ξαναείδα στην περσινή έκθεση στο Μαρούσι, μαζί με τον Αντρέα. Του διηγήθηκα τότε την περιπέτεια ενός πολύ αγαπητού μου συναδέλφου, χωρίς να γνωρίζω την δική του. Ακόμα θυμάμαι την δύναμη ψυχής που αναδύονταν από την παραίνεσή του προς τον φίλο μου:

"Να του πεις να μην το πάρει κακά. Να μην τον πάρει "από κάτω". Εκεί είναι όλο το ζήτημα. Για δες κι εμένα. Τα ίδια πέρασα και τώρα είμαι μια χαρά..."

Πόσο θάρρος μου έδωσε τότε, κι ας μην επρόκειτο για μένα.

Καλό ταξείδι, Σπύρο. Ότι και να πούμε μας λείπεις και θα μας λείπεις μέχρι να σε συναντήσουμε κι εμείς.
 

Μηνύματα
330
Reaction score
1
Τα ολόθερμα συλληπητήριά μου στην οικογένεια και τους οικείους σου..

Καλό σου ταξίδι Σπύρο..
 


Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
Η παραπανω παρατηρηση του φιλου karalrs με αναγκαζει να σας αποκαλυψω κατι που ισως σας συγκινησει.
Ο Σπυρος παρακολουθουσε το AVSite ως την τελευταια στιγμη.Αναμεσα σε νοσοκομεια και θεραπειες.
Εδω και δυο μηνες περιπου μου ειχε παραπονεθει πως δεν καταλαβαινει τι γραφουν στην hi end(την αγαπημενη του κατηγορια) και δεν μπορει να λαβει μερος.Ο λογος που δεν καταλαβαινε φυσικα ηταν το επιπεδο των οπιουχων φαρμακων που του εδιναν για να ηρεμησει λιγο απο τους πονους.
Τις τελευταιες ημερες διαβαζε μονο την "διχως ορια" καθως προσπαθουσε να καταλαβει αλλα και να γελασει λιγο, κατι που του ελειπε τοσο πολυ...:-(


Τουλάχιστον στην ΔΟΘ και στον Ρώζ φωτότυπο του δώσαμε πιστεύω λίγη χαρά μέχρι λίγο πρίν....

Αυτό μας δίνει πολύ χαρά αλλά και κουράγιο ότι κάτι μικρό ίσως και ανεπάισθητο του δώσαμε και εμείς με τον τροπο μας να χαμογελάει στο μακρύ ταξίδι...
 

Μηνύματα
151
Reaction score
0
Είναι κρίμα να χάνονται νέοι άνθρωποι τόσο πρόωρα. Δεν τον γνώριζα το Σπύρο, αλλά από όσα διάβασα κατάλαβα ότι πρόκειται για εξαιρετικό άνθρωπο. Τα λόγια πλέον είναι περιττά. Θερμά συλληπητήρια στην οικογένεια και τους οικείους του.:cry:
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Πριν 17 χρόνια γνωριστήκαμε και ξεκινήσαμε αυτό το ταξίδι με ένα σουζούκι 600.
Τώρα μετά απο τόσα χιλιόμετρα, σκόνη και αδρεναλίνη μας εγκαταλείπεις διακριτικά και ήσυχα όπως έζησες.
Ελπίζω η τελευταία αυτή μοναχική σου βόλτα να είναι γρήγορη μέσα σε ωραία τοπία και με την αγαπημένη σου μουσική.
Ευχαριστώ γιατί πίστεψες σε μένα περισότερο από εμένα και μου έδωσες την ευκαιρία τότε.
Για τους φίλους σου στο φόρουμ πού σε πενθούν πιο ειλικρινά απο πολλούς πρώην συνεργάτες σου στα media ,οι φωτογραφίες από την τελευταία εμπειρία πού μοιραστήκαμε τον Ιούλιο του 2006 τότε που η ελπίδα είχε ζωντανέψει.
 

Attachments


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Ο Σπύρος δεν έφυγε, θα είναι πάντα μαζί μας, στην καρδιά και στο μυαλό μας. Θα προτιμούσα να πω πως έφυγαν απλά και μόνο τα βάσανά του.

Ελπίζω όλοι κάποτε να καταφέρουμε να πλησιάσουμε έστω και ελάχιστα όχι τις άφθονες γνώσεις του (που με χαρά, υπομονή και ευγένεια ψυχής μας μοίραζε απλόχερα), αλλά το ήθος και ύφος γραφής και λόγου του εξαιρετικού αυτού ανθρώπου και πάνω απ'όλα φίλου.
 


Μηνύματα
1.574
Reaction score
1
Απάντηση: Αντιο Σπυρο!

Ειναι πολυ μεγαλος ο πονος οταν φευγουν ανθρωποι τοσο νεοι πριν να προλαβουν να ολοκληρωσουν το περπατημα τους πανω στην γη .
Μακαρι ολοι εμεις να ειχαμε την δυναμη να προστατεψουμε ολους αυτους που αγαπαμε .
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Απάντηση: Re: Αντιο Σπυρο;

Για οσους δεν γνωριζουν ποιος ηταν ο Σπυρος θα πρεπει να ανατρεξουν στα παλαια του μηνυματα ειτε με το κανονικο του ονομα , ειτε με το nick του(Cpt Haddock)

Παρακαλω οσους θα ηθελαν να πουν μια τελευταια λεξη για τον φιλο μας...
Πόσο εφικτό είναι άραγε να προσθέσουμε λίγες τελευταίες λέξεις στο Rocket Man του Ray Bradbury;
Ίσως ο αστροκαπετάνιος να μη χάθηκε τελικά πέφτοντας στην καρδιά του ήλιου,αλλά να μεταδίδει από τότε την πεμπτουσία του με κάθε αχτίδα φωτός που μας αγγίζει...
 

Μηνύματα
3.703
Reaction score
3.085
Με πιάνει ένα σφίξιμο,όταν χάνονται νέοι άνθρωποι!!
Συλλυπητήρια στους οικείους του
 

Μηνύματα
1.234
Reaction score
324
Αν και δεν τον ήξερα τον άνθρωπο τα συλλυπητήρια μου στους οικείους του.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.268
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top