Από nordost σε κάτι άλλο !!!

Μηνύματα
27.206
Reaction score
25.181
Και το Group w έλεγε ότι δεν έβγαζαν ρύπους τα ρημάδια του , και τους ξεμπρόστιασαν οι αμερικάνοι.
Τι θα γίνει τώρα ? θα τους πιστέψουμε ότι δεν βγάζουν ρύπους επειδή είναι το group w?
Εντάξει μείνε όσο άφωνος θέλεις.
 

Μηνύματα
387
Reaction score
237
Απορώ με τον John Markou ο οποίος έρχεται σ ένα topic, που δεν εχει δημιουργήσει ο ίδιος, να «επιπλήξει» τους αμαθείς, να κουραστεί επειδή συνεχίζουν κάποιοι να εκφέρουν διαφορετική άποψη από την δίκη του και να θεωρεί ότι μπορεί κάποιος να τον παρει στα σοβαρά..

Μάλλον θα φταίει ο εγκλεισμός..
 

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.799
Απορώ με τον John Markou ο οποίος έρχεται σ ένα topic, που δεν εχει δημιουργήσει ο ίδιος, να «επιπλήξει» τους αμαθείς, να κουραστεί επειδή συνεχίζουν κάποιοι να εκφέρουν διαφορετική άποψη από την δίκη του και να θεωρεί ότι μπορεί κάποιος να τον παρει στα σοβαρά..

Μάλλον θα φταίει ο εγκλεισμός..
Δηλαδή, όταν δημιουργείται ένα topic, πρέπει όλοι να κινούνται στο πνεύμα του συντάκτη και να μην εκφράζουν αντίθετη άποψη; Σε περίπτωση που δεν το έχεις καταλάβει, εδώ είμαστε για να δίνουμε συμβουλές και να κάνουμε κουβέντα. Εκτώς αν απαραίτητη προϋπόθεση συμμετοχής είναι να εκθειάζουμε τα καλώδια και όλες τις μπούρδες που πάνε πακέτο μ'αυτά.
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.871
Reaction score
28.543
Densen Cd 420 plus
Densen pro B 220
Densen 2 τελικοί B 300xs με διπλό καλωδίωση στα ηχεία με Nordost Red Dawn πρώτης γενιάς
System Audio ηχεία Ranger Master
Όλη η καλωδίωση είναι red dawn πρώτης γενιάς
-
Καλή σου μέρα .
Εδώ ίσως βρείς κάτι από αυτά που ζητάς .
* Έχεις ξύλο κάτω έ . Τό ίδιο και εγώ ......πρόβλημα .
-

-
* Φτιάξε και κάτι τέτοια αν μπορείς , κάτι θά κερδίσεις .
-
1585471778214.png


-
 

Μηνύματα
27.206
Reaction score
25.181
Απορώ με τον John Markou ο οποίος έρχεται σ ένα topic, που δεν εχει δημιουργήσει ο ίδιος, να «επιπλήξει» τους αμαθείς, να κουραστεί επειδή συνεχίζουν κάποιοι να εκφέρουν διαφορετική άποψη από την δίκη του και να θεωρεί ότι μπορεί κάποιος να τον παρει στα σοβαρά..

Μάλλον θα φταίει ο εγκλεισμός..
Στρώνεις και συ καλώδια ε? κοίτα μόνο μην το παρακάνεις και παραβράσουν και γίνουν νερόβραστα σαν του Λέανδρου.
Πτωχέ αμαθή highendά.
Αν είναι να με πάρουν κάποιοι στα σοβαρά αυτοί σίγουρα δεν θα έιναι highendάδες σαν και του λόγου σου. :fuckyou:
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Δηλαδή, όταν δημιουργείται ένα topic, πρέπει όλοι να κινούνται στο πνεύμα του συντάκτη και να μην εκφράζουν αντίθετη άποψη; Σε περίπτωση που δεν το έχεις καταλάβει, εδώ είμαστε για να δίνουμε συμβουλές και να κάνουμε κουβέντα. Εκτώς αν απαραίτητη προϋπόθεση συμμετοχής είναι να εκθειάζουμε τα καλώδια και όλες τις μπούρδες που πάνε πακέτο μ'αυτά.
όχι ρε Νικόλα,
σαφώς και είμαστε για να δίνουμε συμβουλές και να ανταλλάσσουμε απόψεις.
Δεν είμαστε όμως εδώ για να λέμε τη θέση μας χωρίς να μπορούμε να την υποστηρίξουμε και να θέλουμε ντε και καλά να την επιβάλουμε!!
Δε γίνεται ρε φίλε να θεωρούμε μεγαλύτερης βαρύτητας τη γνώμη του κάθε χομπίστα ή έστω πρώην τεχνικού πιο.."σοβαρή" από τη γνώμη ενός κατασκευαστή!!
και να λέει ότι γελάνε και οι πέτρες με τη θέση τεσσάρων καταξιωμένων κατασκευαστών του χώρου!!!
Ποιος είναι ο cardas η chord, η zuaudio & η nordost δε χρειάζεται απόδειξη... ποιος είναι ο @leandros ή ο @JOHN MARKOU ή ο @Astronaut Jr. που θα τους αμφισβητήσουμε?? , όπως και να το κάνουνε τώρα δε μπορούμε να συγκριθούμε με τον cardas!!
Επειδή δε μας βγαίνει το ποίημα να το γυρίζουμε στο ότι "τα λέει ο cardas και ο nordost αλλά δε μετράει..είναι κατασκευαστής κι έχει ίδιο όφελος!!!" ..η δικιά μας θέση είναι σωστότερη ξέρω καλύτερα!!
Με το ίδιο σκεπτικό, ότι και να γράφει ο Dr Toole δεν έχει ισχύ, μιας και δούλευε στο harman group και επομένως προωθεί θεωρίες που στήνονται για να πουλά τα προιόντα της εταιρίας του..
Γελοιότητες τουλάχιστον!!
Ακραίες γελοιότητες!!
 


Μηνύματα
387
Reaction score
237
Το πρόβλημα είναι μάλλον ότι έχετε παρει πολύ στα σοβαρά την κουβέντα για το χομπυ μας. Σαφώς και οι απόψεις είναι όλες σεβαστές αλλα ο τρόπος που εκφέρονται, η διάθεση επιβολής τους είναι ίδιον της προσωπικότητας του καθενός μας.
Μ αυτά και μ αυτά δεν αφήσαμε τον άνθρωπο να εκφράσει τις απόψεις του από τις ακροάσεις που έκανε
 




Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Εγώ αυτό που ξέρω είναι για το καλώδιο ηχείων ότι δεν πρέπει να το μαζεύουμε κυκλικά σε μια γωνιά ότι περισσεύει γιατί δημιουργεί δίπολο, ήρεμα απαντάω...
Θέλω όμως να μάθω και για τα υπόλοιπα καλώδια (HDMI USB ψηφιακή οπτική ρεύματος αλλά και αναλογικά rca) τι ακριβώς ισχύει ..
Οποιοδηποτε καλωδιο εχει να κανει με εναλασσομενο ρευμα (σημα) υψηλης εντασεως,δημιουργει πηνιο ετσι,με τις αντιστοιχες απωλιες.Σωστος.
 

Μηνύματα
942
Reaction score
265
Δηλαδή, όταν δημιουργείται ένα topic, πρέπει όλοι να κινούνται στο πνεύμα του συντάκτη και να μην εκφράζουν αντίθετη άποψη; Σε περίπτωση που δεν το έχεις καταλάβει, εδώ είμαστε για να δίνουμε συμβουλές και να κάνουμε κουβέντα. Εκτώς αν απαραίτητη προϋπόθεση συμμετοχής είναι να εκθειάζουμε τα καλώδια και όλες τις μπούρδες που πάνε πακέτο μ'αυτά.
Όχι κύριε η άποψη του Γιάννη δεν ειναι συμβουλή είναι παραπλανηση,,Όπως και ο Καρδιολόγος που έβγαινε στο φμπουκ και έλεγε τις π@π@ριες για τον Κορωνοιο,και τον κατεβασανε.Το τι πιστεύει ο καθένας δικαίωμα του.Αλλα το θέμα δεν είναι τι πιστεύει ο καθένας,γιατί δεν ξέρω πως πιστεύει,Εγώ πιστεύω στη διαδικασια burn in γιατί το διαπιστώσα άπειρες φορες,δεν βγαίνω να λέω κάτι χωρίς να έχω δοκιμάσει τη διαδικασία αυτή.,Και θα πρέπει εγώ να λάβω μια αποψη ως συμβουλή επειδή κάποιος το λέει.Οπως είπε και ο Λέανδρος ας βρει ένα λινκ που να αποδεικνύει τα λεγόμενα του,και όποιος άλλος το πιστεύει αυτό.Τωρα αν θεωρούν ότι αυτοί που τα γράφουν είναι ηλίθιοι,τότε γιατί πρέπει εγώ να πιστέψω η να συμβουλευτω την άποψη του καθενός εδώ μέσα που δεν έχει ιδέα με το αντικείμενο,.η δεν έκατσε έστω από περιέργεια να διαπιστώσει αν ισχύουν κάποια πράγματα,.Αυτό δεν λέγεται συμβουλή λέγεται επιβολή της οποιαδήποτε άποψης χωρίς καμία απόδειξη περί αυτής..
 
Last edited:

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.799
Όχι κύριε η άποψη του Γιάννη δεν ειναι συμβουλή είναι παραπλανηση,,Όπως και ο Καρδιολόγος που έβγαινε στο φμπουκ και έλεγε τις π@π@ριες για τον Κορωνοιο,και τον κατεβασανε.Το τι πιστεύει ο καθένας δικαίωμα του.Αλλα το θέμα δεν είναι τι πιστεύει ο καθένας,γιατί δεν ξέρω πως πιστεύει,Εγώ πιστεύω στη διαδικασια burn in γιατί το διαπιστώσα άπειρες φορες,δεν βγαίνω να λέω κάτι χωρίς να έχω δοκιμάσει τη διαδικασία αυτή.,Και θα πρέπει εγώ να λάβω ως συμβουλή επειδή κάποιος το λέει.Οπως είπε και ο Λέανδρος ας βρει ένα λινκ που να αποδεικνύει τα λεγόμενα του,και όποιος άλλος το πιστεύει αυτό.Τωρα αν θεωρούν ότι αυτοί που τα γράφουν είναι ηλίθιοι,τότε γιατί πρέπει εγώ να πιστέψω η να συμβουλευτω την άποψη του καθενός εδώ μέσα που δεν έχει ιδέα με το αντικείμενο,.η δεν έκατσε έστω από περιέργεια να διαπιστώσει αν ισχύουν κάποια πράγματα,.Αυτό δεν λέγεται συμβουλή λέγεται επιβολή της οποιαδήποτε άποψης χωρίς καμία απόδειξη περί αυτής..
Το ίδιο όμως ισχύει και για τη δική σας πλευρά, αν δεν το έχετε καταλάβει. Παρατίθενται απόψεις των κατασκευαστών ως αποδείξεις. Αυτό δεν μου λέει τίποτα απολύτως. Κανένας κατασκευαστής δεν θα υποβιβάσει το προϊόν του. Θα σεβαστώ την άποψη κάποιου ανεξάρτητου ατόμου που θα κάτσει να κάνει μετρήσεις πριν και μετά το στρώσιμο και θα μας αποδείξει ή θα καταρρίψει την άποψη περί στρωσίματος. Τόσο απλά. Μέχρι τότε, είναι ο λόγος της μιας πλευράς έναντι του λόγου της άλλης.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Το ίδιο όμως ισχύει και για τη δική σας πλευρά, αν δεν το έχετε καταλάβει. Παρατίθενται απόψεις των κατασκευαστών ως αποδείξεις. Αυτό δεν μου λέει τίποτα απολύτως. Κανένας κατασκευαστής δεν θα υποβιβάσει το προϊόν του. Θα σεβαστώ την άποψη κάποιου ανεξάρτητου ατόμου που θα κάτσει να κάνει μετρήσεις πριν και μετά το στρώσιμο και θα μας αποδείξει ή θα καταρρίψει την άποψη περί στρωσίματος. Τόσο απλά. Μέχρι τότε, είναι ο λόγος της μιας πλευράς έναντι του λόγου της άλλης.
Όχι ρε Νικόλα...
Είσαι ο .. αστροναύτης και είναι ο cardas!!
Είμαι εγώ και η zuaudio!!
Είναι ο Γιάννης και η nordost!!
Μη το συνεχίζεις..
Είναι τουλάχιστον γελοίο να συγκρίνεις της θέσεις σου με τις θέσεις κατασκευαστών!!
Εκτός κι αν θεωρείς ότι είσαι πιο τεχνικά καταρτισμένος απ' αυτούς, οπότε μπορείς να μας αποδείξεις ότι δεν ισχύουν τα γραφόμενα τους..
Ως τότε όμως δεν έχει κανένα νόημα να προσπαθείς να με πείσεις ότι ξέρεις καλύτερα απ' αυτούς!!
 
  • Like
Reactions: PMC

Μηνύματα
942
Reaction score
265
Το ίδιο όμως ισχύει και για τη δική σας πλευρά, αν δεν το έχετε καταλάβει. Παρατίθενται απόψεις των κατασκευαστών ως αποδείξεις. Αυτό δεν μου λέει τίποτα απολύτως. Κανένας κατασκευαστής δεν θα υποβιβάσει το προϊόν του. Θα σεβαστώ την άποψη κάποιου ανεξάρτητου ατόμου που θα κάτσει να κάνει μετρήσεις πριν και μετά το στρώσιμο και θα μας αποδείξει ή θα καταρρίψει την άποψη περί στρωσίματος. Τόσο απλά. Μέχρι τότε, είναι ο λόγος της μιας πλευράς έναντι του λόγου της άλλης.
Υπάρχει μια τεράστια διαφορά,η δική σας πλευρά μιλά θεωρητικά και χωρίς αποδειξεις,ενώ η δική μας εμπειρικά, που από μόνο του αυτό λειτουργεί ως αποδειξη!
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Υπάρχει μια τεράστια διαφορά,η δική σας πλευρά μιλά θεωρητικά και χωρίς αποδειξεις,ενώ η δική μας εμπειρικά, που από μόνο του αυτό λειτουργεί ως αποδειξη!
Αν μου επιτρέπεις, μια μικρή διόρθωση,
Εμείς μιλάμε και εμπειρικά άλλα και παραθέτουμε λινκ εταιριών του χώρου που το υποστηρίζουν!
Η άλλη πλευρά ως αντίλογο παρουσιάζει τις απόψεις της και μόνο!
Εννοείται δε για πείραμα να δουν αν ισχύει ούτε λόγος!!
Και μάλιστα θεωρούν εαυτόν ανωτέρω από καταξιωμένους κατασκευαστές καλωδίων!!...
Δηλαδή, πιάσε το αυγό και κουρεφτο..
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.359
Reaction score
79.407
Υπάρχει μια τεράστια διαφορά,η δική σας πλευρά μιλά θεωρητικά και χωρίς αποδειξεις,ενώ η δική μας εμπειρικά, που από μόνο του αυτό λειτουργεί ως αποδειξη!
:lolsign:
 

Μηνύματα
27.206
Reaction score
25.181
Σωστά ! στην μία μεριά είστε οι υπήκοοι και οι αφεντάδες σας , και στην άλλη μεριά οι ορθολογιστές εμείς που προσπαθούμε να σας ανοίξουμε τα μάτια που είναι κλειστά απ΄πο την άγνοια και την αμάσητη κατάποση οτιδήποτε σας σερβίρουν οι αφεντάδες καλωδιοκατασκευαστές .
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top