Από nordost σε κάτι άλλο !!!

Μηνύματα
942
Reaction score
265
Ναι, θέλουν περίπου 300 ώρες στρώσιμο για να πεις ότι στρώνουν!!.. εκτός αν μιλάς για καλωδιακια τύπου μπελντεν και τα συναφή που όσο και να τα στρώσει κάποιος, χρεπια είναι και χρεπια θα παραμείνουν!!:wink::wink:
.. απλά μετά θα είναι.. στρωμένα χρεπια!!:fuckyou:
Χαχα καλό,εντάξει και με 150 ώρες περίπου θα καταλάβεις τι παίζει,και σίγουρα μέχρι και.κοντα 300 για να έχεις το απόλυτο.αλλα 2-3 μέρες δεν το συζητάμε καν.
 



leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Εδώ άλλοι είναι σίγουροι πως δεν κολλάνε οι ιοί με την Θεία Κοινωνία, εδώ θα κολλήσουμε;
Σωστά τα λες γιατρέ!!
Μου θυμίζει αυτούς που λένε ότι όλα τα καλώδια ίδια είναι και δεν χρειάζονται στρώσιμο!! :smile: :smile:
 




Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.359
Reaction score
79.407
Και για πείτε μου....

Πως μετράται το στρώσιμο; :lolsign:

Λοιπον : 1000€ απο μένα σε οποιον σε τυφλό ΑΒΧ τεστ μου βρει 18/20 φορές ποιο καλωδιο ειναι στρωμένο και ποιο όχι. Στην συστηματάρα του και με τις μουσικές που θα επιλέξει. Εγω θα κάνω τις αλλαγές των καλωδίων.

Αλλιως χάνει 1000€.

Μόλις λήξει η καραντίνα είμαι διαθέσιμος στον Ν.Θεσσαλονίκης.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Και για πείτε μου....

Πως μετράται το στρώσιμο; :lolsign:

Λοιπον : 1000€ απο μένα σε οποιον σε τυφλό ΑΒΧ τεστ μου βρει 18/20 φορές ποιο καλωδιο ειναι στρωμένο και ποιο όχι. Στην συστηματάρα του και με τις μουσικές που θα επιλέξει. Εγω θα κάνω τις αλλαγές των καλωδίων.

Αλλιως χάνει 1000€.

Μόλις λήξει η καραντίνα είμαι διαθέσιμος στον Ν.Θεσσαλονίκης.
Δε το λυπάσαι το 1000ρικακι σου?
Αμαρτία..
 



Μηνύματα
296
Reaction score
546
Ναι, θέλουν περίπου 300 ώρες στρώσιμο για να πεις ότι στρώνουν!!.. εκτός αν μιλάς για καλωδιακια τύπου μπελντεν και τα συναφή που όσο και να τα στρώσει κάποιος, χρεπια είναι και χρεπια θα παραμείνουν!!:wink::wink:
.. απλά μετά θα είναι.. στρωμένα χρεπια!!:fuckyou:
Τι σημαίνει στην πράξη ότι "ένα καλώδιο στρώνεται"?
Δηλαδή τι συμβαίνει στο εσωτερικό του? (υλικό, κλώνοι, αγωγοί, εμπέδηση, αντίσταση κλπ)
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.873
Reaction score
34.215
Και για πείτε μου....

Πως μετράται το στρώσιμο; :lolsign:

Λοιπον : 1000€ απο μένα σε οποιον σε τυφλό ΑΒΧ τεστ μου βρει 18/20 φορές ποιο καλωδιο ειναι στρωμένο και ποιο όχι. Στην συστηματάρα του και με τις μουσικές που θα επιλέξει. Εγω θα κάνω τις αλλαγές των καλωδίων.

Αλλιως χάνει 1000€.

Μόλις λήξει η καραντίνα είμαι διαθέσιμος στον Ν.Θεσσαλονίκης.
ειπαμε, ασε τον κοσμο να κανει το δικο του, να στρωνει, να αλλαζει να πληρωνει γιατρε, που ξες εσυ?
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Τι σημαίνει στην πράξη ότι "ένα καλώδιο στρώνεται"?
Δηλαδή τι συμβαίνει στο εσωτερικό του? (υλικό, κλώνοι, αγωγοί, εμπέδηση, αντίσταση κλπ)
Υπάρχουν πάρα πολλοί "ειδικοί" εδώ που μπορούν να στο εξηγήσουν διεξοδικά..
Διαλέγεις λοιπόν την τοποθέτηση που ταιριάζει στις πεποιθήσεις σου και προχωράς.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.359
Reaction score
79.407
ειπαμε, ασε τον κοσμο να κανει το δικο του, να στρωνει, να αλλαζει να πληρωνει γιατρε, που ξες εσυ?
Ας κάνουν ο,τι θέλουν, συμφωνώ Γιάννη.

Απο την άλλη υπάρχουν δυο προβλήματα:
  1. Παρασύρονται και άλλοι -καλά να πάθουν θα μου πεις, συμφωνώ πάλι
  2. Αυξάνεται η αντιεπιστημονική προσέγγιση της πραγματικότητας στον γενικό πληθυσμό, και αυτο στις μερες μας σκοτώνει, είτε λογω covid, είτε με τα ομοιοπαθητικά-αντιεμβολιαστικά κινήματα. Αν μιλήσεις με αυτούς τους ανθρώπους (ομοιοπαθητικούς-αντιεμβολιαστές κτλ) έχουν ακριβως την ίδια σιγουριά στην μπούρδα, με αυτά που διαβάζουμε εδώ για στρωσίματα. Και πάντα χωρίς καμία επιστημονική τεκμηρίωση. “Εγώ είδα διαφορά” σου λένε.
 

Μηνύματα
296
Reaction score
546
Υπάρχουν πάρα πολλοί "ειδικοί" εδώ που μπορούν να στο εξηγήσουν διεξοδικά..
Διαλέγεις λοιπόν την τοποθέτηση που ταιριάζει στις πεποιθήσεις σου και προχωράς.
To ρωτάω γιατί δεν έχω βρει κάποια τοποθέτηση περί του θέματος μέχρι ώρας... γνωρίζεις να μου απαντήσεις ή να μου πεις να ανατρέξω κάπου έστω?
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Σε όλα τα πλαίσια της τεχνολογιας και μη οι κατασκευαστές δίνουν κάποιες οδηγίες χρήσης, τώρα αν αυτό είναι για το θέα-Αθήναι θα δείξει στην πορεία, όλοι οι σοβαροί κατασκευαστές καλωδίων λένε ότι τα καλώδια θέλω στρώσιμο οφείλω άρα να σεβαστώ αυτή την άποψη, δεν έχω την τεχνολογική γνώση να ξέρω αν ισχύει, αλλά για μένα τον αδαή προφανώς ισχύει,
 


Μηνύματα
296
Reaction score
546
Σε όλα τα πλαίσια της τεχνολογιας και μη οι κατασκευαστές δίνουν κάποιες οδηγίες χρήσης, τώρα αν αυτό είναι για το θέα-Αθήναι θα δείξει στην πορεία, όλοι οι σοβαροί κατασκευαστές καλωδίων λένε ότι τα καλώδια θέλω στρώσιμο οφείλω άρα να σεβαστώ αυτή την άποψη, δεν έχω την τεχνολογική γνώση να ξέρω αν ισχύει, αλλά για μένα τον αδαή προφανώς ισχύει,
Μέχρι κάποιος να έχει κάποια εμπεριστατωμένη άποψη ότι τα παραπάνω ισχύουν (στρώσιμο καλωδίων) στην θέση σου (όντας μην γνώστης όπως είπες στο τεχνολογικό κομμάτι), δεν θα το πίστευα με τίποτα.
Αυτό θα έκανα εγώ τουλάχιστον. Γνώμη μου και μόνο... Σε οτιδήποτε δεν γνωρίζω, τουλάχιστον ζητάω αποδείξεις/εξήγηση.

Επίσης θα κοιτούσα θέματα που αφορούν τον χώρο και την τοποθέτηση ηχείων που δεν κοστίζουν για την ώρα τόσο. Όχι μόνο για το θέμα των χρημάτων, αλλα γιατί θα έχουν πολύ μεγαλύτερη διαφορά στον ήχο σου.
Αυτό δεν είναι τόσο γνώμη παρά fact..
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top