Από nordost σε κάτι άλλο !!!

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Από τις αρχές τις δεκαετίας του 2000 που για πρώτη φορά αγόρασα καλώδια πάντα είχα nordost, αυτή την στιγμή έχω πρώτης γενιάς red dawn και ήρθε η στιγμή (μετά βέβαια από την κρίση ) να κάνω μια αναβάθμιση στα ιντερκονεκτ για αρχή, το μπάτζετ σηκώνει red down τελευταίας γενιάς βαριά βαριά heimdall 2 έχω δοκιμάσει και τα δυο και ο συνδυασμός heimdall στο cd και red dawn στους δυο τελικούς μου άφησε καλές εντυπώσεις, όπως βλέπετε τα nordost μπόρεσα να τα δοκιμάσω και να βγάλω συμπεράσματα, θα με ενδιέφερε να ξέρω τις ανάλογες αντιστοιχίες για τα cardas το πως παίζουν και αν υπάρχει δυνατότητα δοκιμής, οποίος μπορεί να βοηθήσει ας πει μια γνώμη.
 

Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.462
Αν μπορεις να δοκιμασεις απο καποιον που ηδη εχει, δες και τα signal project.
 





Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
βοήθεια εννοώ αν κάποιος ξέρει αν υπαρχει αντιπρόσωπος που να έχει τα καλώδια προς ακρόαση , επίσης αν κάποιος έχει ακουστική εμπειρία και από τις δυο εταιρείες
 


Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Έχω πολύ σοβαρή ακουστική εμπειρία.

Μην ασχολείσαι.

Πέτα αυτά που έχεις και βάλε ένα πολύ φτηνό μογκαμάκι, του 10-ευρου.

Γιατί όχι Belden;;:acute:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Είναι πιο ακριβό το μπελντενάκι, τζάμπα το δίευρο.

Για ερσεά ρε φίλε; Ασεμετωρα...
 


I

iason

Guest
Αδερφέ μου αυτοί έχουν καβούρια στις τσέπες τους και δεν έχουν ιδέα από χαι ενδ καλώδια. ;)
Σιγά σιγά θα σου πούνε να αφήσεις και το mogami και να βάλεις μπουγαδοσυρμα!!!!!!
1026_0.jpg

Μετά τα Nordost ,που μεταξύ μας είναι ψιλοπατατα εγώ θα πήγαινα σε Kimber select...1016 .
Και αστους να αναρωτιούνται :sneaky::sneaky::sneaky:
 

Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
Tο mogami w2549 στο σύστημά μου outperformed & outclassed το 5πλάσιας τιμής kimber hero και το ηχείων 3103 έκανε το ίδιο στο 5πλάσιας τιμής 8TC.

Δεν κοστίζει και πολλά μια δοκιμή των mogami.
 


C

chrispo

Guest
Για ηχείων επώνυμο χύμα με 3€/m. ( 2x 4mm2). Δε λέω ποιό για να μη κάνω διαφήμιση. ( είναι μαύρο/κόκκινο πάντως)
Δεν υπάρχει λόγος να δώσει κανείς παραπάνω.
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Το θέμα είναι για interconnect και όχι ηχείων, κάτι σοβαρό, αξιόπιστο και τίμιο δίχως επάλειψη φιδόλαδου που χαρίζει υγρότητα στις μεσαίες και silky υψηλές ενίοτε δε και τραγανιστές, :pickingnose:συμφωνώ με Έαρ αν και τον τελευταίο καιρό υπολογίζει και το δίευρο πράγμα που τον περιορίζει ως προς το σύνολο των προτάσεών του, μόνο όταν πρόκειται για μαλτ δεν έχει καβούρια η τσέπη του. :geek:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Δε τα τρώω σε βλακείες, για να τα τρώω εκεί που έχουν νόημα ρε!

;)

Μογκαμάκι λέμε. Τιδεκαταλαβαινεις.

Για ηχεία μπελντενάκι 2*4 για όλα τα δορυφοράκια σας, είναι υπερβολικά παραπάνω από επαρκές.

Επίσης, αν θες να πετάξεις λεφτά, πέτα τα από το μπαλκόνι. Τουλάχιστον να τα πάρει κάνας άνθρωπος να πάρει κάνα μαλτ της προκοπής...
 

Μηνύματα
591
Reaction score
557
Είναι και τι κάνεις κέφι να έχεις στο σύστημα σου και τι σου ταιριάζει, δεν είναι θέμα χρημάτων
 

I

iason

Guest
Το θέμα είναι για interconnect και όχι ηχείων, κάτι σοβαρό, αξιόπιστο και τίμιο δίχως επάλειψη φιδόλαδου που χαρίζει υγρότητα στις μεσαίες και silky υψηλές ενίοτε δε και τραγανιστές, :pickingnose:συμφωνώ με Έαρ αν και τον τελευταίο καιρό υπολογίζει και το δίευρο πράγμα που τον περιορίζει ως προς το σύνολο των προτάσεών του, μόνο όταν πρόκειται για μαλτ δεν έχει καβούρια η τσέπη του. :geek:
Εάν δίκαιο το έχεις για τον Έαρ ότι τελευταία υπολογίζει και τα ψιλά από τα ρέστα........
Βέβαια πλήρωσε 15000 ευρώ για να πάρει υπολογιστή με φίλτρα σε κουτί Χαι ενδ!!!!;;
Εεε αυτό είναι κάτι άλλο :boast: :sneaky: Πώς το είπαμε Τρινοβ....
Τι δεν καταλαβαίνεις????
 
Last edited by a moderator:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Εκει είχε νόημα. ;)

και στα μαλτ...

Δεν είναι κακό να δίνεις λεφτά για να πάρεις πράματα, να πετάς όμως;

Τες πα, δεν έχω κάνα καημό κιόλας, ας πάει να πάρει ακριβά καβλώδια, μέχρι κει που φτάνει το μπάτζετ και λίγο παραπάνω, άμα δε ζοριστεις λιγάκι δεν έχει αξία.


Ναι, εδώ είσαι, σωστά μπήκες.
Χόρτασα, βγαίνω.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.207
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top