Από nordost σε κάτι άλλο !!!


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Είναι τεράστια επιτυχία για μένα αυτό το βίντεο που σας ανέβασα και είμαι πολύ υπερήφανος γι'αυτό. :)

Όταν πήρα το σκύλο αυτό, η αντίδρασή του σε άλλα σκυλιά, οποιασδήποτε ράτσας, ήταν όμοια με την αντίδραση που είχε σε γάτες, ήθελε να τα σκοτώσει όλα.

Ξέρετε πόσες γάτες σκότωσε και μου τις έφερε για δώρο; Χωρίς γάβγισμα χωρίς τίποτα, μια κίνηση, ακαριαία, και το γατί ήταν με σπασμένο σβέρκο, σπασμένο θώρακα και θρυψαλισμένα πνευμόνια και καρδιά, ήταν κουρέλι.

Και το έβλεπα, όπως έκανε με τη γάτα, έτσι ακριβώς, ίδια στάση σώματος ίδια εκτόξευση και στα άλλα σκυλιά.

Ήταν εντελώς ακοινωνικοποίητο, εχθρικό σε βαθμό που μου πρότειναν ευθανασία...

Και που να το κρατήσεις; Έφτασε 47-48 κιλά, νομίζετε ότι μπορείτε να το κρατήσετε; Ρε ξέρετε πόσες φορές με έριξε κάτω τραβώντας με στην αρχή σα να μην υπάρχω;

Κι όμως κύριοι, το σκυλί μαθαίνει, μπορεί να μάθει μια χαρά, αρκεί να ασχοληθείς μαζί του, και τώρα έχω και γάτα στην αυλή, και όχι μόνο δε την πειράζει, αλλά αν πας να πειράξεις τη γάτα και δεις πως γυρνάει να σε τσεκαρει, παγώνεις.

Το σκυλί μια χαρά μαθαίνει. Ο χαϊεντάς είναι πιο ζορικη ράτσα. :gotcha:
Αν ειναι τοσο μυωδες και επικινδυνο δωστου μερικες δωσεις μυοστατινης... :lolsign: :lolsign:
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Το σκυλί μια χαρά μαθαίνει. Ο χαϊεντάς είναι πιο ζορικη ράτσα. :gotcha:
ο πολυκάναλος να δεις!...
εκεί κι αν είναι ανεπίδεκτος μαθήσεως!! :tongue: :tongue:
Για ic μιλάς, για τα σαμπ σου λένε..
για ρεύματος μιλάς... για ενεργά σου λένε...
για κεφαλή μιλάς...για dsp σου λένε...
εντελώς κολλημένοι δηλαδή!!! :p :p
 
Last edited:

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Το έχει σαν φύλακα ok, ίσως να αποτρέψει κάποιον περιστασιακό κλέφτη όμως σε οργανωμένες σπείρες δεν θα σταθεί εμπόδιο, εδώ έχουν ολόκληρα μαντρόσκυλα συστήματα συναγερμού ακόμη και φύλακες και τα εξουδετερώνουν όλα, δεν είναι σπάνια τέτοια περιστατικά που καταγράφονται στο αστυνομικό δελτίο, εάν κάποιοι θέλουν να σε κλέψουν θα το κάνουν ότι μέτρα και να πάρεις.
Αν ειναι τοσο μυωδες και επικινδυνο δωστου μερικες δωσεις μυοστατινης... :lolsign: :lolsign:

Δόσεις με "ο" γράφουμε το Πόντιος με "ω" (προσπαθώ να φάω warning για να σε ισοφαρίσω);; :lolsign:
 
Last edited:

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.961
Reaction score
23.740
ο πολυκάναλος να δεις!...
εκέι κι αν είναι ανεπίδεκτος μαθήσεως!! :tongue: :tongue:

Θεέ μου , τι χιούμορ, πηγαίο και ανεξάντλητο!

Λέανδρε , συγκεντρώσου.
Αυτοί που έχουν πολυκάναλο ήχο σήμερα, έπαιζαν στα δάχτυλα τον δικάναλο πριν καταλάβεις αν είσαι αγοράκι ή κοριτσάκι.
Παράτα τις κρυάδες λοιπόν.
 

Μηνύματα
4.492
Reaction score
7.800
Αν γουσταρεις και εχεις και τα κοτσια βεβαια,ερχομαι σπιτι σου και ακουμε ο,τι θες αλλα και δικα μου κομματια αναφορας και γραφω στο σαιτ τις εντυπωσεις μου.
Πολυ ωραια!
Απο SACD εχω αυτα.Δεν ειναι βεβαια ολα αναφορας μου αλλα μη νομιζεις οτι το SACD ειναι ΤΟ φορμα.Με το που αλλαξα το SACD πλειερ με το CD τρανσπορτ και dac,το SACD ηρθε πρωτο...απ'το τελος!Μεγαλη διαφορα.Θα φερω και μερικα CD.

Εντασεις αναφορας ομως αλλιως να φερω αυτοσαπιδες! :p

Σε ποια περιοχη εισαι;
Χονδρικά προς τα κει που δείχνει το βελάκι
280479_166874cfb4b452c22d1b4822d86d1c65.jpg

Αθώο παιδί....... :biggrin:
MW-FX294_haunte_20171030155033_ZQ.jpg
 



Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Θεέ μου , τι χιούμορ, πηγαίο και ανεξάντλητο!

Λέανδρε , συγκεντρώσου.
Αυτοί που έχουν πολυκάναλο ήχο σήμερα, έπαιζαν στα δάχτυλα τον δικάναλο πριν καταλάβεις αν είσαι αγοράκι ή κοριτσάκι.
Παράτα τις κρυάδες λοιπόν.
Κάθε φορά που βγαίνει ο Λέανδρος και όχι μόνο αυτός να πει κάτι που δεν σου αρέσει αμέσως αντιδράς με άσχημο και προσβλητικό τρόπο, ίσως πρέπει να αναθεωρήσεις τον τρόπο σου γιατί ξεπερνάει τα όρια που πρέπει ειδικά εσυ να κρατάς, εδώ δεν είμαστε παιδάκια να μας απευθύνεσαι έτσι πολλοί είμαστε μεσήλικες ή και άνθρωποι στην τρίτη ηλικία, και πολλοί είναι καταξιωμένοι στον χώρο τους και απολαμβάνουν τον σεβασμό από τον κύκλο τους.

Η θέση που κατέχεις σε αυτό το φόρουμ είναι να λειτουργείς σαν πυροσβέστης και όχι να ρίχνεις λάδι στην φωτιά, ούτε να ειρωνεύεσαι και να βρίζεις χωρίς @@@, έχω συμμετοχή σε πολλά φόρα αλλά τέτοια συμπεριφορά από admin πρώτη φορά συναντώ.
 


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.961
Reaction score
23.740
Κάθε φορά που βγαίνει ο Λέανδρος και όχι μόνο αυτός να πει κάτι που δεν σου αρέσει αμέσως αντιδράς με άσχημο και προσβλητικό τρόπο, ίσως πρέπει να αναθεωρήσεις τον τρόπο σου γιατί ξεπερνάει τα όρια που πρέπει ειδικά εσυ να κρατάς, εδώ δεν είμαστε παιδάκια να μας απευθύνεσαι έτσι πολλοί είμαστε μεσήλικες ή και άνθρωποι στην τρίτη ηλικία, και πολλοί είναι καταξιωμένοι στον χώρο τους και απολαμβάνουν τον σεβασμό από τον κύκλο τους.

Η θέση που κατέχεις σε αυτό το φόρουμ είναι να λειτουργείς σαν πυροσβέστης και όχι να ρίχνεις λάδι στην φωτιά, ούτε να ειρωνεύεσαι και να βρίζεις χωρίς @@@, έχω συμμετοχή σε πολλά φόρα αλλά τέτοια συμπεριφορά από admin πρώτη φορά συναντώ.

Αν δεν έγραφε όπως συνηθίζει,θα του είχα φερθεί διαφορετικά.
Εσύ είσαι δικηγόρος του, ή νομίζεις πως είσαι σε θέση να μου πεις πως θα κάνω διαχείριση στο avsite.gr?
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Κάθε φορά που βγαίνει ο Λέανδρος και όχι μόνο αυτός να πει κάτι που δεν σου αρέσει αμέσως αντιδράς με άσχημο και προσβλητικό τρόπο, ίσως πρέπει να αναθεωρήσεις τον τρόπο σου γιατί ξεπερνάει τα όρια που πρέπει ειδικά εσυ να κρατάς, εδώ δεν είμαστε παιδάκια να μας απευθύνεσαι έτσι πολλοί είμαστε μεσήλικες ή και άνθρωποι στην τρίτη ηλικία, και πολλοί είναι καταξιωμένοι στον χώρο τους και απολαμβάνουν τον σεβασμό από τον κύκλο τους.

Η θέση που κατέχεις σε αυτό το φόρουμ είναι να λειτουργείς σαν πυροσβέστης και όχι να ρίχνεις λάδι στην φωτιά, ούτε να ειρωνεύεσαι και να βρίζεις χωρίς @@@, έχω συμμετοχή σε πολλά φόρα αλλά τέτοια συμπεριφορά από admin πρώτη φορά συναντώ.
Ειχα και εγω παρομοια συμπεριφορα και ανταποκριση στο θεμα που ανοιξα "Περι περιθλασης ηχειων".Θα συμφωνησω με το μελος @gdresios ως προς το υφακι.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.946
Reaction score
28.397
Δεν υπάρχουν επικίνδυνα σκυλιά, μόνο επικίνδυνα αφεντικά.
Κανένα σκυλί δεν επιτίθεται, ακόμα και στο αφεντικό του, αν δεν έχει προηγηθεί κάτι.
Σχετικά με τα επιθετικά αδέσποτα, κανείς μας δεν ξέρει πόσες κλοτσιές έχουν φάει στη ζωή τους, και έτσι έγιναν επιθετικά.
Εξυπακούεται ότι Νο1 είναι η κοινωνικοποίηση.
2 γερμανικοί ποιμενικοί έχουν περάσει από το σπίτι (ο προηγούμενος και αυτός που έχω τώρα). Εκπαίδευση πάντα εννοείται.
 
Last edited:

I

iason

Guest
Η θεά (πιστήμον άνθρωπος, γναθοτέτχια) είναι η δεξιά, η γκεομίατ, αυτή με τα Γκριμ ντε, τα ενεργά με τα ντιεσπί και τα δύο σαμπ και τα μαύρα καλώδια τα φτηνά, που πάθαμε πλάκα με το στέρεό της:

View attachment 161709

Η αριστερή η γριά είναι η Κόγιας. Μίρλα. Έρωτας.

Εγώ η φαλακρή. Ε, μ'αυτά που λέτε, με έχετε καραφλιάσει. :lolsign:
Ρε Κώστα, Αγριεμένος ρε ο Κόγιας.....Τι τον έκανες :rolleyes:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.704
Reaction score
126.819
Ρε Κώστα, Αγριεμένος ρε ο Κόγιας.....Τι τον έκανες :rolleyes:
Σ'αυτη τη φωτογραφία ήταν η πιο χαμογελαστή του πόζα, έτσι διάλεξα ποια να ανεβάσω.

Το πόσο αγριεμενος είναι, πραγματικά δε μπορείς να το φανταστείς.
Απλώς είναι ευγενικός και διακριτικός άνθρωπος, και τα κρατάει και δε τα χώνει.
Άλλο το ένα, άλλο το άλλο.
 


I

iason

Guest
Ευτυχώς πάντως, μου βγήκε τελικά καλός χαρακτήρας αυτό το σκυλί, δεν ήξερα όταν το πήρα περί των απαιτήσεων αυτής της ράτσας, είναι ιδιαίτερα κυριαρχικά από γονίδιο.

Άμα δε το δεις πως επιτίθεται, δε μπορείς να το πιστέψεις για το τι είναι ικανό να κάνει. Το έχω δει, και δεν συμμαζεύεται με τίποτα...

Βέβαια, ενώ γενικά είναι καλόβολο, καμιά ματσακωνια την κάνει που και που. Χθες τρέχαμε στην αυλή να στο σταματήσουμε, δήθεν έπαιζε με ένα κόπρο αρσενικό που μαζέψαμε και τον ταιζουμε εμείς, 2 χρόνια τον έχουμε δεν είναι χθεσινός, ένα αρκετά μεγάλου μεγέθους σκυλί με μακρύ τρίχωμα σαν αρκούδι είναι, γύρω στα 30 άντε βαριά βαριά 35 κιλά. Μες στα αίματα ήταν, τον έπιασε η Άρια και τον δαγνωνε οπουδήποτε, σας λέω μες στο αίμα το σκυλί...

Η προβιά το έσωσε... Και μεις που τρέχαμε σα τρελοί βέβαια...

Εν τω μεταξύ, αν τον δεις τον κόπρο, κι αυτονα τον φοβάσαι. Έχει ένα α όγκο, δεν είναι τίποτα της πλάκας, και βαρύ μπασατο γαύγισμα. Φτερά και πούπουλα τον έκανε η βλαμμένη... Είναι να μη την πιάσει η μ@λακία...
Εσύ ρε μεγάλε δεν έχεις σκύλο, τον Μινώταυρο έχεις... :rofl:
 




Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.864
Μηνύματα
2.879.324
Members
37.959
Νεότερο μέλος
Sandofer
Top