Από nordost σε κάτι άλλο !!!

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Αν μου επιτρέπεις, μια μικρή διόρθωση,
Εμείς μιλάμε και εμπειρικά άλλα και παραθέτουμε λινκ εταιριών του χώρου που το υποστηρίζουν!
Η άλλη πλευρά ως αντίλογο παρουσιάζει τις απόψεις της και μόνο!
Εννοείται δε για πείραμα να δουν αν ισχύει ούτε λόγος!!
Και μάλιστα θεωρούν εαυτόν ανωτέρω από καταξιωμένους κατασκευαστές καλωδίων!!...
Δηλαδή, πιάσε το αυγό και κουρεφτο..
Κι όπως λέει κι φίλος @JOHN MARKOU , μες τον ορθολογισμό οι θέσεις σας!!:roflmao::roflmao::roflmao::tongue::tongue::tongue:
 

Μηνύματα
942
Reaction score
265
Σωστά ! στην μία μεριά είστε οι υπήκοοι και οι αφεντάδες σας , και στην άλλη μεριά οι ορθολογιστές εμείς που προσπαθούμε να σας ανοίξουμε τα μάτια που είναι κλειστά απ΄πο την άγνοια και την αμάσητη κατάποση οτιδήποτε σας σερβίρουν οι αφεντάδες καλωδιοκατασκευαστές .
Εσείς έχετε ανοιχτά τα μάτια αλλά εμείς τα αυτιά μας,και εδώ είναι η μεγάλη διαφορα.
 



leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Λέανδρε κανονικά , θα έπρεπε να αυτοαποκαλείσθε ΟΠΙΣΘΟΔΡΟΜΙΚΗ ΚΟΜΠΑΝΙΑ, όλοι εσείς οι καλωδιάδες.
δηλαδή οκ, να το δεχτώ!
εσείς από την άλλη πως?
Οπαδοί της Ελένης Λουκά?
Ή του δόγματος πίστευε και μη ερεύνα??

γιατί προς το παρόν μόνο με δοξασίες υποστηρίζεις τα γραφόμενα σου..
 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Οχι , οι δοξασίες είναι όλες δικές σας , του kardas, του έτσι του γιουβέτσι , του κοκορέτσι.
Εγώ απλά σου λέω ότι όλα αυτά είναι παραμύθια της χαλιμάς.
Αμα σου αρέσουν , που σου αρέσουν δικαίωμά σου. Και σένα και των υπολοίπων.
Α ρε ear πόσο δίκιο έχεις , κάποιες φορές.
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Η μια μερια τα παιρνει, τα κονομαει, ζει απ αυτο, ειναι η δουλεια της, η αλλη οχι, δεν την Νοιαζει, δεν έχει άμεσο οικονομικό ενδιαφέρον.

8-);)
Εγώ θα σταθώ σε αυτό του αγαπητού Γιάννη και θα συμπληρώσω απλά ότι και οι δύο οι μεριές πουλάνε και σίγουρα ζούνε από αυτά που πουλάνε. Δεν είναι κακό αυτό ούτε αθέμιτο.!
Καλημέρα παίδες :)
 

Μηνύματα
307
Reaction score
409
Η μια μερια τα παιρνει, τα κονομαει, ζει απ αυτο, ειναι η δουλεια της, η αλλη οχι, δεν την Νοιαζει, δεν έχει άμεσο οικονομικό ενδιαφέρον.

8-);)
Μην απαντάς εν ...βρασμώ, ενδέχεται να ...καείς;)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.870
Reaction score
77.471
Εσείς έχετε ανοιχτά τα μάτια αλλά εμείς τα αυτιά μας,και εδώ είναι η μεγάλη διαφορα.
φίλε μου....ψάξε σε παρακαλω κάπου πίσω από το αυτί μήπως βρεις κ καμία θυρα usb να πάρουμε καμία μετρηση... :p :laugh:
 

Μηνύματα
387
Reaction score
237
Να με συγχωρήσει η μεγαλοσύνη σου, John, που δεν ηξερα τι σύστημα είχες, και το είδα τωρα. Ακούς με Sansui λοιπόν, και είμαι σιγουρος ότι ακούς υπέροχα, ο ήχος θα είναι μουσικός, και θα χαίρεσαι κάθε ακρόαση, I bet on that.
Όμως, εχεις δίκιο, διάφορες σε καλώδια δεν θα μπορείς να διακρίνεις, ευτυχώς ή δυστυχώς, κι ετσι θεωρείς ότι όσοι άκουμε ζούμε σε ένα παράλληλο κόσμο
Οπότε άσε μας να δοκιμάζουμε καλώδια και να ανταλλάσουμε απόψεις χωρίς να προσπαθείς να αποδείξεις την άποψη σου
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Οχι , οι δοξασίες είναι όλες δικές σας , του kardas, του έτσι του γιουβέτσι , του κοκορέτσι.
Εγώ απλά σου λέω ότι όλα αυτά είναι παραμύθια της χαλιμάς.
Αμα σου αρέσουν , που σου αρέσουν δικαίωμά σου. Και σένα και των υπολοίπων.
Α ρε ear πόσο δίκιο έχεις , κάποιες φορές.
Δηλαδή Γιάννη εσύ θεωρείς τον εαυτό σου καλύτερα τεχνικά καταρτισμένο από τους μηχανικούς της cardas?
Μιας εταιρίας αποκλειστικής κατασκευής καλωδίων??
και μιλάς για παραμύθια??
δηλαδή με ποια λογική λέει να εμπιστευτώ τον λόγο σου που δε στηρίζεται πουθενά σε σχέση με το λόγο ενός κατασκευαστή καλωδίων??
Παραμύθια λοιπόν μοιάζουν περισσότερο τα γραφόμενα σου χωρίς καμιά απολύτως υποστήριξη από κανένα λινκ, παρά του cardas, που έτσι κι αλλιώς το καλωδιάκι του αν αξίζει πάλι θα το πούλαγε και χωρίς να αναφέρεται στο burn in..
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Οχι , οι δοξασίες είναι όλες δικές σας , του kardas, του έτσι του γιουβέτσι , του κοκορέτσι.
Εγώ απλά σου λέω ότι όλα αυτά είναι παραμύθια της χαλιμάς.
Αμα σου αρέσουν , που σου αρέσουν δικαίωμά σου. Και σένα και των υπολοίπων.
Α ρε ear πόσο δίκιο έχεις , κάποιες φορές.
Ονομα,γιατι δεν πηγαινεις στο σπιτι του Λεανδρου να αποδειξεις τα λεγομενα σου;Σε εχει προσκαλεσει αρκετες φορες νομιζω.Ας τελειωσει το θεμα ετσι και μας λετε το αποτελεσμα!
 


Μηνύματα
942
Reaction score
265
Νομίζω ότι κάπου εδώ πρέπει να τελειώνει η αντιπαράθεση ,ο καθένας να σέβεται την άποψη του άλλου και να μην προσπαθεί να αλλάξει,να ειρωνευτεί ,η να κοροιδεψει την την αντίθετη άποψη.Εσεις που δεν ακούτε διαφορές και τα έχετε μια χαρά με τον εαυτό σας και είστε σίγουροι αφήστε τους υπόλοιπους να λένε τα δικά τους.Το θέμα είναι που είναι αυτό το παιδί με τα καλώδια που ήθελε να τον βοηθήσουμε,που χαθηκε;;;;;;;;
 


Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Να με συγχωρήσει η μεγαλοσύνη σου, John, που δεν ηξερα τι σύστημα είχες, και το είδα τωρα. Ακούς με Sansui λοιπόν, και είμαι σιγουρος ότι ακούς υπέροχα, ο ήχος θα είναι μουσικός, και θα χαίρεσαι κάθε ακρόαση, I bet on that.
Όμως, εχεις δίκιο, διάφορες σε καλώδια δεν θα μπορείς να διακρίνεις, ευτυχώς ή δυστυχώς, κι ετσι θεωρείς ότι όσοι άκουμε ζούμε σε ένα παράλληλο κόσμο
Οπότε άσε μας να δοκιμάζουμε καλώδια και να ανταλλάσουμε απόψεις χωρίς να προσπαθείς να αποδείξεις την άποψη σου
Μα και πριν φιάξω τα ενεργά πάλι με sansui άκουγα και η γνώμη μου ήταν η ίδια για τα καλώδια.
 


Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Δηλαδή Γιάννη εσύ θεωρείς τον εαυτό σου καλύτερα τεχνικά καταρτισμένο από τους μηχανικούς της cardas?
Μιας εταιρίας αποκλειστικής κατασκευής καλωδίων??
και μιλάς για παραμύθια??
δηλαδή με ποια λογική λέει να εμπιστευτώ τον λόγο σου που δε στηρίζεται πουθενά σε σχέση με το λόγο ενός κατασκευαστή καλωδίων??
Παραμύθια λοιπόν μοιάζουν περισσότερο τα γραφόμενα σου χωρίς καμιά απολύτως υποστήριξη από κανένα λινκ, παρά του cardas, που έτσι κι αλλιώς το καλωδιάκι του αν αξίζει πάλι θα το πούλαγε και χωρίς να αναφέρεται στο burn in..
Ασε τι θεωρώ εγώ, για την πάρτη μου. Εγώ δεν πουλάω καλώδια. Ούτε με απασχολεί τι κάνει η κάθε cardas.
Εσύ που τα ασπάζεσαι όλα αυτά δικαίωμά σου να τα δοξάζεις.
Εγω θεωρώ δικαίωμά μου και υποχρέωσή μου να τα ειρωνεύομαι. Σιγά τον φοβερό κατασκευαστή , που "κατασκευάζει" καβλώδια. Θα ήθελα να ήξερα σε ποιά κινέζικη αποθήκη τα παραγγέλνει και του βάζουν την στάμπα με το όνομά του.
Γιατί εφελκυστική μηχανή δεν νομίζω να έχει. Κοστίζει και κάτι εκατομύρια νομίζω.
Τώρα αν δεν σε καλύπτω με λινκς για το αυτονόητο , ε! εντάξει δεν πειράζει , έχεις τόσους άλλους να σε καλύψουν.
Δεν έχω δεί σοβαρό κόσμο να ασχολείται με το αν στρώνουν τα καλώδια ή όχι. Αυτό δεν σημαίνει , στρώνουν και είναι δεδομένο , αλλά ότι όποιος ασχολείται με τέτοιου είδους παραφιλολογία , μάλλον έχει άλλα προβλήματα που δεν μπορεί να λύσει, και το γυρνάει στα καλώδια.
και θεωρείς ότι η γνώμη σου εχει μεγαλύτερη βαρύτητα από των υπολοίπων;
Δεν έχει να κάνει με την βαρύτητα , της γνώμης της δικιάς μου.
Η δική μου είναι αυτή που είναι. Και δεν θα αλλάξει γιατί δεν υπάρχει λόγος να αλλάξει.

Τώρα αν εσύ και ο λέανδρος θεωρείτε ότι όντως έτσι έχουν τα πράγματα , καλά κάνετε. Δικαίωμά σας.
Εγώ ότι είχα να πω το είπα.
 

Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
Σιγά τον φοβερό κατασκευαστή , που "κατασκευάζει" καβλώδια. Θα ήθελα να ήξερα σε ποιά κινέζικη αποθήκη τα παραγγέλνει και του βάζουν την στάμπα με το όνομά του.
Όπως κάνει και η audioquest.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.385
Reaction score
79.503
Ας δεχτούμε (που δεν, αλλά για να γίνει συζήτηση, καραντίνα βλεπεις :tongue: ) πως τα καλώδια αλλάζουν χαρακτηριστικά τα οποία επιφέρουν αλλαγή και στο πως ακούγονται μετα πχ 100-500 ώρες χρήσης.

Υπάρχει κάποιο άλλο χρονικό όριο στο οποίο αρχιζει και φθίνει η απόδοσή τους; ή παίζουν ιδανικά στον αιώνα τον άπαντα; (Δεν εννοώ μηχανική φθορά ή οξείδωση).

Δηλαδη αν συγκρίνουμε ενα φρεσκοστρωμένο καλώδιο με ενα καλώδιο πενταετίας θα ακούγονται το ίδιο;
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.615
Μηνύματα
2.868.121
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top