Από nordost σε κάτι άλλο !!!




Μηνύματα
355
Reaction score
686
Χμμμ, το αυξημένο κόστος είναι μάλλον τα καλά βύσματα. Στην ίδια σελίδα το έχει και με άλλα φθηνότερα.
Το έχει και χύμα. 75 Εβρά το τρέχον μέτρο, δηλαδή 150 το στερεοφωνικό.

Να θυμίσω επίσης σε όσους πιστεύουν πως τα mogami, belden, canare κλπ είναι για "pro audio" πως το belden 19364 (ρεύματος) ήταν για πολλά χρόνια η επιλογή της ML.
 

P

PMC

Guest
Για να το λέμε σωστά είναι ξεκίνα να βάζεις σαμπ.Και μετά προ και μετά κλπ ,κλπ, κλπ....
Οχι τίποτα σπουδαίο δλδ.
Και ένα καλό σαμπ να μπορέσεις να βάλεις τα ωφέλη θα είναι τεράστια.....( καμία σχέση με καλωδια....)
 





Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
To silver streak δεν είναι αμιγώς ασήμι, είναι 2 αγωγοί χαλκός και 1 ασήμι.
 


Μηνύματα
954
Reaction score
518
Να πεις αποτελεσματα.
αυτο που λες δεν δεν ισχυει ειχα προ και τελικο. Το ασημι δεν μου εκανε.
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Να πεις αποτελεσματα.
αυτο που λες δεν δεν ισχυει ειχα προ και τελικο. Το ασημι δεν μου εκανε.
Τπτ δεν είναι σίγουρο, στην αρχή ξεκινάω με το καλώδιο του cd το 1011 θα το αφήσω να παίξει δυο τρεις ημέρες γιατί είναι και άστρωτο, και μετά θα βάλω τα υβριδικά να δω
Σε πρώτες εντυπώσεις το 1011 είναι τελείως διαφορετικό σε σχέση με ότι nordost έχω παίξει είτε παλιά σειρά είτε νέα, σε πρώτη φάση πολύ πιο ισορροπημένο,
Πάντως σίγουρα αν καταλήξω σε αυτό το καλώδιο νομίζω όπως είπαν και οι προλαλήσαντες ένα sub θα είναι απαραίτητο
 

Μηνύματα
296
Reaction score
546
Τπτ δεν είναι σίγουρο, στην αρχή ξεκινάω με το καλώδιο του cd το 1011 θα το αφήσω να παίξει δυο τρεις ημέρες γιατί είναι και άστρωτο, και μετά θα βάλω τα υβριδικά να δω
Καλησπέρα συμφορουμίτη!
Επειδή δεν κατάλαβα από τα παραπάνω λεγόμενα
1)Είναι και άστρωτο εννοείς το καλώδιο?
2)Με περιποίηση χώρου τελικά θα κάνεις κίνηση?
3)Τα mogami/belden θα τα βάλεις στο σύστημά σου?
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Καλησπέρα συμφορουμίτη!
Επειδή δεν κατάλαβα από τα παραπάνω λεγόμενα
1)Είναι και άστρωτο εννοείς το καλώδιο?
2)Με περιποίηση χώρου τελικά θα κάνεις κίνηση?
3)Τα mogami/belden θα τα βάλεις στο σύστημά σου?
Θα τα βάλει ο Ιάσονας οπότε θα μας πει μια γνώμη,
Για το καλώδιο εννοώ ότι είναι άστρωτο
Ο χώρος το μόνο που θα κάνω είναι να μπει το σύστημα εντός του επίπλου με το πέρας των δοκιμών και την άφιξη του νέου προ-ενισχυτή
 




Μηνύματα
942
Reaction score
265
Τπτ δεν είναι σίγουρο, στην αρχή ξεκινάω με το καλώδιο του cd το 1011 θα το αφήσω να παίξει δυο τρεις ημέρες γιατί είναι και άστρωτο, και μετά θα βάλω τα υβριδικά να δω
Σε πρώτες εντυπώσεις το 1011 είναι τελείως διαφορετικό σε σχέση με ότι nordost έχω παίξει είτε παλιά σειρά είτε νέα, σε πρώτη φάση πολύ πιο ισορροπημένο,
Πάντως σίγουρα αν καταλήξω σε αυτό το καλώδιο νομίζω όπως είπαν και οι προλαλήσαντες ένα sub θα είναι απαραίτητο
Αν είναι αστρωτο όπως λες αυτό που ακούς δεν λέει τιποτα,Ούτε θα στρώσει σε 2-3 μέρες ώστε να έχεις το σωστό αποτέλεσμα.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Αν είναι αστρωτο όπως λες αυτό που ακούς δεν λέει τιποτα,Ούτε θα στρώσει σε 2-3 μέρες ώστε να έχεις το σωστό αποτέλεσμα.
Ναι, θέλουν περίπου 300 ώρες στρώσιμο για να πεις ότι στρώνουν!!.. εκτός αν μιλάς για καλωδιακια τύπου μπελντεν και τα συναφή που όσο και να τα στρώσει κάποιος, χρεπια είναι και χρεπια θα παραμείνουν!!:wink::wink:
.. απλά μετά θα είναι.. στρωμένα χρεπια!!:fuckyou:
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.505
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top