Απάτη μέσω των αγγελιών

Μηνύματα
125
Reaction score
2
Απάντηση: Απάτη μέσω των αγγελιών.

Καταρχήν συγχαρητήρια στα μέλη που δεν άφησαν μία αδικία να συνεχιστεί. Μπράβο σας!!!!!

Να ρωτήσω κάτι; Στην zougla ανακάλεσαν; Διόρθωσαν το λάθος τους με το αποκαταστήσουν την αλήθεια; Ρωτάω γιατί δεν είδα να αναφέρετε πουθενά.
 

Μηνύματα
29.561
Reaction score
23.711
ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΤΑ ΖΩΑ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΙ ΑΝΑΚΛΗΣΕΙΣ ΟΙ ΣΥΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑΤΑ-ΓΑΡΓΑΡΕΣ ΔΕΝ ΦΕΡΝΟΥΝ ΕΣΟΔΑ ΣΤΟΝ ΜΑΚΗ.
ΟΥΤΕ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ....

Η ΜΟΝΙΜΗ ΕΠΩΔΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΑΚΑΛΕΣΟΥΝ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΣΙΔΙΚΗΣΕΙ Η ΥΠΟΘΕΣΗ. ΣΕ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΔΗΛΑΔΗ. ΤΣΕ ΒΑΛΕ.....
 

Μηνύματα
125
Reaction score
2
Απάντηση: Re: Απάτη μέσω των αγγελιών.

ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΤΑ ΖΩΑ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΙ ΑΝΑΚΛΗΣΕΙΣ ΟΙ ΣΥΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑΤΑ-ΓΑΡΓΑΡΕΣ ΔΕΝ ΦΕΡΝΟΥΝ ΕΣΟΔΑ ΣΤΟΝ ΜΑΚΗ.
ΟΥΤΕ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ....

Η ΜΟΝΙΜΗ ΕΠΩΔΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΑΚΑΛΕΣΟΥΝ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΣΙΔΙΚΗΣΕΙ Η ΥΠΟΘΕΣΗ. ΣΕ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΔΗΛΑΔΗ. ΤΣΕ ΒΑΛΕ.....
ΝΤΡΟΠΗ!!!!!!!
Δεν μπορούν να σπιλώνουν έτσι υπολήψεις, να παραπληροφορούν τον κόσμο και να μην αποκαθιστούν την αλήθεια, την οποία (υποτίθεται) υπηρετούν!!!!!!
 

Μηνύματα
1.972
Reaction score
4
Απάντηση: Re: Απάτη μέσω των αγγελιών.

ΝΤΡΟΠΗ!!!!!!!
Δεν μπορούν να σπιλώνουν έτσι υπολήψεις, να παραπληροφορούν τον κόσμο και να μην αποκαθιστούν την αλήθεια, την οποία (υποτίθεται) υπηρετούν!!!!!!
Μια μέρα που έκραζα την Ζούγκλα για την αξιοπιστία της πάντως μου την έλεγαν και τώρα επιβεβαιώνομαι σε άλλο θέμα δε αλλά δεν τρέχει το αποτέλεσμα μετράει :116:

Ένας δημοσιογράφος είναι υποχρεωμένος να κάνει ερεύνα όταν έχει μια πληροφορία και μετά να την δημοσιεύει όχι να δικάζει οπός κάνουν αυτοί οι σκοταδιστές αναρτώντας στο διαδικτύων πράγματα που θίγουν άτομα και υπολήψεις που στο τέλος αποδείχθηκαν και αθώοι.

Τέλος όποτε έχει γίνει θέμα μια δημοσίευση πάντα την πληρώνει ο απλός φτωχός δημοσιογράφος (που μπορεί και υπό πίεση να δημοσίευσε το θέμα) που του ρίχνουν την ευθύνη και οχι ας πούμε ο Μάκης :141::141::141:
 

Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187
Απάντηση: Απάτη μέσω των αγγελιών.

Εντάξει ρε παιδιά ο τριανταφυλλόπουλος είναι ένα φαιδρό υποκείμενο (όπως και ο κουρής) Εγώ δεν παίρνω ποτέ στα σοβαρά ούτε το 1% από όσα λέει...
Ακόμα και αν είναι αλήθεια τα όσα λέει, υπάρχει κάποια σκοπιμότητα για την οποία τα βγάζει στην φόρα. Οπότε τι να κάτσεις να τον παρακολουθήσεις; Δεν έχει νόημα....
 

Μηνύματα
125
Reaction score
2
Απάντηση: Απάτη μέσω των αγγελιών.

Μια μέρα που έκραζα την Ζούγκλα για την αξιοπιστία της πάντως μου την έλεγαν και τώρα επιβεβαιώνομαι σε άλλο θέμα δε αλλά δεν τρέχει το αποτέλεσμα μετράει :116:

Ένας δημοσιογράφος είναι υποχρεωμένος να κάνει ερεύνα όταν έχει μια πληροφορία και μετά να την δημοσιεύει όχι να δικάζει οπός κάνουν αυτοί οι σκοταδιστές αναρτώντας στο διαδικτύων πράγματα που θίγουν άτομα και υπολήψεις που στο τέλος αποδείχθηκαν και αθώοι.

Τέλος όποτε έχει γίνει θέμα μια δημοσίευση πάντα την πληρώνει ο απλός φτωχός δημοσιογράφος (που μπορεί και υπό πίεση να δημοσίευσε το θέμα) που του ρίχνουν την ευθύνη και οχι ας πούμε ο Μάκης :141::141::141:
Καλά, για την αξιοπιστία του Τριανταφυλλόπουλου έχω προσωπική εμπειρία και για αυτό δεν τον διαβάζω καν! Πιστέψτε με, δεν πρέπει να ασχολούμαστε ούτε για αστείο.

Εντάξει ρε παιδιά ο τριανταφυλλόπουλος είναι ένα φαιδρό υποκείμενο (όπως και ο κουρής) Εγώ δεν παίρνω ποτέ στα σοβαρά ούτε το 1% από όσα λέει...
Ακόμα και αν είναι αλήθεια τα όσα λέει, υπάρχει κάποια σκοπιμότητα για την οποία τα βγάζει στην φόρα. Οπότε τι να κάτσεις να τον παρακολουθήσεις; Δεν έχει νόημα....
Εσύ το γνωρίζεις αυτό και δεν ασχολείσαι (και καλά κάνεις), το θέμα είναι όμως πως υπάρχει χιλιάδες κόσμος που τον θεωρεί έγκυρο και αξιόπιστο δημοσιογράφο και πιστεύει όλα αυτά που γράφει. Τι γίνεται λοιπόν με αυτούς; Δεν πρέπει να αποκαταστήσει την αλήθεια και να διορθώσει την ψευδή είδηση που δημοσίευσε;

Σημείωση: ελπίζω να μην βγαίνουμε off topic!!!!
 



Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187
Απάντηση: Re: Απάτη μέσω των αγγελιών.

Η ΛΕΞΗ "ΑΛΗΘΕΙΑ" ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΗ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ "ΜΑΚΗΣ".
Μάκης τριανταφυλλόπουλος, μάκης κουρής... Άρπα τον έναν και βάρα τον άλλον... Τελικά έχει πρόβλημα το όνομα μάκης.
 

Μηνύματα
5.397
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Απάτη μέσω των αγγελιών.

Μάκης τριανταφυλλόπουλος, μάκης κουρής... Άρπα τον έναν και βάρα τον άλλον... Τελικά έχει πρόβλημα το όνομα μάκης.

Πρόσθεσε και τον Αγούδημο με τον Ψωμιάδη...:137:
 



Μηνύματα
67
Reaction score
7
Απάντηση: Απάτη μέσω των αγγελιών.

Καλησπερα...
Εχω να μπω πολυ καιρο στην σελιδα και ηταν επιλογη γιατι δεν θα μπορουσα να μην αντιδρασω και να εκφραστω ελευθερα για ανθρωπους που ζουν με το ξεφτιλιζουν προσωπικοτητες και το ΣΩΜΑ μου χωρις να εχουν ψαξει την πληροφορια τους σε βαθος, καλα κανουν αφου αυτη ειναι η δουλεια τους και το επιτρεπουν οι καταστασεις.
Οπως παντα η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ οταν ειναι απο ''κατω'' πουλαει παντα.
Θελω να ευχαριστησω και παλι τον Μιχαλη Μελιδη για ολα οσα εχει κανει για μενα.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.377
Reaction score
28.274
Απάντηση: Απάτη μέσω των αγγελιών.

Γιώργο χαίρομαι που μπόρεσα να βοηθήσω.
Μου ήταν αδιανόητο να μείνουν στη φυλακή δύο άτομα αθώα για κανένα χρόνο μέχρι να γίνει δικαστήριο και να φανεί η αλήθεια.
Και να αθωωθείς μετά από έναν ή ενάμιση χρόνο, τι σημασία μπορεί να έχει αν κάτσεις μέσα τόσον καιρό χωρίς να φταις.
Κι εγώ και τα άλλα δύο παιδιά ο Φάνης και ο Γιώργος το ίδιο σκεφτόμαστε και κατεβήκαμε γι΄αυτόν τον λόγο στην Αθήνα στη σχολή Ευελπίδων για να καταθέσουμε.
Ευτυχώς πήγαν όλα καλά.
 

Μηνύματα
67
Reaction score
7
Απάντηση: Απάτη μέσω των αγγελιών.

Μιχαλη δεν υπαρχουν λογια να περιγραψουν αυτό που εκανες εσυ και τα παιδια (Φανης και Γιωργος) να κατεβεται στην Αθηνα να αφησετε τις δουλειες,την οικογενεια και οποια άλλη υποχεωση ειχατε…..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ μεσα από την καρδια μου και παλι και θα το λεω μια ΖΩΗ.Δεν ξερω τι θα γινοταν και αν ημουν ακομα εδώ να γραφω αν πηγαινα μεσα…Εγω δεν θα πω ότι ευτυχως όλα πηγαν καλα αλλα ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΚΟΜΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΑΞΙΕΣ.
 

Μηνύματα
10.424
Reaction score
4.881
Απάντηση: Απάτη μέσω των αγγελιών.

Μηπως έχει καμία σχέση ο συλλέκτης μ αυτόν που συνέλεξαν οι αστυνομικοί;
http://www.digitaltvinfo.gr/index.php?option=com_kunena&Itemid=93&func=view&catid=4&id=453

Προσοχή στις αγγελίες!
Συνελήφθη στο πλαίσιο της αυτόφωρης διαδικασίας, ύστερα από σχετικές καταγγελίες χρηστών του Διαδικτύου και μετά από αιφνιδιαστική επιχείρηση αστυνομικών του Τμήματος Ηλεκτρονικού Εγκλήματος της Διεύθυνσης Ασφαλείας Θεσσαλονίκης, ένας 27χρονος, εις βάρος του οποίου σχηματίζεται δικογραφία για απάτη κατ' εξακολούθηση.

Συγκεκριμένα, η αστυνομική έρευνα ξεκίνησε από τις αρχές Νοεμβρίου του 2010, μετά από μηνύσεις πολιτών στο Τμήμα Ηλεκτρονικού Εγκλήματος Αθήνας και Θεσσαλονίκης, αλλά και σε άλλες αστυνομικές υπηρεσίες της χώρας.

Σύμφωνα με τις καταγγελίες, ο 27χρονος προέβαινε αρχικά σε συστηματική ανάρτηση αγγελιών πώλησης προϊόντων υψηλής τεχνολογίας (τηλεοράσεις, Η/Υ, κινητά τηλέφωνα, κ.ά.) σε ιστοσελίδες του Διαδικτύου.

Στη συνέχεια και παρότι έπειθε τους υποψήφιους αγοραστές που επικοινωνούσαν μαζί του να καταθέτουν το αντίτιμο των παραγγελιών τους σε τραπεζικούς λογαριασμούς ή να το αποστέλλουν μέσω εταιρειών μεταφοράς χρημάτων, είτε δεν παρέδιδε τα παραγγελθέντα προϊόντα είτε εναλλακτικά απέστελλε αγαθά σημαντικά μικρότερης αξίας.

Μετά από έρευνα που πραγματοποιήθηκε στο σπίτι του βρέθηκαν και κατασχέθηκαν:

• τρία κινητά τηλέφωνα
• ένας φορητός Η/Υ
• ένας σκληρός δίσκος
• το χρηματικό ποσό των 1.100 ευρώ
• πληθώρα εγγράφων, αποδεικτικών των αξιόποινων πράξεων του.

Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Θεσσαλονίκης.
 


ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
μπορεί να είχε ανοιξει υποκατάστημα ή να ειχε αρχίσει το franchise.:116:
 




Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.005
Μηνύματα
2.885.130
Members
37.975
Νεότερο μέλος
Sonic10
Top