Από nordost σε κάτι άλλο !!!

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
και τώρα αυτό ακούω.... :lolsign::lolsign:

.

πάρε καφέ μάσκα κι έλα να σε γνωρίσουμε ...
Είμαι χαρούμενος για σένα,έστω και αν το ακούς νοερά. ;)
Άνοιξε ο άνθρωπος ένα θέμα να ρωτήσει για ένα ιντερκονεκτ και έχει φτάσει .....1.200 μυνηματα :o:o:o

Ήμαρτον !!!
Τα λόγια της...καραντίνας ,όπως τα..."Λόγια της Πλώρης".:)
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Οξύμωρο - σε περίπτωση ιδιώτη χρήστη - θα κρινόταν η πινακίδα-κολαούζος με τη φίρμα των ηλεκτρονικών.
Κατά τα άλλα,αργά ή γρήγορα θα ήθελε και αυτό την...καμπύλη-στόχο του.
Υπ'οψιν οτι εχω δει βιντεο και φωτογραφιες συστηματων με πινακιδες κατασκευαστων.Αμερικη και Ιαπωνια πολλες φορες μαλιστα.

Αυτο που με εκανε να νομιζω οτι ειναι οικια ειναι το ανετο χαλι και ο χωρος οπως ειναι διαρρυθμισμενος αριστερα.
 


Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Άνοιξε ο άνθρωπος ένα θέμα να ρωτήσει για ένα ιντερκονεκτ και έχει φτάσει .....1.200 μυνηματα :o:o:o

Ήμαρτον !!!
Και να σκεφτείς ότι τα interconnect αγοράστηκαν, του ρεύματος αγοράστηκαν, τώρα είμαστε στα καλώδια ηχείων
 






Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.822
Ναι κάτι με έχει ενοχλήσει ....

Αν δεν κάνω λάθος .....δεν έχεις ούτε ένα σαμπ.....Δεν έχεις κάποιον επεξεργαστή.....δεν έχεις κάνει ενεργή ισοσταθμιση......δεν έχεις τοποθετήσει διάχυση η απορρόφηση στον χώρο σου......γενικά ......δεν.
Μόλις πριν από λίγες μέρες ,είπες , τοποθέτησες σωστά τα Ηχεια σου.

Παρολαυτα μιλάς για ολα αυτά με τόσο πάθος . Και δίνεις και οδηγίες . Μόνο από περιγραφές που έχεις ακούσει.

Τρομάζω στην σκέψη να ήσουν......εγώ !
Α, νόμιζα ότι κάτι σε είχε ενοχλήσει με το σύστημά σου. Έλα να τα πάρουμε απο την αρχή λοιπόν:
Δεν κάνεις κανένα λάθος, δεν έχω sub. Δεν έχω επεξεργαστή, αλλά έχω υπολογιστή σαν πηγή, άρα έχω ενεργή ισοστάθμιση, δίνω στο dac το σήμα ισοσταθμισμένο. Δεν έχω τοποθετήσει διάχυση ή απορρόφηση στον χώρο μου, αλλά ο Λέανδρος να είναι καλά, έχω ακούσει ΚΑΙ διάχυση ΚΑΙ απορρόφηση σε άλλους χώρους. Δεν αναφέρθηκα σε κάτι που δεν το έχω ζήσει, δεν βασίζομαι στις περιγραφές. Αν ήμουν εσύ απο πλευράς συστήματος, θα έκανα το ίδιο. Με τη διαφορά ότι κάτι παιδιά σαν τον Λέανδρο θα τα έβαζα σε δικάναλη λειτουργία να παίζουν με τον προ και τα καλώδια που τόσο τους διεγείρουν και μετά θα τους έπαιζα με τον trinnov. Αν μη τι άλλο, αυτό του είχα τάξει ακόμα και στο δικό μου σύστημα. Πες μου που με βλέπεις να κάνω λάθος όμως. Πες μου δηλαδή, αν έχω πει κάτι που δεν ισχύει.


Έχω ακούσει συστήματά χωρίς ισοσταθμιση χωρίς σαμπ με πικαπ και λάμπες που ακούγονταν καλύτερα από το δικό μου . Μου την δίνει να είναι κάποιος απόλυτος .
Ποσό μάλλον κάποιος που ότι υποστηρίζει είναι αποτέλεσμα .....περιγραφών και αυθυποβολής.
Έχω χορτάσει από υπερβολές.
Επαναλαμβάνω Γιάννη. Πες μου αν έχω πει κάτι που δεν ανταποκρίνεται στη πραγματικότητα. Αλήθεια, εσύ με τί καλώδια παίζεις;

:hi: :hi: :hi:
όχι @Alfee24 , δε νομίζω τίποτα για το δικό μου σύστημα, απλά ο φίλος @jiovani75 είπε κάποιες αλήθειες που κι εγώ τις λέω εδώ και καιρό.
Μην είστε απόλυτοι και μη θεωρείται ότι όλο το σύμπαν γυρίζει γύρω σας, κανένας δεν έχει το αλάθητο, και κανένας δεν έχει πετύχει το απόλυτο.
Αυτό είπε ο @jiovani75 και επειδή με εκφράζει απόλυτα, πήρε το "love" γιατί δεν υπάρχει κάτι ανώτερο απ'αυτό σε emoticon να του έβαζα!
Για άλλη μια φορά τα σέβη μου μεγάλε Τζιοβάνι!!
Βέβαια, κάνεις τακτικά αυτό το λάθος, αλλά δύσκολο να το παραδεχτείς.

Ελα και θα πάμε μαζί .
Έχει και ροον να διαλέξεις το προγράμμα ....
Μόνο λάμπες και ακριβά καλωδια ......για να συγκρίνεις χροιές.....θα πέσει κλάμα.



View attachment 160492
Γιάννη, αυτό το πάνελ απο πίσω που γράφει "Nagra", το βλέπεις...? Βρε, μπας και είναι παθητική ισοστάθμιση ( δηλαδή, περιποίηση χώρου )? Βρε, μπας και ναι μεν δεν έχει ενεργή ισοστάθμιση, αλλά το σύστημα δεν έχει αφεθεί στη τύχη του...?


Υ.Γ. @jiovani75 για να διατήρήσεις τον χαρακτηρισμό του αντικειμενικού, τώρα θα πρέπει να τα χώσεις και σε όλους τους υπόλοιπους που λένε μπούρδες. Και βέβαια, να μου καταδείξεις ( αν θέλεις βέβαια ) τα σημεία που έχω πει κάτι λάθος.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Οταν βγεις απ΄την καραντίνα και κατέβεις προς τα "κάτω" έλα να γνωριστούμε,
μ' αρέσει να μοιράζομαι την χαρά μου ... :D

.
View attachment 160505
Άμα σου ανήκει και το ευχαριστιέσαι δεόντως,είμαι πολλαπλά χαρούμενος.

Ύστερα από μερικά χρόνια δηλαδή,θα το σκεφτώ. :)
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Τα λόγια της...καραντίνας
Η καραντίνα η καραντίνα όλα τα σβήνει...
"Λόγια της Πλώρης".:)
Ο τίτλος "Ναυάγια" του διηγηματος που περιλαμβάνεται στην παραπάνω συλλογή διηγημάτων του Καρκαβίτσα, θα περιέγραφε εξαιρετικά τις προσπάθειες κάποιων, να επιτύχουν την επιθυμητή και αρεστή ισοστάθμιση μέσω καλωδίων.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Η καραντίνα η καραντίνα όλα τα σβήνει...


Ο τίτλος "Ναυάγια" του διηγηματος που περιλαμβάνεται στην παραπάνω συλλογή διηγημάτων του Καρκαβίτσα, θα περιέγραφε εξαιρετικά τις προσπάθειες κάποιων να επιτύχουν την επιθυμητή και αρεστή ισοστάθμιση μέσω καλωδίων.
΄΄Στην άλλη ζωή!΄΄... :lol: :O_o:
 





Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.822
@jiovani75 Και για να ειμαστε εντός θέματος: Έχεις ένα καλά στημένο σύστημα. Θέλεις να μας πεις αντικειμενικά λοιπόν τί θα συμβεί αν βγάλεις τα καλούδια απο τους τοίχους και το ταβάνι, βγάλεις και τον trinnov εκτός και αρχίσεις να παίζεις με καλώδια; Θα έχεις το αποτέλεσμα όσων θα έχεις αφαιρέσει;
 

P

PMC

Guest
@jiovani75 Και για να ειμαστε εντός θέματος: Έχεις ένα καλά στημένο σύστημα. Θέλεις να μας πεις αντικειμενικά λοιπόν τί θα συμβεί αν βγάλεις τα καλούδια απο τους τοίχους και το ταβάνι, βγάλεις και τον trinnov εκτός και αρχίσεις να παίζεις με καλώδια; Θα έχεις το αποτέλεσμα όσων θα έχεις αφαιρέσει;

Έχω αγώνα τώρα !

4F5C89EB-04D4-4499-8664-D041F608F2A2.jpeg
 



Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.404
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top