Απίστευτες πατέντες και αποτέλεσμα 0

Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Το ntfs είναι ένα άθλιο και ταυτόχρονα ξεπερασμένο format το οποίο εδώ και χρόνια λανσάρει η microsoft.Χαρακτηριστικό του ότι χρειάζεται defragmenting κάθε τόσο.Επίσης τα Vista ήταν να έρθουν με βασικό format το FAT64 το οποίο βέβαια δεν ήρθε παρα μόνο στο service pack 1.Επειδή το ps3 δεν θεωρείται μόνο παιχνιδομηχανή αλλά και ένα αξιόλογο media center με απίστευτες δυνατότητες θεωρώ απαράδεκτη την έλλειψη βασικών χαρακτηριστικών.Είναι δυνατόν στην HD εποχή που λανσάρει και από μόνο του το PS3 να περιοριζόμαστε μόνο σε αρχεία μικρότερα των 4gb????Και στην τελική δεν ζητάμε Sony και καλά ntfs,έστω ένα ext3 ή ένα efi ή ένα ExtFAT βρε αδερφέ!Τώρα αν ορισμένοι θεωρούν αμελητέο αυτό το μειονέκτημα απλώς περιορίζονται στο gaming.Για τους λάτρες της υψηλής ανάλυσης και κορυφαίου ήχου μέχρι τώρα το μηχάνημα δίνει το 10% των δυνατοτήτων του.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Το ntfs είναι ένα άθλιο και ταυτόχρονα ξεπερασμένο format το οποίο εδώ και χρόνια λανσάρει η microsoft.Χαρακτηριστικό του ότι χρειάζεται defragmenting κάθε τόσο.Επίσης τα Vista ήταν να έρθουν με βασικό format το FAT64 το οποίο βέβαια δεν ήρθε παρα μόνο στο service pack 1.Επειδή το ps3 δεν θεωρείται μόνο παιχνιδομηχανή αλλά και ένα αξιόλογο media center με απίστευτες δυνατότητες θεωρώ απαράδεκτη την έλλειψη βασικών χαρακτηριστικών.Είναι δυνατόν στην HD εποχή που λανσάρει και από μόνο του το PS3 να περιοριζόμαστε μόνο σε αρχεία μικρότερα των 4gb????Και στην τελική δεν ζητάμε Sony και καλά ntfs,έστω ένα ext3 ή ένα efi ή ένα ExtFAT βρε αδερφέ!Τώρα αν ορισμένοι θεωρούν αμελητέο αυτό το μειονέκτημα απλώς περιορίζονται στο gaming.Για τους λάτρες της υψηλής ανάλυσης και κορυφαίου ήχου μέχρι τώρα το μηχάνημα δίνει το 10% των δυνατοτήτων του.
Νομιζεις δηλαδη οτι τυχαια εβγαλαν και το ps3 και το 360 να διαβαζουν μονο fat32?
Ολα εγιναν με ενα σκοπο και αυτο ειναι η παταξη της πειρατειας ή τουλαχιστον να μην την βοηθησουν.
Αυτο που φυσικα μας φαινεται αδιανοητο εμας για αυτους ειναι απολυτος λογικο.
Αλλο βεβαια οτι και εγω σπαζομαι με την ιστορια αυτη αλλα ετσι ειναι τουλαχιστον μεχρι να "σπασει" η κονσολα .
 

Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Δεν θέλω να πιστεύω πως όταν έχω σκάσει 500 ευρω για ένα τέτοιο εργαλείο πρέπει να ελπίζω στη δουλειά του κάθε ερασιτέχνη προγραμματιστή (δεν το λέω υποτιμητικά) και όχι στη δουλειά του κολοσσού που ακούει στο όνομα Sony Corporation.Δεν μιλάμε για τίποτα υπερβολικό άλλωστε αν το αποφασίσουν σε 10 μέρες το πολύ το έχουν κάνει.Και πολλές λέω!

EDIT:Και μην ξεχνάμε ορισμένοι που διάβασα παραπάνω,ότι αγοράζοντας μια συσκευή δεν αγοράζουμε μόνο έναν cell,μια RAM και ένα BD,αγοράζουμε και ένα Support!Που είναι αυτό το support λοιπόν?
 

Μηνύματα
4.272
Reaction score
5
Καλησπέρα σε όλους!

Χθες αγόρασα έναν δίσκο 500gb ο οποίος προορίζεται για το ps3 μου.Βεβαια σαν φανατικός HDάκιας έχω κάποια αρχεία μεγαλύτερα των 4gb.Ως γνωστόν όμως το FAT32 δεν υποστηρίζει αρχεία τόσο μεγάλα.Πάμε λοιπόν απ'την αρχή:

1.Τον κάνω ntfs.Το PS3 δεν βλέπει τον δίσκο καν.

2.Τον κάνω ext3.Tο PS3 δεν βλέπει το δίσκο πάλι.

3.Τον κάνω extFAT (αν το έχετε ακούσει).Το PS3 δεν βλέπει το δίσκο.

4.Χρησιμοποιώ το vobsplitter και χωρίζω το αρχείο στα 4.Το πρώτο δουλεύει τα άλλα 3 = "Corrupted data"

5.Χρησιμοποιώ το TSSplitter και ξάνα χωρίζω το αρχείο στα 4.Πάλι το πρώτο δουλεύει τα άλλα 3 = "Corrupted data"

ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!!!Πείτε καμία άλλη ιδέα!Έχω το Live της Shakira και δεν μπορώ να το δω εδώ και 10 μέρες!!!!wall_1

Λοιπον κατα αρχας θα πρεπει ο δισκος να ειναι φορμαρισμενος σε Fat 32. Προσωπικα εχω το WD160 Passport συνεχεια πανω στο PS3

Με το mkvmerge και αφου κανεις add τον τιτλο πας στο Global>Enable splitting>after this size και οριζεις οτιδηποτε κατω απο 4200Mbs. Μεχρι τοσα βλεπει το PS3 :cool_4: :cool_4:

Μετα με το mkv2vob κανεις την μετατροπη.Επελεξε Never Transcode για δοκιμη αν πιασει ετσι δεν θα το κανει mpeg2 που σημαινει οτι σε αυτη την περιπτωση το size του αρχειου θα αυξηθει σημαντικα.

Μπορεις να δοκιμασεις και το Gotsent αλλα μαλλον ο ηχος θα γινει stereo:pc: :pc: :pc:

Αν εχεις ορεξη απλα δοκιμασε και πες μας :cool_4: :cool_4:
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Δεν θέλω να πιστεύω πως όταν έχω σκάσει 500 ευρω για ένα τέτοιο εργαλείο πρέπει να ελπίζω στη δουλειά του κάθε ερασιτέχνη προγραμματιστή (δεν το λέω υποτιμητικά) και όχι στη δουλειά του κολοσσού που ακούει στο όνομα Sony Corporation.Δεν μιλάμε για τίποτα υπερβολικό άλλωστε αν το αποφασίσουν σε 10 μέρες το πολύ το έχουν κάνει.Και πολλές λέω!

EDIT:Και μην ξεχνάμε ορισμένοι που διάβασα παραπάνω,ότι αγοράζοντας μια συσκευή δεν αγοράζουμε μόνο έναν cell,μια RAM και ένα BD,αγοράζουμε και ένα Support!Που είναι αυτό το support λοιπόν?
Πρεπει να καταλαβεις οτι αυτοι δεν θελουν να σε supportαρουν στην πειρατεια.
Μα που τα βρισκεις αυτα τα αρχεια οπως εγω?
Μα φυσικα απο κατεβασμα.
Ε αυτο δεν θελουν και το πετυχαινουν με διαφορους περιορισμους.
Λογικο δεν ειναι?
 

Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Μεχρι τώρα το πετυχαίνουν.Ελπίζω όχι για πολύ ακόμα!!!Σωτήρη εννοείται πως θα το δοκιμάσω!Αλλά όχι τώρα γιατί αύριο ξυπνάω στις 4 κ 20!Αλλά αύριο εννοείται πως θα το κάνω!10 μέρες παλεύω να την δώ αυτή τη συναυλία!Δεν τα παρατάω έτσι εύκολα!Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας!
 

Μηνύματα
4.272
Reaction score
5
Μεχρι τώρα το πετυχαίνουν.Ελπίζω όχι για πολύ ακόμα!!!Σωτήρη εννοείται πως θα το δοκιμάσω!Αλλά όχι τώρα γιατί αύριο ξυπνάω στις 4 κ 20!Αλλά αύριο εννοείται πως θα το κάνω!10 μέρες παλεύω να την δώ αυτή τη συναυλία!Δεν τα παρατάω έτσι εύκολα!Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας!
Εννοεις αυτην? shakira.oral.fixation.tour.x264.1080p.bluray.r******

Σκεφτομουν αν υπηρχε ενδιαφερον να βαλω κανενα αποσπασμα :happy_4: :happy_4: :happy_4:
 

Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Αυτή εννοώ αλλά 720p!Που την βρήκες εσύ σε 1080????Αν είναι να βάλεις απόσπασμα βάλε το Whenever Wherever.Απο τα καλύτερα live performances που έχω δει τα τελευταία χρόνια.Η κοπέλα απλά φτάνει σε οργασμό χορεύοντας και τραγουδώντας...
 

Μηνύματα
4.272
Reaction score
5
Αυτή εννοώ αλλά 720p!Που την βρήκες εσύ σε 1080????Αν είναι να βάλεις απόσπασμα βάλε το Whenever Wherever.Απο τα καλύτερα live performances που έχω δει τα τελευταία χρόνια.Η κοπέλα απλά φτάνει σε οργασμό χορεύοντας και τραγουδώντας...
Θα το εχω υποψη μου φιλε μου :cool_4: :cool_4: :cool_4:

Τωρα τελευταια προτιμω τα 1080αρια λογω επιτελους καλης γραμμης :smoking: :smoking: :smoking: :smoking:


 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Πάντως για να είμαστε σωστοί, να πούμε ότι το NTFS βγήκε με τα Windows NT το 1993, και όχι με τα Windows 2000. Μπορεί στα σπίτια μας να μην ήταν διαδεδομένα, αλλά επαγγελματικά έπαιζε πολύ.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.647
Μηνύματα
2.870.200
Members
37.934
Νεότερο μέλος
daemon76
Top