Αρωμα hi-end απο Θεσσαλονικη.




Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Χρονια ψαξιματος ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

Κατεληξα οτι χρειαζομαι μπασσοπαγιδες.

Οταν εχω κανα 5χιλιαρο να σταξω για ηχεια,ισως σκεφτω τα ενεργα.

Βεβαιως,οτι βημα κανω ειναι μετρημενο απο αλλους για την αποτελεσματικοτητα του.
καλημερα στην παρεα, σορρυ για την ενοχληση , που πεταγομαι ετσι στα ξαφνικα, να θ αφησω κι εγω κατι και θα φυγω, δε θα ενοχλησω

View attachment 141260
Και για να εναρμονιστούμε με το πνεύμα του χιουμοριστικού κολάζ...

Το αυτί είναι το ιδανικότερο όργανο για ν'αξιολογήσουμε το ποιοτικό ή μη τελικόν αποτέλεσμα κατά την εγκατάσταση ενός ηχοσυστήματος.
Είναι πολύ προτιμότερο λ.χ. από την όραση ή την αφή και πολύ ψυχαγωγικότερο από διάφορα...έγγραφα ή...προωθητικόν υλικό.

Είναι όμως εντελώς αναξιόπιστη η διακριτική του ικανότητα και αναρμόδιο το ίδιο για ν'αξιολογούσε τις απαραίτητες ενέργειες και τους ακριβείς όρους εφαρμογής κατά τα ενδιάμεσα στάδια,ώστε να έφτανε δεδομένο ηχοσύνολο στο ενδεδειγμένο τελικό ποιοτικό στάδιον.

Τροφή για σκέψη.
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Τι πεντοχιλιαρο βρε; Τα Τ7V σου είναι αναβάθμιση, ενώ το απόλυτο τέλος του δρόμου είναι το πολύ τα Κάλι, ορίστε! Πιο πάνω δε θες. Ποτέ δε θα θελήσεις.

39 χρόνια σοκ θα φας.

Αλλά.

Πρώτα σαμπ θες.

Μετά τα πουλάς όλα μαζί, και με 2 Κάλι ξεκινάς.
Μαρκα;Ποσο παν αυτα;
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Μαρκα;Ποσο παν αυτα;
Καινούρια μάρκα από πρώην στέλεχος-μηχανικό της JBL.
Γιάνννη είναι φτηνά,αλλά για το δικό σου χώρο με απαιτήσεις ως προς τη χαμηλή στάθμη στο θόρυβο υποβάθρου ενδεχομένως να...μην έκαναν.
 



Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Adam T7V, 400€ το ζευγάρι όσο προλαβαίνεις.
Πιστευεις οτι αυτα βαζουν κατω ενα κορυφαιο ηχειο των 900€ και εναν κορυφαιο ενισχυτη των 1200;Για την κατηγορια τους παντα.
 


Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Χρονια ψαξιματος ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

Κατεληξα οτι χρειαζομαι μπασσοπαγιδες.

Οταν εχω κανα 5χιλιαρο να σταξω για ηχεια,ισως σκεφτω τα ενεργα.

Βεβαιως,οτι βημα κανω ειναι μετρημενο απο αλλους για την αποτελεσματικοτητα του.
μπασσοπαγιδες εχώ φτιαχτές με πετροβαμαβακα.

κουβέρτες στο gearslutz δεν έχω δει και ήθελα από εκεί ένα link έτσι από περιέργεια.

εκτος αν είναι καλύτερες με κουβέρτα να πέταξε τις δικες μου να κάνω αναβάθμιση.

δηλ. δε δίνεις λινκ;εδώ εσύ ζητάς μέχρι και νούμερο ποστ για το κάθε τι εδώ μεσα.γιατι δε ψάχνεις και εσύ λίγο;
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Πιστευεις οτι αυτα βαζουν κατω ενα κορυφαιο ηχειο των 900€ και εναν κορυφαιο ενισχυτη των 1200;Για την κατηγορια τους παντα.
Συγκρίνεις 400€ vs 2100€.
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
μπασσοπαγιδες εχώ φτιαχτές με πετροβαμαβακα.

κουβέρτες στο gearslutz δεν έχω δει και ήθελα από εκεί ένα link έτσι από περιέργεια.

εκτος αν είναι καλύτερες με κουβέρτα να πέταξε τις δικες μου να κάνω αναβάθμιση.

δηλ. δε δίνεις λινκ;εδώ εσύ ζητάς μέχρι και νούμερο ποστ για το κάθε τι εδώ μεσα.γιατι δε ψάχνεις και εσύ λίγο;
Απαντησα πιο πανω και σε καλυψα πληρως.

Ναι,οι κουβερτες,τα χοντρα ρολλα χαλιων και οτιδηποτε πιο συμπαγες απο τον πετροβαμβακα,ειναι καλυτερες οταν θες να κανεις εξοικονομηση χωρου για το ιδιο αποτελεσμα.
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Πιστευεις οτι αυτα βαζουν κατω ενα κορυφαιο ηχειο των 900€ και εναν κορυφαιο ενισχυτη των 1200;Για την κατηγορια τους παντα.
το dac σου είναι αστερι τα υπόλοιπα αστο καλύτερα.
και φυσικά θες και προενισχυτή αλλα αν δεν το ακούσεις δε μπορείς να το πιστέψεις τη
διαφορα μπορεί να κάνει.
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
το dac σου είναι αστερι τα υπόλοιπα αστο καλύτερα.
και φυσικά θες και προενισχυτή αλλα αν δεν το ακούσεις δε μπορείς να το πιστέψεις τη
διαφορα μπορεί να κάνει.
Εγινε φιλε!
 


Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Απαντησα πιο πανω και σε καλυψα πληρως.

Ναι,οι κουβερτες,τα χοντρα ρολλα χαλιων και οτιδηποτε πιο συμπαγες απο τον πετροβαμβακα,ειναι καλυτερες οταν θες να κανεις εξοικονομηση χωρου για το ιδιο αποτελεσμα.
δεν αποκλείεται καθως είναι οντως πιο πυκνά
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
μπασσοπαγιδες εχώ φτιαχτές με πετροβαμαβακα.

κουβέρτες στο gearslutz δεν έχω δει και ήθελα από εκεί ένα link έτσι από περιέργεια.

εκτος αν είναι καλύτερες με κουβέρτα να πέταξε τις δικες μου να κάνω αναβάθμιση.

δηλ. δε δίνεις λινκ;εδώ εσύ ζητάς μέχρι και νούμερο ποστ για το κάθε τι εδώ μεσα.γιατι δε ψάχνεις και εσύ λίγο;

 


Μηνύματα
348
Reaction score
685
Καλά το γκεαρσαλτζ έχει παρταλιασει λιγο τελευταια... αλλοι μιξαρουν με κλαιν αλλα προτιμαν να ακουνε μουσικη με..μαιν...αλλοι μιξαρουν με κατι παθητικα - ενισχυτες - καλωδια..γενικως βριθει προσωπικων αποψεων /προτιμησεων...

σαν πιο πολυ "λασκα" απο δω εχουν αυτοι μου φαινεται....:eek:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.294
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top